Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stormrider

    tag

    válasz sheep #1157 üzenetére

    Kezdőként lehet jobban járnál a 0.4 cuccal.Sok bajlódástól kimélnéd meg magad.szerintem.Gondolok itt a megfelelö higitási/levegő nyomási arány dolgok kitapasztalására.

  • vlevi

    nagyúr

    válasz sheep #1157 üzenetére

    Nekem van H&S Ultra 2 in 1.
    Vagyis a 0.2 és 0.4 dűznivel.
    Korábban már volt néhány stukkerem, ezért egy kicsit össze tudom hasonlítani őket.
    Az első egy ukrán Aerograf volt. Hát, az olyan is. Kijött belőle a levegő meg a festék, de kb ennyi.
    A következő egy Gabbert Triplex. Állítom, hogy, egy nagyon jó pisztoly, tizen sok éve vettem, de nemrég megint elővettem, és örömmel használtam, mert nagyon jó a szórásképe. Csak, hát már kopik szegényke, alkatrész nincs hozzá. Ott adtam fel, amikor az egyik gumitömítés eltört. Gondolhatod, mennyi idős lehetett, ha a gumitömítés annyira megkeményedett, hogy eltört????
    Ehhez egyébként volt 0.25, 0.35 és 0.5mm-es tű és dűzni.
    Aztán van egy Iwata Neo, egy nagyon egyszerű, 0.5-s stuki, amit nagyonolcsón vettem valamikor. Átlagos dolgokra jó.
    Kínai stukkert is próbáltam, de az, ami nekem volt, jóval gyatrább, mint az előző kettő, fröcsög, nem tömít tökéletesen, a szórásképe sem az igazi. Az egyik nagy baj szokott lenni az olcsóbb, kevésbé pontosan megmunkált szórópisztolyokkal, hogy (nem tudom a szakkifejezést), nagyon szór a széleken. Egy rendes stukker, ha jól működik, akármilyen széles sávban is fúj, viszonylag jól behatárolható határvonalban ér véget a szórásképe. Nos, ennél a kínainál nem így van.
    Legutóbb szereztem be az H&S Ultrát. Ez az, amit a korábban említett Triplexxel egy lapon lehet említeni a pisztolyaim közül. 1/32-es Messert csináltam legutóbb, a festési munkák nagy részére a 0.2-es tűt használtam, teljesen jól működött a Gunze Hobby Color és a Tamiya akrilokkal. Fényes lakkozáshoz viszont jobb a 0.4-es, egyértelműen szebben terül a fényeslakk, természetesen több is fogy belőle.

    Igen, egy 10-essel drágább, (egész pontosan a modellfutárnál 33 000Ft) [link] , de ez egy jobb makett ára. Az is igaz, hogy, ha utólag gondolod meg magad, kb ugyanennyiért megveheted a 0.2-es mellé a 0.4-es szettet is. [link]

    Ami az H&S mellett szól, az a tisztítás. Nem tudom, milyen anyagból van, milyen a felületkezelése, de a többi stukkerrel ellentétben ennek a belső felületén szinte nem tapad meg a festék. Az akrilok kitisztítása kb annyiból áll, hogy beleöntök egy kis denszeszt, és átfújom. A tűn, és máshol sem tapad meg a festék. Ennek ellentétje a kínai, aminek a tűjére (nem a végén, hanem a stukekeren belül) szinte ragadt a festék, ráadásul annak, ahogy előbb is írtam a tömítése az első naptól nem volt sose százas, mert hátrafelé is jött belőle. Igaz, nem tudom mit vártam, ebayen volt vagy 5000Ft.

    "Gondolom a szórásképet alapból lehet állítani"
    Az Ultránál nem nagyon. Illetve, hát úgy, hogy érzed, mennyire húzod hátra. De egy kis gyakorlással a 0.2-es tűvel tudsz húzni 1-2mm-es csíkokat, kicsit több gyakorlással pedig nem lesz gond a kukacminta felfújása 1/72-es Messerre sem :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák