Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • borg25

    senior tag

    válasz Kékes525 #22115 üzenetére

    " Leginkább a filozófusok támadták Bornt, főként azzal, hogy elmélete megszünteti az ok és az okozat közti összefüggést. Erre Born azt válaszolta, hogy a valószínűség csak a részecskék mozgására érvényes, maga a valószínűség azonban betartja az ok-okozat összefüggést. Ez egyébként egy abszolút helyes, trükkök nélküli válasz."
    Forrás: http://modernfizika.lapunk.hu/?modul=blog&a=106847

  • kymco

    veterán

    válasz Kékes525 #22115 üzenetére

    Ne keverjük a dolgokat. Az, hogy Isten tud előre valamit, az nem jelenti azt, hogy eleve így tervezte. Júdás nem a kárhozatra lett teremtve, de Jézus tudta, hogy ő fogja elárulni a saját döntéséből. Nem kényszerítette, manipulálta senki, ő döntött így. Ha én felteszek a fiamnak egy kérdést, de tudom előre a válaszát, akkor a választ nem én ültette a fiamba, hanem ő maga fogalmazta meg a gondolataival, max az derül ki ebből rólam, hogy ismerem őt, nem az, hogy nincs önálló akarata a fiamnak.
    A szeretet kötelezően azt is jelenti, hogy korlátozom magam. Isten is korlátozza magát a szeretete miatt például abban is, hogy úgy van jelen a népe életében sokszor, mintha nem látná a jövőt.
    Anyukám, mikor haldoklott, mindenki tudta, hogy meg fog halni, de nem ez a tudás ölte meg, hanem a daganat. Tudtam, hogy meg fog halni hamarosan, de azok a percek, amiket a halálos ágyán együtt töltöttem vele nagyon fontosak voltak számunkra. Persze láttuk a jövőt, de a jelen pillanatát éltük meg, nem "temettük el" a még élő édesanyámat Kicsit sántít a hasonlat, de hasonlatos az elbukó emberrel való kapcsolata Istennek is. Bár tudja, mi fog történni, de neki fontos az elbukó ember, és a jelenben megtesz mindent, hogy megváltoztassa a döntésünk. Nem foglalkozik a holnappal, nem "temet el" élve minket.

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák