Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz kymco #15058 üzenetére

    Lehet, hogy nálunk ilyen volt. A körülményeket nem ismertem. Arra viszont tényleg emlékszem, hogy órák után volt. Tehát nem beiktatva az órarendbe hanem az után.

    Igen az választási lehetőség, hogy nem járok vagy járok. De ha valaki járni akar, akkor azon belül már nincs választási lehetőség, mert csak egy van. Kicsit olyan, mint az egypárt rendszer. Elmehetsz szavazni vagy nem. De ha már elmész csak egy hely van amit ikszelhetsz.

    Én se tudom mi a megoldás, de a 15068-as-hsszel teljesen egyetértek. Az erkölcs az ami megmutatja nekünk miképp kell felhasználnunk a megszerzett tudást. Erkölcs nélkül hamar káoszba fulladnánk vissza őskori szintre. Bár megjegyzem, többször is megtettem, hogy a kereszténységnek erkölcsi tanítás részével sose volt bajom.
    Viszont ahhoz, hogy az ember egy valláson keresztül próbáljuk jó erkölcsökre nevelni, ahhoz kell más is, nem csak tiszta erkölcsi tanítás. Kell a tudat ha "nem jól viselkedsz" akkor azért büntetés jár. Meg hogy valaki mindig figyel "fentről". Így nem lehet kibújni a felelősség alól. Tehát csak úgy lehet érvényt szerezni ezeknek az erkölcsöknek ha adunk hozzá egy olyan "személyt" ami képes bármire és mindig tudja mit csinálsz. Ez lenne Isten. Példázzuk a hatalmát, a nagyságát a mindenhatóságát. Így tudatjuk az emberekkel, hogy senki se tud kibújni alóla. Inkább jobb ha betartja az erkölcsi tanításait. Amik amúgy jók, hiszen Ő teremtett mindent és mindenkit, tehát tudja mit beszél. Az emberbe amúgy is kell a félsz, a gátlás. Hogyha az van akkor a pokolra kerülhet. De ha nem, akkor meg akár a Mennybe is!

    Szóval arra akarok kilyukadni, hogy az erkölcsi tanításhoz sajnos szükség van olyan dolgok magyarázatára amiben hinni kell, mert bizonyítani nem lehet.

    De erre igazából a szülőnek kéne tanítani a gyereket. Ami persze tudjuk sok esetben nem működik. Mindegy, megoldást én sem tudok de talán mindenkinek jobb volna ha az egyén eldönthetné melyik vallást szeretné jobban megismerni.

    Amúgy nem semmi, ahogy képes vagy a hátadon vinni a topikot. Már évek óta. És remélem, hogy ezeket a vitákat nem veszed személyesnek. De az enyémet, se másét. Bár nehéz ilyet mondani amikor az ember vallásáról van szó. De a vitánk egyáltalán nem ér annyit, hogy neked ezért bármiféle rossz érzésed, rossz napod legyen. Csak véleményt ütköztetünk. De nem jó látni ahogy mindenki "neked" illetve a vallásodnak esik. Ennyit tényleg nem számít az én véleményem sem se másé. Csak azért mondom, mert én sokszor agyalok ezeken a fórum után is. Akár napokig is. De egy mélyebben vallásos ember ez biztos jobban érinthet. Na, most nem tudom mit akartam ebből kihozni, remélem azért érthető. :)

Új hozzászólás Aktív témák