Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • taranis

    addikt

    válasz #54625216 #11132 üzenetére

    Nem mindenki egyforma. Én az S7 Edget is 2560x1440-en használom, amikor gyárilag 1920x1080-al települ. Mert látom a különbséget, pedig a vásárlás előtt én magam mondtam, hogy ez kb. képtelenség, már a full hd is overkill egy telefonra, tök mindegy milyen közelről nézem. És akkor ez hangyafasznyi különbség ahhoz képest, amit akkor látok, amikor a 4K monitoron összehasonlítom az fhd és a 4k forrást. A youtubeot is 4K-ban nézem ahol csak lehet. Sokan vannak úgy mint én, hogy a fél életüket monitor előtt töltik, én pl. tévézni nem is szoktam, nem jutok el odáig. Tehát megszoktam, hogy olyan közelről nézem a tartalmat -szigorúan munkaidőben- ahonnan tök egyértelmű a különbség. De aztán ha lenne egy másfél méteres tévém, azon se kellene sokat keresgélni a különbséget. Ennyiből más ez, mint az audio, mert itt változó a képátló, meg az is, hogy az ember honnan nézi. Míg ha vaktesztet tolnék a világ legjobb hangfalán 100 embernek 16bit/48kHz vs 24bit/96kHz témában, jó eséllyel egyenlő arányban mondanák az egyiket jobbnak a másiknál.

    colorizer.net

Új hozzászólás Aktív témák