Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lao ce

    aktív tag

    válasz console #1813 üzenetére

    mennyivel egyszerubb lenne ha iskolaban lehetne vizsgazni ilyesmibol :)

    azert erdekelne amit mondasz, mert bar van amit esetleg maskent latunk, de egy alapveto dologban egyetertunk ugy erzem. az en hitem szerint is es szemelyes velemenykent is.

    a taoizmusban az egyik alapko az 'eloirasok es korlatok' levetese. nem vicc az amit irnak, hogy a taot tanulmanyozva fejlodni ugy lehet ha minden nap elfelejtunk valamit. am ezt kifejteni tul nagy falat a szamomra. a tao nem a taoizmus miatt van, a taoizmus nem fontos a taonak (bar resze annak).

    amit hozzafuznek a magam reszerol a vallasokkal valo 'bajod'-hoz az az, hogy az en megertesem szerint, annak a vallasnak aminek a tanitasait kovetem, az nem zar ki senkit sehonnan, nem ad kivaltsagot, mivel nincs is honnan kizarni, es nincs milyen kivaltsagot adni. epp ez az egyik nagyon szimpatikus resze annak amit mond. (talan szamodra paradox modon) a tobbi csoportositas-ego-osszetuzesek gondolatmeneteddel is szaz szazalekig egyetertek. ezt meg is fogalmaztam regebben itt valahol, persze sokkal szerencsetlenebbul mint te, miszerint: meg kellene kerdezni mindenkit hogy te ki vagy, minek tartod magad. en azokkal szeretnek lenni akik olyasmit valaszolnak hogy ember, foldlako, nem tudom, ferfi, leany, apa, egy leny, vagy akar azt hogy az osrobbanas univerzalis osenergia-sejtje. akik elsosorban hmmm.... fradistak, tizedesek, programozok, taoistak, buddhistak, keresztenyek, zsidok, fekete, roma, magyar, roman, amerikai, stb azok problemakat, tragediakat okoznak maguknak es masoknak.

    nicht kompot

Új hozzászólás Aktív témák