Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .DLL

    veterán

    válasz cOxeR #480 üzenetére

    Az durva, de jogos, én sem tudtam elképzelni a dolgot. Hiszen mi a lényeg: gyönyörű, változatos képekből összeállítani a videót. Kell közeli, érzelmeket, gesztusokat bemutató, kell kisebb, nagyobb totál, a történéseket, környezetet bemutatandó, és így tovább. Fókuszálni sem könnyű, és a 30perc vagy 4gb korlát miatt is kell "backup", hogy probléma esetén legyen mire átvágni.
    Ebbe eddig nem gondoltam bele, és kicsit megriaszt: nem rontja el a hangulatot a sok technika? Most, hogy visszaemlékszem láttam régebben még az 5D II megjelenése után nemsokkal egy esküvői werket, amin az operatőr az oltár mögött a földön guggolva egy sliderrel vette fel a nagy pillanatot, hát nem tudom... elég necces látvány.
    Gondolom a párok kizárják ilyenkor a külvilágot és nem az operatőrre, fotósra, technikai dolgokra figyelnek, de ezt is embere válogatja, én pl. agyilag túl tudnám magam tenni rajta, de azért zavarna. Végülis, valamit valamiért. Minél látványosabb, komplexebb videót szeretnénk a sima dokumentálás helyett, annál több technika kell. :/

    EkSYS kérdésére a válasz:
    DSLR-rel még nem sokat eseményeztem, a többség eddig rendes kamerával történt, de az is tény, hogy szinte mindegyiknél csak egy átfogó, a rendezvényt, annak hangulatát bemutató 5 percnél nem hosszabb videót kellett csinálnom, amire csak jó, találó vágóképeket kellett felvenni, nem folyamatban másfél órákat... Erre a DSLR is tökéletesen alkalmas.
    De a kedvencem mégis a koncepcionális filmek készítése. :)

    (P.H.)

Új hozzászólás Aktív témák