Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz MageRG #21642 üzenetére

    Nem az apologéták próbálják, hanem a Biblia szövege írja ezt le:
    Zsid 11,1 "A hit pedig a remélt dolgokban való bizalom, és a nem látható dolgok létéről való meggyőződés."
    Tehát amikor a a Biblia a hitről beszél, ezt bizalomként is értelmezi. Ha eddig bizonytalan voltál a fogalom tartalmi jelentésében, most a Biblia egyértelműen értelmezi, így nem kell a későbbi ige (félre?) magyarázókra hagyatkoznod. És ebből az jön le, hogy a hit NEM független a tapasztalatoktól.
    Ebből is látszik, hogy a hit építkezhet a tapasztalatból is.
    Izrael népe nem evett soha mannát, nem tudhatta, hogy hogyan jut élelemhez a pusztában, de korábban megélte, hogy Isten kimentette őket az egyiptomiak fogságából.
    A tanítványok előtte soha nem gyógyítottak beteget, támasztottak fel halottakat, de Jézus szavára elmentek a falvakba, városokba, mert látták Jézust, hogy hogyan volt jelen.
    Az én hitem is összetette. Egy csomó dolgon nem mentem keresztül. Viszont már megtapasztaltam Jézus jelenlétét, erejét, szeretetét és hűségét az életemben számtalanszor.
    Jézus szavainak hitelt adok, és ezért bizodalmam van azokban a dolgokban is, amin még nem mentem keresztül.
    Nálam az emberi kapcsolataim a bizalomra, esetleg annak hiányára épülnek. Persze ebben a tapasztalat is szerepet kap, de ezt nem nevezném kritikai gondolkodásnak.

    A hívő Istennel való kapcsolatát a megerősítési torzítás határozza meg.
    Jól nyomatod... :) ha nem teljesül be, de hiszek, akkor bolond vagyok, ha beteljesül, akkor a megerősítési torzítás miatt hiszek...
    Nem csupán elhiszek valamit, nem azt hiszem elsősorban, hogy xy dolog be fog következni, vagy képes leszek erre, meg erre. A hitem valakiben van. Hiszek Istenben. Ez nem azt jelenti, hogy elhiszem, hogy van, mert Ő mikor kértem valamit, teljesítette, és nem hiszem, hogy van, mert nem teljesítette. A hiszek Istenben azt jelenti, hogy bízok benne... rábízom az életem. Ez BIZALOM.... még ha te nem is hiszed el...

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák