Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vantage_2

    csendes tag

    Egy teljesen Inkorrekt, HAZUG, Tudatosan ÁVERŐ, a tényeket és az adásvételi szerződésben leírtakat Megkerülő-Letagadó újoncról van itt szó Ő: tyielow

    Az ő (mint eladó) tulajdonát képező Abit IC7-G lapot vásároltam tőle a budapesti IKEA áruháznál történő személyes átvétellel (a pontos átveteli adatokat pl.: idő-hely is> telefonon egyeztettük).

    Átvételkor adásvételi szerződést írtunk az adásvétel tárgyáról.

    Ő ebben vállalta, hogy az alaplap:
    - saját tulajdona
    - teljes mértékben HIBÁTLAN (minden hardveres része-csatlakozók,vezérlől,stb) és TÖKÉLETESEN MŰKÖDŐKÉPES.
    - GARANCIÁT (rögzítettük ennek idejét és módját: nem 5-6 nap volt; hiba esetén pénzvisszafizetés és a lap visszavétele.

    Emellett jeleztem, hogy nem saját használatra lesz az alaplap, egy vidéki ismerősömnek fogom beépíteni, amikor nála beépítettem és teljes mértékben feltelepítettük, bekonfiguráltuk és teszteltük, visszajelzek neki telefonon (Prescott 2,4Ghz 256l2, 400w Deer, Radeon 9550, 512 KingmaxDDR1, Maxtor 160gb IDE társaságában; ezek hibátlan és tesztelt darabok voltak).
    Egy számítástechnikai üzletben beépítés előtt külön is kipróbáltuk a lapot, nem működött.
    Beépítés után sem működött az alaplap (A users manual szerint minden ki lett próbálva, így pl.: CMOS Del, elemcsere, RAM áthelyezése másik slotokba és úgy indítás,..)

    A beépítés helyszínén telefonon hívtam az eladót, sikertelenül. Ez többször megismétlődött az átvétel utáni kb. 1 héttel bezárólagig, fontos volt, hogy a lap tényleges használója is hallja a beszélgetést (rajtam kívül) kihangosítás által, amíg vidéken tartózkodtam.
    Volt amikor ki volt kapcsolva, volt amikor kicsengett, de fel nem vette.
    Internet nem volt az ismerősnél vidéken, sőt működő gép sem (nálam sem volt internet), más módon nem tudtam kommunikálni vele, ami real time lett volna, real time válasszal, amit az ismerősöm is halott volna.

    Ezek után én külföldön tartózkodtam (kisebb megszakításokkal: ez idő alatt tudtam vele egy alkalommal nagy nehezen beszélni sokadik próbálkozásra -persze itt már nem vidéken voltam-, melyben közölte, hogy a lap hibátlan, ő nem hibás semmiben -be volt kapcsolva, el lehetett érni- és nem foglalkozik semmilyen formában a termékének a Garanciás ügyintézésével, nem veszi vissza, ő semmiben nem hibás...

    Arra sem reagált a beszélgetés alatt érdemit, hogy a híváslisták lekérhetőek a szolgáltatótól, ill. elhúzódás és nemreagálás után feljelentést teszek elleni.

    Privátokra KIZÁRÓLAG csak az ÁTVÉTEL ELŐTTIG: TEHÁT ADDIG REAGÁLT, AMÍG AZ ALAPLAPJÁT ELADTA.

    Sok megkeresés és idő eltelte után már végül offtopicba is írtam neki, hátha reagál legalább valamit real time, vagy privátban vagy bármely más értékelhető módon és le tudjuk korrekt módon zárni az ügyet Btk-s feljelentés nélkül.

    Erre sem reagált nekem semmit sem, csak a PH-s Addiktok miatt írt be írásom után 6 nap múlva valamit üzleti vita miatt, HÍVNI MÉG VÉLETLENÜL SEM HÍVOTT, DE PÜ-T SEM ÍRT.

    Ez számomra már nem üzleti vita, hanem ÁTVERÉS, HAZUDOZÁS, CSALÁS.

    Ha belátható időn belül sem tudjuk a lapvisszavételt& pénzvisszát rendezni, Feljelentés jön.

    Mások PH-n -normális tagok, akik betartják a szabályokat- nem problémáznak, a garanciális ügyintézéssel, nem HAZUDOZNAK összevissza, NEM VERNEK ÁT, és min. Válaszolnak Privátra Eladás után is, nekem is volt már garanciás gondom több alkalommal, gond nélkül lement.

    Bizonyítékok gyanánt minden PÜ. le van mentve, az adásvételi is beszkenellhető és belinkelhető.

    Én korrektül rendezném az ügyet, de ha másképp nem megy...

    Volt már hasonló problémám, ott az is húzódott, rendőrségi feljelentés előtt megoldódott.

    Más -külső- esetekben ahogy szokott lenni, ha elfajult az ügy; nem csak PH-s törlés és IP-cím ellenőrzés ; hanem rendőrségi feljelentés lehet belőle, a végén a bírósági üggyel karöltve.

    Remélem gond nélkül meg tudjuk az ügyet oldani, a Te érdekedben és a Későbbi VÁSÁRLÓID MIATT IS.

    100% Megbízhatóság +80+ // +29+ <Ez alapján: hardverapro.hu // phmegbizhatosag.atw.hu >

Új hozzászólás Aktív témák