Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Berci77

    tag

    Sziasztok!
    Cimborám szeretne venni egy BT fejhallgatót. Elsősorban otthoni használatra kellene, zenehallgatás a lehető legjobb minőségben laptopról/telóról, filmezés tv-ről lenne a felhasználás elsősorban, másodsorban közben fogadná is a hívásokat telóról (tehát mikrofonos kellene). Nem ragaszkodik a zajszűréshez, metrón, repülégépen nem közlekedik, a fűnyírás közben nem hallgat zenét, szóval szerintem fölösleges lenne.
    Nagyjából 60-70000 a keret, amit rászán, ezeket nézte ki, nagyjából egy árban is látom őket:

    Denon AH-GC25W
    Sennheiser HD450BT
    Audio-Technica ATH-M50xBT

    Több helyen olvastam, hogy a Sennheisernél vannak jobbak ennyiért, a másik kettő viszont nekem nagyon tetszik. Tudtok tippet adni? Esetleg más típus hasonló kategóriában? Tartózkodni kell valamelyiktől?

    Köszönöm

  • Berci77

    tag

    válasz RedCactus #4360 üzenetére

    Köszi, olvastam már tőled ezt korábban, ezért sem javasoltam a sennheiser a barátomnak. Mondom ezt úgy, hogy én vezetékesben egy HD650 boldog tulajdonosa vagyok :) .

    Esetleg a haverod tud mondani róla pár gondolatot?

  • Berci77

    tag

    válasz a2d2 #4385 üzenetére

    Megrendeltem csütörtökön én is ezt a Boltune-t tanácsodra a német Amazonról, ma már ezt hallgatom. Első benyomások:
    - A kialakítása példás, baromira jól van összerakva, nagyon stabil, nem nyekereg, nyikorog.
    - A fülpárnák pont megfelelő méretűek, nekem elfér benne a fülem, de a hajszálvékony műbőr jelegű anyagú párnaborításnak nem adok pár évnél többet és tutira foszlani kezd majd. Nem tudom, ez cserélhető-e majd. Egyelőre nagyon finom, puha az anyaga. A fület közepesen fülleszti és melegíti be. Nekem már kicsit sok a bezártságérzet, hiszen én nyitott kialakításhoz szoktam hozzá, de aki a zárt rendszer híve, annak szerintem fel sem fog tűnni.
    - Féltem a túlságosan terebélyes basszustól, mivel egyrészt írtad, hogy ebben erős, másrészt mert zárt a kialakítása és én a nyitott Sennheiser HD650-hez szoktam hozzá, ami nekem az etalon a szellős, transzparens hangzásával. Hát erős a basszusa, de még pont a határon belül van, nem telepszik rá a hangképre, nem teszi fárasztóvá. Ami gombócosság, "sűrűség" van a hangjában, az szerintem elsősorban a zárt kialakításnak köszönhető és meglepően nem bántó, nem tolakodó, szemben mondjuk a több helyen nagyon dícsért, általam hallgathatatlannak ítélt Bowers & Wilkins P3-hoz képest, aminek a méretéből nem néztem volna ki ennyire tolakodó hangzást a mély frekvenciákban (mondom ezt BW hangrendszer tulajdonosaként)
    - Filmnézésnél Apple TV 4K-val kötöttem össze és próbáltam HBOGo, Netflix és Amazon Prime streameket is. Az első kettőnél teljes volt a szinkron a képpel, nem tapasztaltam a legkisebb elcsúszást sem. Az APrime esetében viszont a hang sietett a képhez képest, amit nem tudok mire vélni. Több filmmel is próbáltam. Infuse és MRMC lejátszókkal nem volt gond, rendben volt a szájszinkron, a mély effektek nagyon szépen kijöttek. Itt előnyére vált a komoly basszusreprodukciós képessége. Egy morajlás morajlás volt, nem recsegve rezonálás.
    - Mivel most baromira nincs kedvem utánaolvasni, hogy a laptopom (MB Pro mid 2014) és az ATV 4k milyen BT szabványokat támogatnak, így nem tudom megmondani, hogy mekkora veszteség érte az átvitelt, de zenénél mindkét eszközről TIDAL Master és HIFI számokat hallgatva azt az érdekességet fedeztem fel, hogy jobban tetszik a hangja, mint vezetékkel a laptopra kötve, ahol még hangsúlyosabb a basszus és ez már nekem sok is lett. Majd ha lesz időm készítek némi értékelést fejhallgatóerősítővel meghajtva, meg összehasonlítva a Sennheiser HD650-nel. Egyenlőtlen küzdelem lesz, de majd meglátjuk.

    Mivel én is kaptam egy 20 Eurós kupont a csomagban- amit majd meg kell néznem, hogy lehet felhasználni, így ennyiért kb. az ajándék kategóriába sorolom.
    Mindenkinek tesség ezt venni, aki nem akar 60 ezret költeni. Kíváncsi leszek a cimborám Denonjára, mert ő végülsi azt rendelt be.

  • Berci77

    tag

    válasz a2d2 #4389 üzenetére

    Nekem réges-régen az volt a meglátásom (hallásom), hogy a Sennheiser nem túl jó az alsóbb árkategóriákban, akkor ezért is vettem Beyerdynamicot. Utána ugrottam a HD650-re. Ezután nem vártam volna túl sokat egy 50 (-20) Eurós fejhallgatótól, ehhez képest azt mondom, ez még az árától függetlenül is nagyon rendben van.
    Kipróbáltam a zajszűrést is közben. Alapvetően lakásban fölöslegesnek gondolom, de aki metrón, vonaton, repülőn utazik, annak jól jöhet.
    Teljesen jól működik. Beálltam vele az enyhén zúgó légkondi alá és bekapcsoltam az ANC-t. Olyan érzés volt, mintha levették volna a fejhallgatót a fejemről. Kevésbé koncentrált, kevésbé sűrű lett a hangkép. A "távoli" tompa morajlás teljesen megszűnt, helyette nagyon enyhe grízesség, háttérzaj keveredett a zenéhez. A hétvégén kipróbálom majd fűnyírás közben is :)

    Nem tudom, van-e ennyiért jobb, de szerintem igaza van a2d2 fórumtársnak, ez csalódásmentes vétel a legtöbb embernek. Ha valaki nem basszusorientált zenéket hallgat, akkor esetleg vásárlás előtt próbálja meghallgatni, de nekem sem volt kényelmetlenül sok a mélyhang, pedig nem szeretem, ha az rátelepszik az élményre.

  • Berci77

    tag

    válasz Redback #4397 üzenetére

    a2d2 kolléga ajánlására vettem a Boltune-t [link] . Szállítással 55 Euró volt, de kaptam hozzá egy 20 Eurós kupont. csütörtökön rendeltem, hétfőn már hallgattam. Mindenben megfelel az elvárásaidnak. kicsit visszaolvasol, több véleményt is írtunk. Azt te tudod - vagy megnézed -, hogy az eszközeidbe épített BT milyen verziókat, szabványokat támogat. Nem valószínű, hogy kell másikat venned, ha ezekkel használnád. Ha hifivel hallgatnád és az erősítőd nem tudja, akkor érdemes venni digitális bemenetes BT transmittert, APTX HD funkcióval, ilyenre is volt nemrég ajánlás. Nekem a Laptopommal és az ATV-vel, illetve az iPhone 7-tel simán működik. Baromira jól szól, egyedül a zárt kialakításának köszönhetően ebben a párás időben kissé befülled az ember füle.

Új hozzászólás Aktív témák