Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ktomek

    aktív tag

    Üdv!

    Sajna úgy tűnik, hogy elpusztult a Sapphire 4770 512Mb -om. Vettem egy új DVI kábelt az új monitoromhoz, mivel a régi monitorommal együtt eladtam az ahhoz tartozót. Pár napig d-sub átalakítóval használtam a kártyát. Rádugtam az új kábelt, és meglepve tapasztaltam, hogy az 1920*1080-as asztalból nem látszanak az ikonok, csak a háttérkép látható a képernyő közepén kicsiben, körben fekete "keret". Minden passzol, a single link DVI-D kábelnek tudnia kell ezt a felbontást 60Hz-en... (korábban kisebb volt a monitorom, azt DVI-D kábellel 1680*1050-ben használtam ezzel a kártyával). Kipróbáltam a kábelt haver gépében, és tökéletesen működött, majd az ő kábelével kipróbáltam a gépem, és ugyanaz a rossz eredmény született... No, de a probléma ez után jött elő:

    Visszadugtam a D-sub kábelt (DVI átalakítóval) a kártyámba, majd játszani kezdtem...volna, ha nem állt volna meg minden. Fagyás, a kép kimerevedik, a billentyűzet led-jei kialszanak, num-lock, caps-lock stb-re nem gyulladnak fel. Legtöbbször a power gombbal sem tudom kikapcsolni a gépet, csak hátul a táp kapcsolójával. Ez csak a 3d játékoknál jelentkezett eddig, de tegnap már a win asztal is ilyen módon megfagyott. Az alaplapot kipróbáltam a rá integrált 3200-as kártyával, és hibátlanul működik.... szóval a videokártya ment tönkre, vélhetően a kábelek ki-be dugdosása közben... pedig nem vagyok egy vandál állat, a kurva életbe! Mindig igyekeztem óvatosan csinálni, amit csinálok. Ja, a ventilátor nem állt meg...még erre tippeltem volna, h túlmelegedhet a kártya valamitől, de sajna nem.

    HELP MÍÍÍÍ PLÍÍÍÍÍZ!

Új hozzászólás Aktív témák