Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz JJános #9581 üzenetére

    Persze, lehetsz kedves idős ember, de annyira? :) Józsi bácsi 82 volt amikor hazaköltözött.
    Reformátusnak kereszteltek csecsemőkoromban. Teljesen ateista családban nőttem fel.
    Tiltottak a hittől, a bibliától. Amikor Istent megismertem, én lettem aprócska családom fekete báránya, az idióta bibliás hívő. Megjártam a hadak útját sok éven át. Nem tartom magam határozottan reformátusnak, hiszen nem jártam református templomba, de közel áll a szívemhez természetesen, dolgoztam is református lelkészekkel együtt, olyan volt, mintha otthon lennék...
    Tíz éve ismertem már Istent, amikor édesanyámtól megtudtam hol kereszteltek meg, és hogy a dédnagyanyám hívő asszony volt. Biztosan ő imádkozott értem...
    Akkor elmentem egy biblia órára oda. Egy kedves nagyon idős lelkész bácsi tanított, csillogott a szeme, látszott rajta Krisztus szeretete, de a könyörgés is kitűnt a szeméből, ahogyan nézett az emberekre, kb. úgy, hogy gyermekeim, éledjetek!
    Akkor még nem volt meg az a szabadságom, hogy oda menjek el, ahová szeretnék.
    Ma már ez megvan. Néhány hónappal ezelőtt elmentem újra egy barátnőmmel, akit szintén ott kereszteltek meg. Megkértük a lelkészt, hogy megnézhessük, mikor lettünk megkeresztelve. Én két hónaposan. Valamilyen oknál fogva hiányzott a lakcímem a keresztelőkönyvben a bejegyzésnél. A kezembe adta a lelkész a tollat, hogy írjam be én!
    Nehezen lehetne szavakba foglalni, mit éreztem akkor...
    Fantasztikus volt.
    Ami még megdöbbentett, hogy a templom tele volt! Élet volt ott.

    Felekezetközinek vallom magam. Nem tartozom egyházhoz, gyülekezethez 2000 óta.
    Mindenki testvérem, aki Jézus követője, de mélyen elítélem azokat a magukat hívőknek mondókat, akik ártanak az embereknek.
    Arról nem szeretnék beszélni, mi a dolgom az egyházban. Jelenleg nem teszek semmit. Mondjuk, hogy pihenek...
    Most csak veletek beszélgetek...
    Sajnálom, hogy a református egyház két részre szakadt sok helyen. De ennek is megvan az oka, és ideje... Szívem szerint való egyház, szeretem.
    Életem nagy ajándéka, hogy Józsi bácsit ismerhettem, és személyesen ott lehettem az utolsó tanításain. Oda tartoztam akkor, ahová ő... Sok református lelkész van, akiknek a tanításait rendszeresen hallgatom.
    A véleményem, hogy nem az fog üdvözíteni, milyen teológiát vallok, hanem az, hogy mi van a szívemben. A motiváció! Ismerjük a Lélek gyümölcseit. Ha aszerint cselekszünk, jól cselekszünk. Ha az ördög gyümölcsei szerint, ítélet alá kerülünk. Nem a teológiai hovatartozásunk adja, hogy mi van a szívünkben... "Legyen a te hited szerint!" Mondotta Jézus...
    Az antiszemitizmust elítélem, ahogyan a biblia is. Minden antiszemita Hámán sorsára jut. És hála Istennek, vannak még Eszterek... Izrael a bűne miatt vitetett el Babilonba, Isten mégis kiszabadította, sőt, mindenki legyilkoltatott, aki a zsidók ellen tört.
    Úgy gondolom, mivel a történelem ismétlődik, ma is ugyanez a helyzet. Izrael a bűneiért megkapta büntetését, de Isten hűséges, nem vonja vissza az elhívását.
    Már a biblia legelején elmondja Isten, hogy megbánta, hogy megteremtette az embert! Mégis itt vagyunk, élünk, sőt, még az egyszülött Fiát is elhagyta egy időre értünk, amit velünk soha nem tesz meg...
    Ennyit a hitemről...
    Te református vagy? Sok dologról írtál... Csak a megemelkedett hangodon vagyok néha kicsit meglepődve... Mert elég bölcs vagy ahhoz, hogy tudd, mivel ártasz magadnak, esetleg másnak...
    Közös hibánk a vasvessző! :) De ki lehet nőni...

Új hozzászólás Aktív témák