Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tuninger

    Topikgazda

    válasz narumon #11272 üzenetére

    Már elég sok van, némelyik kicsit részre hajló.
    Mivel kb az összes videót láttam a témában ami a youtubera felkerült a kamera megjelenése óta össze tudom neked foglalni.

    - brutáljó képminőség
    - szuper codec
    - minimális rollingshutter
    - szuper színek
    - nagy dinamika
    - van touch AF, de csak Panasonic/Olympus obikkal, adapterezett obival nem megy, és kontraszt alapú. és nem folytonos.
    - az 1.86x crop faktor sima boosterrel 1,35-re, a 0,64x-es metabonesal 1,2-re hozható le. Az előbbin még éppen nem vignettál a Sigma 18-35 F1.8
    - a kamera mikrofonja jobb mint az átlag, de nem tud csodát
    - lesz rá Blackmagic RAW 1:12-es tömörítéssel

    - az üzemidő pocsék, Canon aksival megy kb 40-50 perc között
    - 20% alatt teljesen véletlenszerű hogy mikor adja meg magát, és ha épp megy felvétel, azt elveszted
    - a kijelző továbbra sem kihajtható, és bár világos, kültéren kevés
    - az aksi záró ajtó annyira tré hogy félő mikor nyílik ki magától. (és ezek új gépek..)
    - 1080p 60fps FELETT 2x-es a crop az alap 1.86x-os crop-ra még rá
    - egy 512-es SSD-re 68 perc fér 4:1-es RAW-ban

    Szummázva: a legjobb képminőség ami ma ezen az áron (és még sokkal drágábban) elérhető, nagyon könnyen gradelhető szépre, viszont sok kényelmetlen dolog miatt nem annyira nem jó használni.
    Powerbankról pl lehet tölteni a belső aksit, de nem megy róla a kamera! Igaz van rendes 12V-os bemenete, de azt meg pont a powerbankok nem tudnak kiadni..

    Én is nagyon agyaltam rajta mert imádnám a képét, de egyszerűen nem való rendezvény videózásra a kényelmetlenségei miatt...

Új hozzászólás Aktív témák