Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moha21

    addikt

    válasz draff #13887 üzenetére

    "Hja kérem, akkor azon az 500 W-os rosszalkodó tápon a reklamáló kollega jano_77 vajon mit hajt még?"

    Nem is igazán értem, hogy mire akarsz kilyukadni, de 6-7 éves tápnál normális jelenség, ha a kondenzátor öregszik, bár az sem biztos még, hogy egyáltalán táphiba van az illetőnél.

    "Én sose számoltam, de még csak nem is nagyon mértem ki, vajon "mit eszik" ez a szerkezet."

    Akkor elképzelésem sincs, hogy a számokat te honnan veszed elő :F

    "Csupán azt tudom, hogy a hálózatról 230 W-ot vesz fel (van egy konnektorba beledugható teljesítmény-mérőm, azzal néztem egyszer)."

    Tehát pár százalékos eltéréssel és a hatásfokot számolva, majdnem jól tippeltem a 150W-os DC fogyasztás tekintetében. Meg szabad kérdezni mivel történt a mérés? Illetve kissé ellentmondást érzek a két mondat közt, az egyikben az állítod nem mérsz , a másikban meg fordítva.

    "Tehát a 3 működő vinyóm fogyasztása - az máris 324 VA."
    Kemény is lenne ennyit fogyasztana egy hdd. Régebbi HDD-k amúgy is sokkal többet fogyasztanak az újabbaknál, de példa kedvéért egy 60-as Samsung is max 15W-ig megy fel felpörgés közben, aztán 5-6 W között elvan windows alatt.

    RAM, hálókártya, hangkártya és társai alig fogyasztanak pár wattot, előzőnek fogyasztását megtalálod a jedec honlapján saccra, a többi hűtés nélkül is elvan, tehát gondolhatod mennyit fogyaszt.

    "meg egy csomó ventilátor ... a procié (kb. 8 W - ez van ráírva)"

    Ja így meg a 2,5 W-osokkal egyutt van vagy 15W max.

    "a videokareszé (?)"

    Gef4mx azért elég messze van a mostani VGA-k fogyasztásától...

    "de nem számoltam bele az USB-s cuccokat ..."

    Kár, pedig 2.0-ás USB maximális 500mA-es áramával számolva pár wattot még itt is lehetett volna tippelni. _:)

    Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

  • jano_77

    nagyúr

    válasz draff #13887 üzenetére

    Köszönöm mindenkinek az észrevételeit.
    Megnyugtatnék mindenkit, de legfőképpen "draff" fórumtársunkat, hogy a táp csak és kizárólag a gépet hajtja, se világítás, se fűtés nincs rákapcsolva. Vagyis azzal tisztában vagyok, hogy elviekben el kell tudnia vinni, hajtani az adott gépet.
    Sosem szedtem szét tápot, így kicsit félve állok hozzá, de ha kapok használható instrukciókat, akkor ma este megnézem azokat a fránya kondikat, hogy milyen állapotban vannak.
    Van most otthon egy másik gép is, annak kivehetem a tápját és ráköthetem a gépemet, hogy kipróbáljam azzal van-e a gond!?

    Köszönettel:
    Janó

    "egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

Új hozzászólás Aktív témák