Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • D1Rect

    félisten

    válasz szab.tam #17785 üzenetére

    Egyetértek azzal amit leírtál ennyit tennék hozzá:
    1.
    A "jó" igen ködös fogalom manapság ebben is igazad van.
    Mondjuk úgy, hogy a "jó embernek" nem esik nehezére "jónak lenni" és nem azért tesz így, mert bármit várna érte, hanem ez az "alaptermészete".

    2.
    Nyilván nem egyformán szereti az ember a gyerekét, meg a pletykás öregasszonyt az utca végén.

    3.
    "- tedd a dolgod legjobb képességeid szerint"
    Egy építésznek nem "dolga" segédkezni kirabolni másokat. Egy biológusnak-vegyésznek sem az a dolga, hogy kórokozókat szabadítson a világra ami megöli a többi embert.
    Az "első pontban foglalt egyén" ezt alapból vissza is utasítja.

    "én most is úgy gondolom, természetesen a fent leírt magyarázattal, hogy egy megtért, keresztyén emberre igazak az általad leírtak."

    Igen, ezt én is így gondolom.
    Szerintem az "igaz keresztények" jobbá teszik a világot és mindannyian "közelebb kerülünk Istenhez-végső igazsághoz-megvilágosodáshoz-stb."

    "viszont a dolog nem ekvivalens. nem oda-vissaz igaz.
    akikre igazak a fent leírtak, vagy legalábbis kívülről úgy látszanak, még nem biztos, hogy hívő."

    Tudom, szerintetek "nem lehet cselekedetek által üdvözülni", de jobb világot így lehet hátrahagyni.
    Az üdvözülés rész már a "mítosz" "külsőség" "földrajzi hagyaték" részhez tartozik.

    De nem az egyetlen és kizárólagos vallás amire igaz a fenti 3 pont.
    Mindenkinek megvan a saját útja, saját vallása/világnézete amin haladjon békében, és tegye jobbá a világot.

    A "csak az én nézetem igaz, minden más hibás, őket meg kell változtatnom" gondolkodás nagyon sok fájdalmat és bajt okozott a világon, ideje lenne felhagyni vele.

    (#17786) kymco: Szerencsére ő kifejtette a gondolatait és nem kell a te magyarázatoddal és ködösítéseddel foglalkozni.

    [ Szerkesztve ]

    "The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

Új hozzászólás Aktív témák