Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsiga667

    addikt

    válasz csapos2 #51 üzenetére

    Hát, ugyan sose az ökológia volt az erősségem, de valahogy csak levizsgáztam belőle, és emlékeim szerint valami olyasmiről volt szó hogy az a csúcsragadozó aki a tápláléklánc legtetején van, akinek nincs természetes ellensége. Márpedig az embert nem sűrűn szokta semmilyen állat megenni... ;)

  • #65675776

    törölt tag

    válasz csapos2 #51 üzenetére

    Ölés öröme? Menj ki egyszer falura és figyeld hosszú ideig a macskák tevékenységét. Azt fogod tapasztalni, hogy sokszor (méghozzá eléggé sokszor) az elfogott egeret nem ölik meg, hanem akár órákon át játszanak vele. Mindez emberi fogalmak szerint állatkínzás. Tegyük hozzá, hogy a házimacskák egyáltalán nem szorulnak rá a vadászatra, ők is csak az ölés öröméjért vadásznak és mert az ösztöneik ezt diktálják. Akár csak az emberek esetében.

    De a szavannára is ki lehet menni, ott is szokása a ragadozóknak, hogy az elejtett, de csak legyengített zsákmányt odaadják a kölyköknek, hogy szórakozzanak vele. Tehát mindez egyáltalán nem csak emberi szokás.

    Tényleg kár vitatkozni egyébként azon, hogy csúcsragadozó-e az ember vagy sem. A tudomány mai állása szerint az, méghozzá nem is csak helyileg, hanem az egész bolygó csúcsragadozója. Hogy mindet milyen eszközökkel érte el az részletkérdés. Az evolúció során a gondolkodás, fejlett eszközhasználat és a kommunikáció emelte ki az állatvilágból. És ugyanezek tették lehetővé a technológiai fejlődést, és ezzel párhuzamosan az eszközök fejlődését. A macskák, cápák, delfinek(...) sem voltak egyből olyanok mint napjainkban, Ők is rengeteg változáson estek át. Az első emlősök nem voltak nagyobbak, mint a mai egerek, szóval volt honnan fejlődniük, nem magától értetődő a fizikai adottságuk és eszközeik.

    A horgászatot nem ítéle el valaki? Az is csak örömből gyilkolászása a halaknak ennyi erővel.

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák