Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • totig

    tag

    Sziasztok!
    Videokártya cserére készülve FSP Raider 550 tápot Corsair RM750x-re cseréltem. Meg CPU újrapasztázás, úgyhogy, hogy legyen hely, videokátya, ramok is ki a helyükről, nagyjából az SSD-k és a vinyó maradt bent az alaplapon kívül. Összerakás után kellett játszani memória ki- be pakolással, aztán BIOS default, és kézzel beállítani mindent a korábbira, de azóta megy a gép. Aida stress test, IBT ment, 3DMark, Superposition is hozta, amit eddig, stabilnak tűnik a cucc. Viszont azóta enyhe amperszagot érzek a gép felől, konkrétan az egyik ventilátor, ami a ház végénél felfelé fúj ki, ott fémes szag van. Most oldallapot levettem, táp teteje kézmeleg kb. (videokártya backplate jóval melegebb), füst nincs, kábelek nem melegek, csatlakozásoknál nem látok fura dolgot, (igaz, minden fekete és úgy világítottam be), nem hallok cicergést, de szag van.
    Kezdjek szentségelni és/vagy besz*rni, vagy van valami olyan magyarázat, ami nem oda vezet, hogy cserélni kell a tápot/vissza a régit és azzal nézzem meg (mert új táp pár órán keresztül adhat valami fura ok miatt ilyen szagot ki magából és ez normális)?

  • totig

    tag

    válasz korcsi #20812 üzenetére

    Akár az is lehet, a gép ment este 4 órát stabilan, nem adott ki hangot, nem éreztem, hogy erősödne a szag, lehet, hogy csak nem szellőzött ki.
    Viszont hogyan tudnék megbizonyosodni? 27 évnyi hardver fejlesztést megúsztam szervizelés, gariztatás nélkül, tudsz/tud valaki ajánlani olyan megbízható szervizt, hogy elviszem a tápot és bemérik, hogy rendben van-e?

Új hozzászólás Aktív témák