Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lao ce

    aktív tag

    válasz euchi #5871 üzenetére

    ne haragudj, de teremtesben en is hiszek (tobb szinten is). a taoizmusban is van teremtes ami egyebkent teljesen jol osszeegyeztetheto a tudomany mai allasaval.

    szoval, a valasz hogy mi tortent elsonek nem az hogy a "nagy bumm", mert az elott is kellett valami legyen, viszont nem lehet a vegtelensegig sem kerdezgetni hogy es mi volt elotte, mi volt elotte, mi volt elotte, es ha egyszer a semmibol kialakult a valami az nem mas mint a teremtes.
    az egy masik dolog hogy a teremtesert valaki vagy valami a felelos, es milyen kovetkezteteseket vonunk le belole. de a tudomany ma osszegyujtheto informacioi szerint a teremtes nem zarhato ki. es az az erdekes hogyha ezer vagy egymillio ev mulva kerdezed a tudomanyt, akkor is ez lesz a helyzet mert a teremtes sohasem lesz kizarhato a vilag termeszetenel fogva.
    ha a teremtest elfogajuk akkor viszont az evolucioval nem lehet sok gond mert "reszletkerdesse" redukalodik. persze vannak akik kotik az ebet a karohoz mert a bibliajukban a gyurodes is istentol jon, de azert ez nem jellemzo.

    ui:
    van egy meseszeru teremtestortenet is a taoizmusban amolyan adalek jelleggel hozza van biggyesztve a vegehez a 'hivatalos' tortenetnek. szerintem szorakoztato, leirom ide roviden, remelem legalabb kicsit at tudom adni a hangulatot (nem az elejetol irom):

    a kaosz-masszaban egy tojas alak formazodott meg, ami tizennyolcezer evig fejlodott belul. mikor keszen allt felrepedt, es megszuletett az eg es a fold. am meg egy valaki veletlenul a vilagra jott: az oriasi Pan Ku (Pangu). hatalmas alakja elvalasztotta a foldet es az eget. az orias ujabb tizennyolcezer evig elt, negy masik leny segitsegevel: egy teknos, egy fonix, egy sarkany es egy egyszarvu. egyutt dolgoztak azon hogy megformazzak a foldet.
    mikor pa ku meghalt, a lenye transzformalodott. a lehellete lett a szel es a felhok, a hangja a mennydorges, a bal szeme lett a nap, a jobb a hold. a negy vegtagja lett a negy egtaj, a vere es testnedvei atalakultak patakokka es folyokka. az izmai lettek a sziklak, a hajabol lettek a csillagok. a szakallabol lett a fu es a fa, a fogabol az arany es az asvanyok, az izzadtsaga az eso.
    a testerol a bolhakat szarnyara kapta a szel es abbol szulettek az emberek.

    [ Szerkesztve ]

    nicht kompot

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz euchi #5871 üzenetére

    Ha figyelmesen elolvasod amit küldtem, abból épp az derül ki, hogy a katolikusok az intelligens tervezettség elméletével foglalkozókat meg se hívták erre a konferenciára.

    Számomra nem derül ki egyébként, hogy kikről beszélsz, kik nem fogadják el az evolúciót? Én elfogadom. Az RK egyház hivatalos álláspontja szerint összeegyeztethető az evolúció a kereszténységgel. Ezért nem tudom, pontosan kikre gondolsz.

    Azt érzem, hogy te is vaamiféle burokban vagy, mint JJános, csak épp a túloldalon, és mindenáron ragaszkodsz az igazadhoz. Még akkor is, ha saját szemeddel olvashatod az egyház hozzáállását az evolúcióhoz.

    Amit lao ce írt, az is megfontolandó. A világ egyszer keletkezett, ez a tudományos álláspont is. Innentől már csak az a kérdés, hogy magától teremtődött, vagy a teremtő hozta létre. Ez pedig kőkeményen hitbéli kérdés, mert a tudomány a természeténél fogva nem képes erre válaszolni (és itt nem arra gondolok, hogy a mai tudásunk szerint, hanem ez jóval általánosabb dolog - Az ősrobbanás pillanata, és ami előtte volt, a tudomány számára sosem lesz vizsgálható)

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

Új hozzászólás Aktív témák