Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rive

    veterán

    válasz console #1818 üzenetére

    ... Ha valaki meg akar felelni egyfajta elvárásrendszernek, már beleesett a vallások csapdájába. ...
    Ez bármely szavakba foglalt tanításra igaz. Bárki, aki valamely szöveghez próbál hű lenni, csupán a saját egóját kergeti. Pláne, ha még logikázik is rajt' egy sort.

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • lao ce

    aktív tag

    válasz console #1818 üzenetére

    (nem, nincs kerdojelem, hiszen a nelkul is valasz amit irsz, amit en nagy orommel olvasok es leirom ami eszembe jut rola)

    szeretnek arrol irni kicsit hogy mit jelent szamomra 'kovetni' a taoizmust. a 'taoizmus kovetese' kifejezest olyan egyszeru leirni mint amilyen hamis. de legalabb nem irom hogy a taot kovetem mert az aztan jo nagy hulyeseg is lenne. am meg igy is, dehogy kovetem en a taoizmust, a tanait kovetem. dehogy kovetem a tanait, a tanok jelentese szerint elek. marhogy, probalok elni. persze nem 'probalom' es eroltetem, de ha valami 'jon', 'talalkozik velem', akkor azt be es elfogadom. ennek az elso lepese hogy felismerjem hogy valami elôötlött, amihez egotlanul kell elni, kulonben bujocska van a dolgok elol. szoval a taoizmus tanait szem elott tartva elem az eletemet, tanulmanyozom ahogy tolem telik, hogy ujabb dolgokat ismerhessek fel az eletemben.

    fuggetlen olvasatrol, fuggetlen befogadasrol szolva. hitem szerint a tao a mindent befogado egy. a tao nem all ellentetetben semmivel, mivel nincs semmisem ami ellenebe alljon. igy a tao vegtelen. s bar a taoista tanitasok talan veget ernek az utolso mondattal, a taoizmus azonban ott kezdodik azon a ponton ami mar nincs leirva. ebbol kovetkezoen befogadas nelkul nincs taoizmus, sot, szerintem a befogadas nelkul a taoizmus ertelmetlen: elo kapcsolat van a vilag es a taoizmus kozott. igy vajon a taoista befogadasa fuggetlen olvasatot jelent-e? termeszetesen a valasz: nem! :) viszont ettol ez nem jelent taoista tipusu befogadast, hiszen nincs egysegesen 'kotelezo' allaspont. igy annyira lehet fuggetlen befogadonak nevezni a taoistat mint egy nem-taoistat. de miert nem letezik taoista befogadas? mert nincs viszony megallapitva a taoista es nem-taoista kozott. hogyan is lehetne ertelme egy ilyen viszonynak mikor a taoizmus a taoval foglalkozik?

    :) a legmegvilágosodáscentrikusabbság kerdese: nos, fogalmam sincs rola. a taoizmus nem 'hyperlink' az en megertesem szerint. aki a mennyeket, megvilagosodast, orok eletet, karmat vagy a tudom-is-en-mit hajkurassza, az konnyen csalodhat ebben a tanitasban. a taoizmus hangsulytalanul beszel ezekrol a dolgokrol, es szamomra ezek tenyleg sulytalanok -mindig is azok voltak. a Tao az Ut, a Taoizmus a Lepes. neha erosebben, neha gyengebb, de a taoizmus sodrasa ott van a napjaimban. ami tortenik, az az, hogy jobban es jobban keresztulszovodik az eletem a vallassal: ragaszkodas-e ez a tanitasokhoz? ha az orrodat valami megcsavarja akkor tusszogsz, de nem azert mert ragaszkodsz ahhoz hogy tusszognod kell ilyenkor, nem is gondolsz ra. en sem gondolok ilyesmiket: eleg taoistan ultem-e le a meditaciohoz? igaz-e amit a konyv ir a taoizmus szempontjabol? nincs mese jovo honaptol taoistan fuzom be a cipomet! en nem valasztottam vagy valasztom magamnak a taoizmust, en csak az utamat jarom, elvezem minden edes es keseru pillanatat. nem elfogadom, elturom vagy belatom, hanem kihasznalom a tudatlansagomat es tokeletlensegemet, epp azert, mert az elet joszerivel nem mas mint a kulso-belso megismeres folyamata. tulsagosan elfoglalt vagyok az elettel ahhoz hogy olyasmivel torodjek mint oroklet, megvilagosodas, mennyorszag. persze lehetseges, hiszen irnak rola itt-ott, ha valaki taoista, ugy kell majd agyonutni mielott szentpeter megvilagositja :)

    ugy erzem hogy az en szamomra a te megkozelitesed csoppet tul technikai lenne. mondjuk (persze eltulozva, tovabbvezetve -talan rossz iranyba- azt amit mondasz): ebben meg abban a konyvben van egy technika ami szuperul mukodik es lecsendesiti az egot es egy het napi harom perc gyakorlassal pikk pakk ott lehet valaki. van egy masik konyv, ami garantalt megvilagosodas, kulonben money back. de tegyuk fel, igy is van! megis, szamomra ezek nem szamitanak semmit. elvesziti az etel az izet, a taj a szineit, a zene a ritmust. olyan erzesem van mint mikor rambo oltozkodik: keszulodik valamire es csak aggatja magadra a dolgokat, bebiztositja magad minden letezo es elkepzelheto tamadas ellen, felvertezi magat a legosibbtol a legmodernebb szerszamokig mindennel, megcsillan a feny a hetcolos hidegenkovacsolt ketszazszorhajtogatott solingeni pengen, de sohasem indul neki az utnak.

    (az ''igazi valaszban'' es az azzal kapcsolatban irt bekezdesben termeszetesen igazad van: jo volt olvasni, hogy ezt gondolod)

    nicht kompot

Új hozzászólás Aktív témák