Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #24214 üzenetére

    "Ha nem ugyanaz az élmény, akkor csak meg kell keresni, mi a különbség. Az a baj, hogy te megint kijelented, hogy nem ugyanaz: aminek nincs sok értelme, mert az élmények egyénre szabottak. Viszont hasonlók lehetnek.
    Hasonlóságot lehet vizsgálni, de abból megint rosszul jön ki a dolog.

    Az Isten igazsága nem ez a 2 mondat amit Isten nekem mondott.
    Nekem ennyit mondott belőle,és ez engem bűnbánatra ösztökélt,és arra,hogy azonnal tudtam 1000% biztosan,hogy az Isten létezik és Ő szólt hozzám.
    Az,hogy egy egyetemes igazság van az nem azt jelenti,hogy másnak mást nem mondhat.
    Másnak elmondhatja pl.azt,hogy Jézus az emberiség egyedüli megváltója. Megint másnak elmondhatja,hogy ha megtért és bemerítkezik Jézus nevére,megkapja az Isten Szentszellemét.
    Szóval attól az igazság megmarad igazságnak,és Isten ettől még nem hazudott,és az emberek ugyanúgy megtérhetnek ezt a kegyelmet megérezve.
    Mégsem ugyanazt jelenti ki nekik Isten vagy ahogy vesszük,mégis hasonló lesz az élményük,mert ezek az emberek azonnal megtudják,hogy van Isten,és a Szentszellem elvezeti őket az igazságra. Szomjazni fogják az Istent és az igazságot,( tudom magamról és a megtért barátaimról ),ezért Isten elvezeti őket az igazságra. Nem fognak megtudni egy pillanat alatt mindent,de ami ki lett jelentve nekik,az egy örök igaz dolog marad a szellemükben örökre.

    "Hasonló élményeket te is átélhetsz, és nem lehet tudni, hogy az nem produkál-e még egyetemesebb igazságokat, amik nem egyeznek az előzőekkel. "

    Olyan nem lesz,hogy az előzőekkel nem egyezik,Isten nem demenciás. Nem mondja egyszer azt,hogy a biblia igaz,másszor meg azt,hogy hazugság.

    Szerkesztve
    "Ha az igazság egyetemes, akkor a vizsgálat ugyanarra az eredményre vezet, amire a megtapasztalásod."

    Igen,csak tudománnyal nem lehet ide eljutni,sajnos.

    [ Szerkesztve ]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

Új hozzászólás Aktív témák