Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sensei

    tag

    válasz #65675776 #20 üzenetére

    ''És akkor már lehet primitív, brutális eszközöket alkalmazni? Mikor napjainkban egy vágóállatnak szinte több joga van mint a mészárosnak? Legközelebb akkor disznóvágáskor baseballütővel verd halálra a malacot, mert az csak élelemszerzésre szolgál.''

    Természetesen akkor ez természetes volt, hiszen egészen másak voltak a társadalmi normák (már ha voltak ilyenek ) Ne csúsztass, ne hasonlítsd össze a 21. századi embert a több ezer évvel ezelőtt élt elődjével.

    Mint már korábban is említettem a természeti egyensúly a csúcsragadozókon múlik. Az ember csúcsragadozó. A többi csúcsragadozótól eltérően viszont tudatosan képes szabályozni a vadállományt, amit vadgazdálkodásnak nevezünk (erre utalt Zsiga is). Szóval a vadászat egyáltalán nem ''idétlen hobbi'', hanem tudatos egyensúlyteremtés. Az orvvadászokat meg nem kellene összekeverni a normális vadászokkal (az engem nem zavar ha sok saturészeg suttyó egymást lövi le az erdőben). A vadászat komoly szabályokhoz van kötve, meghatározott kvótákkal. A vadászidény sem véletlenül létező intézmény.

    Milyen jogon dönt az ember vadon élő állatok életéről?
    Akármit is beszéltek be magatoknak és másoknak, igenis ez egy nyavajás hobbi, amit élveznek a vadásznak nevezett mészárosok.


    [Szerkesztve]

    Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

Új hozzászólás Aktív témák