Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz CollectoR #2464 üzenetére

    Nem ír a biblia az eleve elrendelésről tudtommal, csak egyes egyházak tanítják.
    Halálod pillanatáig a katolikus egyház szerint például megbánhatod a bűneidet.
    Azonkívül az egyes embereket nem Isten teremti egyesével. A cselekedetek a fontosak,
    de fontosabb a szándék.Ráadásul ne higy semmelyik egyháznak, ők nem ítélhetnek
    meg, csak Isten.
    Persze nem robotokat teremtett annak idején sem, a Biblia szerint .
    Azt, hogy sohasem fogsz Benne hinni, Ő láthatja, de Te nem.
    Nem emberi logikát kell feltételezni Róla, nem lehet biztos senki a Biblia szerint sem,
    az üdvözülésben. Nincs semmi levajazva, hogy profán mai kifejezéssel éljek.
    Emlékezz mit mondott Krisztus a latornak a kereszten:
    "még ma velem leszel a paradicsomban"

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • kymco

    veterán

    válasz CollectoR #2464 üzenetére

    A helyes a "földön", mert nem az égitestre gondoltam, hanem arra, hogy nem vallási, hanem hétköznapi...

    A kérdésed nem egyszerű, és nem is biztos, hogy a válasz is az tud lenni...
    Egyrészt, mert Isten sokkal több, mint amit mi fel tudunk fogni belőle, így bármit is írok, gondolok, képzelek róla töredékes... másrészt teológus, filozófus professzorok vaskos könyveket írtak erről... láthatóan kevés eredménnyel.

    Nekem az jutott most eszembe, hogy növekedő lányom sokszor dönt önfejűen a saját belátása szerint. Szeretne önálló lenni, de még hiányzik hozzá a bölcsessége.
    Eldönt valamit, és ragaszkodik hozzá. Próbáljuk meggyőzni az ellenkezőjéről, és figyelmeztetni, hogy a döntésének olyan következménye lesz, amire nem számít. De mivel szeretem, egyre többször nem fogom rákényszeríteni az akaratom. "Látom" a döntésének a jövőjét.... pedig csak ember vagyok. Erőszakkal meggátolhatnám, de sokszor nem teszem, mert szeretem....
    És ahogy felnő, egyre gyakrabban tapaszalom meg ezt vele, és egyre kevésbé fogom gátolni, mert ha szeretem, akkor tiszteletben tartom felnőtt gyerekeim döntéseit.... Hiszen ettől a döntési felelősségtől felnőttek és nem "robotok".

    Ebből azt emelném ki, hogy Isten annyira szeret, hogy tiszteletben tartja a döntésedet...
    Megtehetné, hogy kimossa az agyad, de tisztel annyira, hogy meggyőzni próbáljon, nem legyűrni...

    Az eleve elrendelés érdekes dolog. Bevallom, nem nagyon értem, és nem is értek egyet sok ezt megmagyarázni kivánó önjelölt magyarázattal.
    Isten mindenható, látja a jövőt is, mert nincs beszorítva az időbe, de ez nem jelenti azt, hogy minden előre lefutott... De mégha így is lenne, mi emberek az életünk során nem tudhatjuk soha biztosan, hogy elveszettek közé tartozunk-e. Mert pld a megigazuló latort is a halála előtti percekben érte el az Isten szeretete...
    Ha 20 évvel ezelőtt megkérdeztél volna, akkor azt válaszoltam volna, hogy tuti, hogy elkárhozok, ha létezik Isten... oszt akkorát tévedtem, mint egy ház. Van Isten és van üdvösségem, látom ma... :)
    Ezt Isten tuti, hogy tudta :) mert visszatekintve látom azokat a dolgokat, amik az életemben meghatározóak voltak, és előkészítették a vele való találkozást....

    No de ennyi most azt hiszem elég...

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák