Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz Racecam #4059 üzenetére

    Ez pont ne m vallási meggyőződésemből fakad. Az élet egy ateista számára is élet. a kimondjuk, ha nem, attól még ölés lesz. Ha elfogadott, ha nem. A magzat ember, és él. Ezt az életet szünteti meg az abortusz, és aki végzi, öl. Ezért sok orvos nem végez abortuszt.

    Sajnos az életről nem tudok másképp mondani. Te nem szerintem élsz, hanem élsz. Az élet az élet. Az élet megszüntetése másik ember által, az ölés. Más szóval gyilkosság. Ebben pedig még nyoma sincs sem vallásnak, sem hitnek, sem Istennek. Ez eddig a por száraz tudomány.

    Ez egy alapvetés. Amíg valaki egy életet nem tekint életnek, egy emberi életet emberi életnek, addig nem lehet tovább menni. Ha valaki a már megszületett emberről vélekedik úgy, hogy csak egy tárgy az ember, és nem élet, arra furcsán néznek. Aki dologként tekint az emberre, annak az ölés is könnyebben megy.

    Vannak más álláspontok, de az ember dologként való definiálását nem tolerálom. Az emberi élet a fogantatásnál kezdődik. Nem pedig 3 hónapos magzati korban, nem is a születéskor, és nem is a 18. betöltött életévnél.

    De akkor megkérdezlek, te minek nevezed, ha kioltják egy emberi magzat életét? Mégis hogy lehet ezt mondani, ha nem ölésnek? Az abortusz előtt élt az emberi magzat, utána nem él. Tehát meghal. És aki ebben közre játszik, ő az, aki öl. Lehet szépíteni a dolgon, kitalálhatunk szép külföldi, vagy magyar szavakat, mint abortusz, vagy magzatelhajtás. De nem elhajtjuk, hanem elpusztítjuk. Óriási a különbség.

    És ha már mindenki megérti ,hogy itt ölésről van szó, utána lehet azon vitatkozni, hogy akkor mégis milyen esetekben, mikor lehet alkalmazni, vagy legyen-e betiltva, stb.

    Talán rossz szembesülni ezzel a számmal: évente 44.000. Ha kiderülne, hogy ennyi házikedvencet ölnek meg a gazdik évente, jó nagy felháborodás lenne.

    Remélem világossá vált számodra, hogy ez miért nem volt térítés. És a kérdésemre a magzatöléssel kapcsolatban pedig érdeklődve várom a válaszod.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz Racecam #4061 üzenetére

    Sajnálom, tényleg érdekelt volna, hogy szerinted milyen alternatívák vannak még. Tényleg érdekelt volna a válaszod.

    Belefolytál már, ugyanis a vita legsarkalatosabb pontja, hogy a magzat élő ember-e, vagy dolog. Az meg nem segít semmit, ha off-ban beszólogatsz a stílusom miatt. Azért én SystemRoot hsz-ét is olvastam, igaz ő azzal védekezik ,hogy a másik visszaütött, de míg én a témára koncentrálam, ő végig engem minősítgetett. ********

    **************

    [ Módosította: Racecam ]

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Viszlát

    addikt

    válasz Racecam #4061 üzenetére

    Nem értem én ezt. Berongyolsz az objektivitás köntösét magadra húzva, de bizony messziről bűzlik, hogy a semmivel sem különb "vitapartner" felett szemet hunysz. Vajh miért... Szánalmas.

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz Racecam #4063 üzenetére

    Hmm. De vajon saját magaddal szemben miért nem vagy ilyen szigorú? Fanatikus jelzőt lehet kerek perec kijelenteni a másikra? Vagy csak a modiknak?

    De az jó, hogy ezentúl már minden személyeskedést törölni fogsz. Ha eddig sajnos egyoldalú is voltál. És nem akartál te segíteni, mert akkor szelíd hangnemben privátban írsz, és nem szétoffolod a topicot. Így nem túl őszinte a segítő szándék. Főleg, hogy "kedves" minősítéseket is tartalmaz.

    Én ere vigyáztam, személyében mást nem sértettem. Az írását minősítettem, meg a stílusát esetleg. És azt, hogy amit ír, butaság. Tudom, ez durva kifejezés. Ő viszont a személyemet sértette.

    Nem baj, tudom, hogy jogod van egyoldalúnak, kivételezőnek, és magaddal szemben sokszorosan elnézőnek lenned. Tudom, itt nem érvényesül a demokrácia. El is fogadom, ez egy ilyen hely. Csak nem tesz túl hitelessé téged.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • kymco

    veterán

    válasz Racecam #4067 üzenetére

    Valószínű, hogy én is fogalmazhattam volna pontosabban...
    de egy házigazdai intelem, majd a személyedet érintő sorok törlése értelmezhető akár így is... bár talán nem egyértelmű.

    Szerintem a másik vitapartnerre is ráférne egy kis dörgedelem... de ezzel lehet, hogy egyedül vagyok...
    pld... a másik féltől folyamatosan várja az állítások alátámasztását, de ő maga soha nem támaszt alá semmit... ugyanakkor időnként az arrogancia határát bőven átlépve minősít másokat.... de lehet, hogy csak engem zavar...

    [ Szerkesztve ]

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák