Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tibz03

    őstag

    válasz KilgoreTrout #300 üzenetére

    Nem tudom, hogy gondolta, de már legalább 10-szer leírta, hogy "én lusta vagyok intézkedni". Én nem tudom, milyen álomvilágban él ez az ember.

    De amúgy már rájöttem: szerintem csak ki akar borítani (jobbat amúgy sem tud csinálni, mert tudja, hogy igazam van, és tények ellen beszél), és ez sikerült is neki. Úgyhogy ezentúl ha továbbra is a hülyeségét írja, akkor nem válaszolok rá, teljesen fölösleges. Ő is tudja, hogy hülyeséget beszél.

  • jercsi

    tag

    válasz KilgoreTrout #300 üzenetére

    Úgy hogy szól nekem és én elküldöm neki , de akkor sem gariztatta volna le ez tény mert most sem segít VITAZI nak! :C :C :C :C

  • jercsi

    tag

    válasz tibz03 #299 üzenetére

    Tényekhez nem jönnek hülyeségek , csak más emberek nyílvános feketítése sem normális dolog , pedig könnyű azt írni hogy ez az írta meg az az írta , mi lenne ha nem lenne ekkora pofád kíváncsi lennék személyesen találkoznánk mekkora lenne , ha legközelebb meg üzletelsz kicsit komolyabban foglalkozz vele és ne ígéretekre támaszkodj.....!Értelmezésemmel sztem meg nincs semmi probléma , **********************
    ******************************

    [ Módosította: Bordoi ]

  • Xelo

    addikt

    válasz jercsi #302 üzenetére

    most nem azért de engem is kibaszottul idegesít a stílusod. :U szerintem szánalmas amit csinálsz. Recon története valahogy sokkal hihetőbb, nem csak ebből áll h "hát de dikk hát az nemúgyvót csáje, hát a VITAZI VITAZI hát rossz ez a köjök, nem segít bezzeg én".. :( most neked nem vicces?

  • csyo

    senior tag

    RECON + JERCSI

    1.
    az utolsó láncszem, akinél elakadt a dolog, ő felelős a gariztatásért.
    az csak egy jófej dolog, ha átvállalja az előtte lévő.

    2.
    a garipapír nem árt ha annál van aki a garizást meg akarja csinálni.

    3.
    szorítkozzatok pls a lényegre.

    MIKOR INTÉZITEK EL? - egyeztessetek időpontot a garipapir átadására

    az meg, hogy ki mit mondott, gondolt, ki milyen szmájlikat küld, hogyan ir, vagy hány éves, stb... azt hagyjátok ki sztem. Törekedjetek a MEGOLDÁSRA, mert ebből csak veszekedés születik, és indulatok.
    Nem tök mindegy már, hogy szó szerint ki mit mondott? A lényeges az, hogy MI A MEGOLDÁS?!
    Nem az a lényeg, hogy mi probléma, mert az már egy hete adott, és világos, ezt kár tovább ecsetelni.

    Egy példa: A padlón ott a k@ki. Teljesen mindegy, hogy azért van ott, mert foglalt volt a wc, és az is mindegy, hogy akkor sem oda kellet volna csinálni. A lényeg, hogy ot van, fel kell takarítani.
    Már egy hete megy a huzavona, az meg ott bűzlik.

    Gyűlölködni meg ráértek az év többi napján. A vevő meg várja a gariztatást.

    Magatokat járatjátok le ezzel.

    [ Szerkesztve ]

    Legyen szép a napod!

  • Erre válaszolnék:
    Direkt visszaolvastam nem találtam számlaszámra való utalást 1 priviben sem, gondolom akkor is ilyen rugalmas lehettél mint most, nem pakolgatok félre, csak olyanoknak akik már letettek valamit az asztalra, mellesleg ha megvan ez a privid küldd el légyszi mert kíváncsi lennék rá :U . Mellesleg ha figyelmesen elolvasod az aláírásomat akkor ha gyors akarsz lenni felhívsz, bármikor bárkinek felveszem. Nem bosszú amiért beírtam, hanem azért mert jogos. A helyszín és időpont egyeztetés úgy működik, hogy mindketten mondunk helyszíneket és amelyik szimpatikus ott találkozunk, Te mondtad a Kerházat, én mondtam az Átriumot, azt mondtad megfelel a hely is meg az időpont is, bár emlékeztettél akkor is a multkori gyaloglásodra, ami most sem érdekel mert nevetséges. És nem azért nem mentem első alkalommal is a kocsitól a tecsóig mert lusta voltam, hanem mert nem akartam hogy vizes legyen a VGA, mivel nem igazán volt neki csomagolása OEM lévén ugyebár. És van bizony mikor kiborul a bili, ma az volt, felemeltem a hangom, nem kicsit, és miért? Azért mert nem vagy képes felvenni a telefont, hogy szólj, bocsi nem tudok odaérni, hanem lengén mondod hogy a városban vagy, menjek oda, sajna nem érek rá kóricálni a városba bárki kedvéért mert az utolsó pillanatban úgy dönt hogy mégsem jó neki a hely, jönnöm kellett melóba gondolom tudod mi az. Szórakozni máshol is lehet velem nem. Én eddig mindenkivel igyekeztem maximálisan korrekt lenni, üzlet során és azután is, és Én is ezt várom el másoktól, ez így megy felénk.
    A kiabálásért elnézést kérek, lehet túlzás volt. De a fekete pontod akkor is jogos szvsz.
    Kártérítést nem kérek köszi, nem vagyok az a fajta aki pár deci benzinért nyavalyog, nem 1 alkalommal furikáztam jópár emberkét ha netán gyalog jött, mindenféle viszonzás nélkül amit ma sem várok, még talán téged is elvittelek volna anno, ha nincs akkora arcod, és nem beszélsz olyan fennhangon. Mellesleg akkor sem kellett volna elmenned a bejáratig, mert ha jól emlékszem 2-szer is elmentél mellettem annak ellenére, hogy pontosan elmondtam, hol állok és mivel, persze akkor sem kellett volna dekkolnod sehol ha felemeled a telefont ehelyett vártad a sült galambot... Mindegy...

  • csyo

    senior tag

    válasz Janoska26 #306 üzenetére

    szia!

    janoska, nem is értem mit keresel it az üzleti vitában egy újonccal hadakozva:-D
    olvastam ezt az agymenést, nem tudom mit akar tőled.
    Volt már sokszor dolgunk egymásal, sőt, 200km választ el mindek, de soha semmi gondunk nem akadt.
    Én melleted teszem le a voksomat

    Legyen szép a napod!

  • qdak

    addikt

    válasz csyo #307 üzenetére

    én meg azt h te miért irsz mindig értelmetlen dolgokat ide ... is :( akárháynszor rányomok a fáradtgözre a 25 ös listábol 5-10 utolso a tied és tök értelmetlen hsz ek, ja meg az egyik forum társadé aki ráadásul, tudom h kamu hsz t irt vhova. :(

    (Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

  • Bordoi

    őstag

    válasz qdak #308 üzenetére

    Arról nem is beszélve, hogy nem kellene erőltetni ezt az újonc megkülönböztetést. :(

    Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

  • Bordoi

    őstag

    Recon és jercsi

    Ezt a stílust ne erőltessétek a fórumon legyetek szívesek!

    Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

  • válasz Bordoi #309 üzenetére

    Ez jogos :K A "rangnak" semmi köze ahhoz, hogy mennyire korrekt 1 ember, volt nekem már üzletem 1 napos újonccal is akitő sokan tanulhatnának hozzáállást és korrektséget, de gyűlt már meg bajom inkorrekt addiktokkal is sajnos. bár az tény, hogy a frissen regisztráltakkal picivel több a probléma mint, pl 1-2 éves regessel :R épp most is 1 500 akárhány napos iszonyúan elfoglalt újonccal bajlódom, mert sajna elkeverte a feladóvevényét a porcinak amit nekem küldött, el, és persze amikor a pénzt kellett utalnom sürgős volt, most már meg nem igazán :W Várok még a héten aztán osztok megint 1 pöttyöt ha nem lesz fejleménye a dolognak. :(

  • Bordoi

    őstag

    válasz Janoska26 #311 üzenetére

    Teljesen igazad van. Nyilván tudod, hogy nem ellened szólt. Csak kicsit etikátlan dolognak tartom, hogy azért mert újonc. Nem, nem azért. Teljesen másért.
    Remélem megoldódik a problémád. :K

    Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

  • Oczu

    senior tag

    #10731 astib

    Ez nem egészen így történt,de mindegy!Mivel más fórumról származó bizalmas adatokat közölt nyílvánosan ami ugye tilos én sem eggyeztem bele én fogom megtenni a szükséges lépéseket.Ha valaki óhajtja rendelkezésére bocsájtom(persze személyes adatok nélkül)az eddigi privát levelezésünket.Volt már itt is néhány üzletkötésem.Senkit nem csaptam be.Erről ennyit.

    én sehol nem látok bizalmas adatokat annak fényében, hogy egy újabb csaló személye látott napvilágot. Én 3 éve "küzdök itt, mint disznó a jégen", de soha nem akadt annyi dolgom csalóval, mint az elmúlt egy hónapban, le is húztak pár ronggyal. Úgyhogy ha valakit átcsesztek, igenis írja le a csaló összes adatát, amit csak tud, ne tudjon mást átverni. Úgysem adod meg a tartozásod, ismerem már az ilyen embert, ennyiért eladod a becsületed, mert pitiáner vagy.

    [ Szerkesztve ]

  • astib

    csendes tag

    válasz Oczu #313 üzenetére

    Rokonom vagy?Üzleteltünk?Találkoztunk már?Ne irkálj hülyeségeket légyszíves!Te lehet,hogy pitiáner vagy,de én nem tartom magam annak!Szálljatok már le a magas lóról!Hogy jössz ahhoz,hogy véleményt mondj olyanról akit nem ismersz?Illetve miért ütöd az orrod más dolgába?Az én procim lóg a levegőben én bukok.A visszafizetésről majd neked küldök egy scannelt képet.Hogy téged hogy húztak le a te dolgod!Ebbe engem ne vonj bele kérlek!Köszönöm!

  • djkoxos

    tag

    sziasztok remélem johelyen probálkozok! :)
    Lenne 1 kis problémám igaz már nem mostani de most szolt valaki h mért is kaptam feketepontot annó egy üzlet során!
    Ez nem ütközik-e a fórum alapelveibe hogy kiadott az engedélyem és megkérdezésed nélkül egy MSN-beszélgetést, ami csak kettőnkre tartozik és szemmel láthatóan nem eldönthető, hogy bármiben is igaza lenne!
    Lehet-e töröltetni ezt a feketepontot mert finoman fogalmazva is szerintem megkérdőjelezhető!

    Előre is köszönöm!

  • Oczu

    senior tag

    válasz astib #314 üzenetére

    a scenneléssel ne fáradj, Jánoska úgyis jelzi, ha megkapta a zsetont. undort vált ki belőlem, aki mást ver át. Veled 100% nem fogok üzletelni, féltem a pénzem :Y s sajnos a magadfajta miatt egyre több a csalódott vevő-eladó. Én biztos nem vagyok pitiáner, a becsületem többet ér, mint pár 1000Ft, főleg úgy, hogy ezért valakit le kell húznom. Ha Jánoska26 ezt írta, így is van, párszor üzleteltünk már :)) . A szöveget is jól ismerem, a postára fogni a legkönnyebb, csak éppen feladószelvényt az ilyen nem tud felmutatni. Az orromat beleütöm a dolgodba, a cél az, hogy a csalók megszűnjenek a ph-n + egy korrekt embernek okoztál kárt

    [ Szerkesztve ]

  • damdadam

    tag

    Sziasztok!
    Velem a következő történt!:
    Vettem itt a PH-n egy alaplapot.A hirdető bolti garanciával,fél évesen hirdette.Alkudtam belőle 1000Ft-ot - mivel nem egy városban lakunk - és megvettem,mondván kipróbálom az új Phenom II-esek valamelyikét.Vettem is egy 940-est és használtam is kb. 1 hétig,mert meghibásodott az alaplap!Felhívtam az eladót,hogy gáz van a lappal,mert nem indul.Azt mondta intézkedni fog,ha átviszem hozzá a lapot egy gépben,hogy megnézhesse valóban nem indul a lap....Átvittem,megbizonyosodott....A lap maradt nála természetesen.Három hét elteltével jelentkezett,hogy kicserélték az alaplapot és mehetek érte - megint én ugye -......
    Jól van,mentem!
    Mivel én vettem közben egy s775-ös lapot procival,így erre a lapra már nem volt szükségem.Itthon bevittem egy szervizbe,hogy van egy új alaplapom,amire nincs már szükségem és eladnám,vagy akár bizibe itt hagynám....Itt viszont jött a pofára esés,mert cserébe adtak egy másik használt alaplapot!!!!!
    Felhívtam az eladót,hogy ez nem így működik és miféle eljárás ez!!Azt mondta beszéljem meg a boltban valakivel.Emailt írtam és fel is hívtam a boltot.Ott azt mondták ez így teljesen rendben van,sajnos Magyarországon így működik a csere........Miután ezt kifogásoltam,hozzátette,hogy bizonyára ilyenben utazom,vagyis felvásárolom a használt alaplapokat és megpróbálom újra cserélni őket garancia címén.......Meg,hogy én nem is jártam soha náluk az üzletben,semmilyen papírom nincs az üzlettel kapcsolatban -ez mondjuk tökéletesen fedi a valóságot és ez most már így is marad..-,meg aztán ők már mindent elintéztek ezzel kapcsolatban az eredeti tulajdonossal,aki most már az Istenért sem akarja érteni a reakciómat..
    Most már úgy látja,hogy csendben el kellene fogadnom ezt így,annál is inkább mert el akarom adni a lapot.
    Felháborítónak tartom ezt az egészet a bolt részéről.....Az eladó hozzáállásáról nem is beszélve....Ő azt mondja csináljak,amit akarok,nem érdekli!!!!
    Ha most meghirdetem itt a lapot és valaki megveszi,mit mondjak neki???
    ...."Figyu!,garanciás az alaplap,semmi baj nem lehet vele,de a legrosszabb esetben garanciában kapsz egy másik használt - ki tudja mennyi idős - lapot"....... Vagy:..."garanciás a lap,de úgy garanciáztatod ahogy akarod...hogy ezt csak az eredeti vevő tuná elintézni az már a te bajod"...
    Ti mit csinálnátok a helyemben???
    / ha valami nem tiszta,szívesen belinkelem az egész beszélgetést /

    Ha egy cápa a tenyeredből eszik...........az enni fog a lábadból is!!

  • Tottika

    tag

    Üdv
    Sok kö..ög újonc....azért benneteket se értlek,nem igaz hogy még mindig ennyi átverés után is képesek vagytok újoncokkal üzletelni,akiknek egy darab piros pontjuk sincs.Engem állandóan ha hírdetek betalálnak ezek a jött ment unatkozós majmok,de nem kötök már velük üzletet,venni meg újonctol majdnem egyenlő a tuti behúzással...Janoska26 olvasgattalak és sajnálom hogy ennyiszer átvágnak téged,de én is melletted teszem le a voksom,én a helyedben feljelenteném akkor ne félj rögtön előkerülne a pénzed...az meg hogy nem egyezett a vaterás város,nem hiszem el hogy ilyen naiv vagy,hogy nem vágtad le hogy kamu..
    Ja és ez a rizsa hogy külföld meg hasonló...legalapvetőbb etetés...

    [ Szerkesztve ]

    T0ДTI™ - ★http://audi100.blog.hu★http://mdream.web44.net★www.landmrally.ini.hu★

  • jercsi

    tag

    válasz csyo #305 üzenetére

    Az azért teljesen jó hogy valaki arra gondol amire kell is , a lényeg Jercsi bácsi továbbra is megoldja ezt a hatalmas nagy problémát ...... mivel sok ember arra törekszik , hogy ne legyen problem és meg is oldja a csomót az élet hálóján , de a lényeg hogy nevetve nézzünk vissza azokra akik legalább próbálkoznak ....... :C :C :C :C Szóval a gari el van intézve , de a lényeg aki 20 évig akar gariztatni az Jercsi bácsinál megoldhatja :C :C :C :C :C :C , üdv annak aki pánikba esett de még is megoldódott a problémája ..... :K :K :K :K :K :K

  • janos666

    nagyúr

    Vitám még nincs, de tanácsot kérnék.

    Vettem egy "egyelőre megnevezésre nem kerülő" személytől egy alaplapot májusban, amit úgy hirdetett, hogy "új és garanciás".
    Az nem érdekelt, hogy csak annyira volt új, hogy már hűtőpaszta nyomai voltak a foglalaton, és látszott a dobozon is, hogy párszor ki volt bontva és visszazárva, az ára használt cucchoz mérve is megfelelt volna számomra, nameg lehet hogy tényleg csak kipróbálta... Az hogy új, csak azért érdekes, mert hát min 1 év garit adtak rá mikor vette, én májusban hoztam el, így ha még új volt, mikor meghirdette, akkor nem szabadott még lejárnia a garinak azóta.

    A telefonszám nincs kitöltve az adatlapján, és a telefonom 1 hónapig naplóz, a telefonkönybe pedig nem mentettem el a számát, mikor beszéltünk, tehát csak ph-n tudom elérni.

    Írtam neki pár napja, hogy intézni kéne valamit gariügyben (mondtam adjon telefonszámot, és felhívom, vagy hívjon ő, mikor ráér, de elég ha itt visszaír...). Másnap többször is nézegettem az adatlapját, és legalább 3x belépett aznap, de nem válaszolt. Rá következő nap is belépett, de még mindíg semmi. Írtam neki újra, hogy "látom belépsz, de nem írsz vissza". Azóta sincs semmi válasz, pedig legalább 2x belépett már, amit láttam (hogy változott az adatlapja ahhoz képest, mint utoljára ránéztem), a napok pedig csak telnek, telnek, és mindjárt vége a hétnek.

    Ami nekem fircsa, hogy az adatlapja szerint egyáltalán nem írt még semmiféle hozzászólást a fórumba (se szakmait, se közösségit, de még hírdetést sem kommentált soha, mióta regelt). Egyetlen apróhirdetés van a neve alatt, ami kizárásos alapon ez az alaplap kell, hogy legyen.
    Ezek után már-már felfoghatatlan számomra, hogy miért lépeget be rendszeresen, napjában többször is, ha nem csinál semmit. Esetleg az lehetne, hogy vásárolgat, de csak privátban tárgyal. Akkor viszont miért nem képes annyit sem visszaírni, hogy "lejárt a gari, elveszett a számla, átbasztalak, ne várj, vegyél újat", vagy hasonló...

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • válasz Oczu #316 üzenetére

    Tegnap este végre be volt kapcsolva a telója, és fel is vette :Y Persze az 1. mondata ennyi volt: " szar alak vagy, nagyképű szaralak vagy" és ezt párszor ismételgette, sőt még kombinálta is :DD Ja meg hogy jön Pécsre, meg hogy elutalta a pénzt, (ami persze nem jött meg, gondolom arról sincs bizonylata :U ). Meg hogy jövök ahhoz, hogy a Vaterás nevét meg a többit kiírom, én kérdeztem, hogy mit tett azért, hogy bízzak benne azon kívül, hogy a telefonja folyamat ki volt kapcsolva, és azon kívül, hogy 1-2 mondatos válaszokra méltatott csak, amik persze szintén semmitmondóak voltak. Határidő munkája volt aszongya, meg hogy 3 gyereke van Ő nem ér rá, mondjuk ezek szerint kissé feledékeny is, mert a multkor még 4 volt :U És a sok szitkozódás közepette, mikor a feladóvevényről volt szó, akkor mondta ki a lényeget: "Elkevertem, emberek vagyunk" :C az én szememben biztos nem, mindegy biztosítottam róla ma reggel priviben miután megint csak nem jött vissza a számlámra semmi, hogy feljelentem, ha neki számít az a pénz, és ér ennyit akármennyi gyerek mellett, akkor nekem is. Majd máskor meggondolja, hogy visszaéljen-e az emberek jóhiszeműségével és bizalmával vagy sem ;) Mellesleg próbáltam még közbe magyarázni neki, hogyha 1 picivel több hajlandóságot mutatott volna, és utánajárt volna a dolgoknak, és segítőkészebb lett volna, akkor vártam volna türelmesen, de nem mondott semmit :W mindegy , majd jövök a fejleményekkel :DD

  • janos666

    nagyúr

    Ha valaki ismeri Kiralychip-et, akkor szóljon már neki, hogy válaszoljon nekem bármit a privát üzeneteimre. Vagy ha tudja, akkor adja már meg nekem a telefonszámát, hogy elérhessem.
    Mivel nem ír hozzászólásokat, és nem futtat több hirdetést, így nem vagyok benne biztos, hogy tényleg belép a fórumra, mikor frissül az adatlapja napjában 2-3x. Ha csak híreket olvas a főoldalon, de nem kattint a fórum linkre, akkor frissül a belépés dátuma, de nem látja a privát üziket, ugye?

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • Oczu

    senior tag

    válasz janos666 #322 üzenetére

    ahogy belép, azonnal frissül az avatar. Az új privát látszódik a jobb felső sarokban

  • janos666

    nagyúr

    válasz Oczu #323 üzenetére

    De ha automatikus belépésen van, és nem kattint a fórum linkre, csak híreket olvas, akkor frissül? (Mert a cikk alján is van topic, de nincs jobboldalt privátüzis cucc.)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz Oczu #325 üzenetére

    Ez a baj. :DDD Mármint hogy frissül, én azt hiszem látta, hogy írtam neki, pedig nem is tud róla, hogy én már a pokolra kívánom őt, amiért belép, de nem válaszol. :))

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • norbx

    aktív tag

    válasz damdadam #317 üzenetére

    hat ne haragudj de valoban nem erdekel mivel en szivessegbol vallaltam be hogy segitek gariztatni mivel en jarok oda a boltba.de ennyi erovel mondthattam volna hogy ott a cim a papiron menjel es gariztasd mivel mar en eladtam a lapot szoval nem igazan ertem miert en kapjak feketet....
    a masik hogy a boltban mit csinaltak mit nem semmi kozom nincs nem en vagyok a boltos.
    kicsereltek a lapot vagy nem en nem tudom.te vissza kaptad es ki se probaltad mar nekem estel hogy az hasznalt... bocsi de a boltban reklamalj ne nalam nekem semmi kozom hozza.
    azt se tudom mukodik e a lap vagy sem.tolem hasznaltan vetted.
    a harmadik dolog a legelso megmozdulasod 2 napra ra mikor megvetted mar jott is az uzenet hogy szar a lap adjam vissza a penzt,es erre kiderul hogy dilletans modon a regi xp oprendszeredre bootolsz ra vele mikor koztudott hogy alaplap csere = windows telepites....
    ez szerintem elarul mindent...
    udv :(((

    [ Szerkesztve ]

  • Dudu67

    tag

    válasz damdadam #317 üzenetére

    Hali.

    Ahogy én látom:

    "Felháborítónak tartom ezt az egészet a bolt részéről.....Az eladó hozzáállásáról nem is beszélve....Ő azt mondja csináljak,amit akarok,nem érdekli!!!!"

    A bolttal kapcsolatban tényleg igazad van, felháborító, amit tettek, de azért te is hibáztál, mikor mindenféle papír nélkül átvetted a "cserélt" lapot.
    Magyarországon ha a hibás terméket nem tudják javítani, akkor VADI ÚJRA KELL CSERÉLNI ! Amennyiben már nem beszerezhető a termék, akkor a vásárláskori vételárat kell a boltnak visszaadnia.

    Az eladóval kapcsolatban nagyon nincs igazad, ő segített neked a gari intézésében (a kettőtök hsz-eit összevetve kaptál a laphoz garipapírt, megtehette volna az első pillanatban, hogy elhajt, intézd a garit, ahogy akarod), már az is a jóindulatáról tesz tanúbizonyságot, hogy bevitte a sz@r lapot a boltba.

    Kiértesített, hogy kicserélték a lapot, TE vetted át a cseredarabot (amihez nem kaptál semmiféle papírt?), az eredeti tulaj nem is látta !

    Mit vársz tőle ezek után ? Vegyen neked egy új lapot, vagy mit tegyen ?

    Szerintem az eladót nem terheli semmiféle felelősség, tényleg a bolttal kell megharcolnod ezek után (vagy eladod a lapot gari nélkül és nyelsz nagyokat).

    Azért a bolt nevére kíváncsi lennék.

    Üdv Dudu

    Az optimisták angolul tanulnak, a pesszimisták héberül. A realisták pedig lőni ! http://phmegbizhatosag.atw.hu/

  • norbx

    aktív tag

    válasz Dudu67 #328 üzenetére

    nem egeszen igy volt.a lapot kicsereltek a a dobozt nem meg a tartozekokat nem.ezt csak o allitja hogy hasznalt mert allitolag az ide csatlakozon van egy karc... :(((
    csere garancia papirral adtam vissza neki mert ugye en mentem el a lapert is.en atneztem a lapot szemmel,en ujjnak lattam(nem volt a hutobordan az altalam szerelt ventillator okozta karcok)szoval a garancia innentol ugyan ugy el a bolt reszerol mintha most vette volna a lapot. :K En mindig abbana boltban vasarolok es eleg sok gepet elhoztam mar onnan laptopokat stb mert ilyenekkel is foglalkozom ha megkernek hogy pakoljak ossze gepet mert nem ertenek hozza stb.A tulajt ismerem meg az elozo boltbol ahol alkalmazottkent dolgozott ugy 10 eve es mar akkor is eleg korrekt volt,nem hiszem hogy most a sajat boltjanak ellensege lenne.Masreszt en se igy allnek ehhez az egeszhez ha ezek nem tortentek volna a reszerol...lsd elso hsz-em.
    udv

  • Oczu

    senior tag

    #10792

    Hogyan bizonyítod azt a 10 embert? Deepdish szórakozásból írogat ide? Hogyan vág haza egy lapot? Rosszul köti be a power gombot? Vagy rádugja a 220-at az audiocsatira? Ha nem ért hozzá, akkor odaadja valakinek. Ne viccelj már.....ha a postán sérült meg, a te sarad, nem csomagoltad rendesen. Pár lapot küldtem már és soha nem volt bajuk. Minek vállaltál rá garit. Ha nem veszed vissza, jogos a fekete.

  • lala98

    csendes tag

    válasz Oczu #330 üzenetére

    Mer szted én szórakozásbol irogatok ide??Adtam már el 20000Ft-ért laptopot POSTÁN!!!!! Úgy h. előre utalt!!!
    Akkor valószínű h. majd 3000ft ért fogok átvágni valakit!!!!!
    Mer mér az én saram???Kérhette vna értékbiztosítva is csak úgy 1500ft lett vna a posta!!!!

    Ha irtam privit akkor írj vissza!

  • Oczu

    senior tag

    válasz lala98 #331 üzenetére

    síma csomagként is hiba nélkül be lehet csomizni. Garit vállaltál, mindegy milyen csomagolásban, akkor neked kellett volna az értékbiztosításhoz ragaszkodnod. Akkor is a te sarad.

  • Dudu67

    tag

    válasz norbx #329 üzenetére

    Bocsi kicsit félreértettem.

    Ha Te futottad le az összes kört gariügyben, még inkább meg kéne köszönnie.
    Gondolom a csere papíron az új alaplap gyári száma szerepel, illetve megadta erre is a bolt a 3 év garit ( gigabyte lapról van szó, ha jól rémlik).

    Én anno jártam úgy, hogy MSI P9N Platinumom besz@rt, boltba vissza --> csere --> új lap haza (én is a régi dobozában és tartozékaival, de zárt antisztatikus zacsiban kaptam vissza) --> otthon kibontom és akkor látom, hogy a vga csatoló rögzítőfüle le van törve.

    Üdv Dudu

    Az optimisták angolul tanulnak, a pesszimisták héberül. A realisták pedig lőni ! http://phmegbizhatosag.atw.hu/

  • Dudu67

    tag

    válasz lala98 #331 üzenetére

    Vállaltál rá 1 hét garit.

    Ez az én olvasatomban azt jelenti, hogy amennyiben a cucc 1 héten belül elhalálozik a vevődnél,visszaveszed. Vevő jelezte, hogy halott a lap, tehát az adott szavad szerint illik visszavenni, illetve visszadni a pénzt.

    Üdv Dudu

    Az optimisták angolul tanulnak, a pesszimisták héberül. A realisták pedig lőni ! http://phmegbizhatosag.atw.hu/

  • norbx

    aktív tag

    válasz Dudu67 #333 üzenetére

    igyvan.az uj gyari szama szerepel a cserelapon.a legszebb hogy azonnal nekem esett amit haza vitte kiprobalas nelkul.a mai napig nem tudom uzemel e a lap avagy sem.ezek utan csak azt tudom feltetelezni hogy ujjkent akarta eladni a lapot es ezt szova is tettem neki.
    ennyi a tortenet tomoren.

  • damdadam

    tag

    válasz norbx #327 üzenetére

    Jó!,te ilyen ember vagy!!Tudomásul veszem!!
    Ha én eladok valamit garanciával,akkor mindent megteszek maximálisan ha valami gond van az eladott cuccal........
    Tehát az,hogy vállaltad a lap garanciáztatását nekem teljesen egyértelmű volt,már csak azért is,mert számtalanszor hangoztatod - itt is - ,hogy ismerős vagy a boltban.....Ugye ilyen esetben bízik az ember a gyors,szarakodásmentes ügyintézésben!!Amúgy valóban jobb lett volna ha én intézem,mivel mindenképp át kellett mennem...........Így jártam :W :W
    Amúgy az első megmozdulásom 2 napra rá az volt,hogy szar a hang és ez akkor is így volt,amikor már új rendszert raktam rá.Erre a válaszod az volt,hogy erről nem tudsz nyilatkozni,mert te hangkártyát használtál!!
    Amúgy a most használatos xp-m is már a a harmadik alaplapon megy minden gond nélkül!!!
    / Giga,Asus és most megint Giga....Na erre varrjál gombot!!!!! /Tehát ezt a dilettáns módot ne is feszegessük..........
    Üdv. :(((

    Ha egy cápa a tenyeredből eszik...........az enni fog a lábadból is!!

  • damdadam

    tag

    válasz Dudu67 #328 üzenetére

    Hali!
    A PTK-ban le van írva,hogy ha nem javítható a termék,akkor ki kell cserélni egy ugyan olyanra,vagy egy jobbra......Mármost ez nem volt javítható,mert egy másik gyári számú lapot kaptam vissza / ha az eredeti javítható lett volna,akkor miért kellett a gyári számot cserélni..../
    Egyébként valóban arra számítottam,hogy új lapot kapok vissza / ennek megfelelően meg is hirdettem......../,mert vittem már vissza rossz alaplapot / Kiskunhalason / és az eladó kivett a szekrényből egy új,bontatlan lapot és ideadta.........Normális helyeken így műxik!!

    Köszönöm a figyelmed!!
    Üdv.

    A bolt :F :F

    Ha egy cápa a tenyeredből eszik...........az enni fog a lábadból is!!

  • norbx

    aktív tag

    válasz damdadam #336 üzenetére

    kepzeld ilyen ember vagyok....nem vagyok a futarod megvetted intezzed....orulj hogy az eladaskor autoztam miattad 25km ert hogy megvehesd mert nem voltal kepes eljonni erte...es a hangrol szo se volt az elso megmozdulasban,csak arrol hogy nem indul a lap hivogattal telefonon hogy uristen mi van nem indul ..... elmondtam miket probalj meg.utana jott az uzenet hogy ujra kellet telepiteni az volt a baj mert te meg ilyet soha nem csinaltal hogy telepites es nem tudtad hogy ez ilyen..szoval orulnek ha befejezned a hazudozast mert mar nagyon unom .
    a hangkartya akkor fel se merult csak napok mulva.valoban nem hasznaltam a hangkartyajat sose ez teny mivel alaplapit nem hasznalok.szoval mondasz amit akarsz reszemrol vita lezarva.
    Egyébként valóban arra számítottam,hogy új lapot kapok vissza / ennek megfelelően meg is hirdettem........
    itt el is arultad hogy ujjnak akartal eladni egy garibol visszajott lapot.mikor rakerdeztem meg tagadtad es meg te voltal felhaborodva hogy mit kepzelek en is meg a bolt is hogy ilyet feltetelezek.
    mostmar kivancsi lennek ra hogy mitol is ment tonkre az a lap mert ezek utan barmit el tudok kepzelni.mellesleg amikor nalunk probaltuk a lapot es a te tapodon maradt a 20/24 es tapcsatlakozo atalakitom meg se emlitetted hogy esetleg vissza adnad.benyelted szo nelkul.
    nem vag foldhoz az az 1000 ft koruli osszeg csak tudod itt van az hogy mas szolt volna hogy szukseged van e ra mert nallam maradt.
    na mindegy nem vagyok hajlando tobb szot pazarolni erre az egeszre

    [ Szerkesztve ]

  • BullZeye

    veterán

    Kedves [sasha007]!

    Sajnálom, hogy nem érek fel a te magasztos értelmi szinteddel :) és véletlenül összekevertem az 1 év garanciát egy másik termékkel :)

    Szeretném azt is tisztázni, hogy nem fekete pontot kértem neked, csak éltem Isten adta jogommal, hogy írjak egy topicba, aminek a címe: Akikkel jó vigyázni üzletelés során!. Szabad vélemény nyilvánítás, kulturált keretek között, és nem alacsonyodtam le a te szintedre, hogy ócsároljak ismeretleneket. Az hogy milyen értelmi szinten vagyok, arról neked szerintem fogalmad sincs :) viszont kérlek, bizonyítsd be, hogy nincs igazam, és adsz róla papírt, számlát, adás-vételit, vagy akármit, hogy te igenis vállalod a garanciát 2 évig, és nem gondolsz egyet, és írod privibe az illetőnek, hogy téged utállak, gari ugrott :). Se telefonszámot nem adsz, se nevet, se címet, ahol esetleg utol lehet érni :) és igen, amilyen értelmi szinten vagy, egy leendő vevőt letiltasz, amihez csak gratulálni tudok, mert ezek szerint akkor az utolsó 3 privimet se kaptad meg ^^ ahol írtam, hogy bnőmet előléptették, így picit szabadabb munkakörben dolgozik, aminek hála, tulajdonképp bármikor ki tud menni :) és éppenséggel kapott egy bérletet is, úgyhogy elment volna a Keletibe is ^^. De ami a legszebb, később csak úgy letiltasz egy emberkét, akinek "2 év garanciás" dolgot adtál el, aztán hova menjen? :) ő csak annyit lát, hogy bunkó mód, még egy válaszra se méltatod, amihez újfent csak gratulálni tudok!

    Elhiszem hogy nem szereted a postás ügyeket, én is utálom, de a pénz az pénz, és nem mellesleg a futárt se engedted "házhoz", csak nyilvános helyre, félsz valamitől?

    Erőszakos, vidéki tahóról meg annyit, hogy Te ugyanannyira vagy vidéki, mint én :) se nem pesti nem vagy, se nem egy művelt értelmiségi :). (aztán persze simán kiderülhet, hogy csak a viselkedésed alpári, de egy Einstein vagy :C !)

    Üdv, és további jó üzletelést, míg valakivel el nem játszod a fent írtakat, véleményemet meg továbbra is fent tartom!

    u.i.: jah, és videokártya hál isten megvan, ugyanaz, csak papíros garival...házhoz jött, és minimálisan volt csak drágább ^^ viszont nyugodtan alszom, hogy nem fog átverni senki ^^ és hogy picit segítsek is neked, igen Ref hűtős, házból kifelé fújja a levegőt, és 22% on hangtalan, elég tunningos, mert 986/1100 at lazán megy alap feszen, és bizony 2x6pines táp csatlakozós! (Csak mert ezekre a kérdésekre nem tudta a választ, ő aki mindenhez ért :U )

    [ Szerkesztve ]

  • BullZeye

    veterán

    válasz BullZeye #340 üzenetére

    Sajnos lejárt már a mod idő, de azért szeretném, ha felfigyelnétek arra, hogy "üzletember" révén, hogy bánik a (leendő) üzletfelekkel :) nem éppen vevőcsalogató, és üzletemelő hozzá állás, ahogy a "vidéki" emberekkel bánsz ^^ hiszed vagy sem, Pesten kívül is van élet! :K

    Ja és ÉN kérek elnézést, mert véletlenül le mertelek VIDÉKI-zni az előbb, mert te Budapesti vagy! :) (De miért emléxem Gyöngyösre? :F jah mert tudatlan vidéki tahó vagyok ... mindig elfelejtem!)

  • sasha007

    tag

    válasz BullZeye #340 üzenetére

    Persze ilyenkor már véletlenül összekeverted a gart.. lol

    Még jó hogy nem kértél nekem fekete pontot, az lett volna hab a tortán. :)
    Rendben garanciát akarsz, akkor adok róla neked paprírt és áfás számlát is, de akkor csapjál még hozzá egy tízest édesapa. Mert ugye nem gondolod, hogy ezen az áron megkapod papírokkal :)
    Az pedig, hogy felhozol egy másik történetet, nem jogosít fel arra, hogy ítélkezzél felette. Fogalmad sincs, hogy mi történt ott, engem vert át a gyerek, mert egy csaló senkiházi volt, aki rossz vga-t adott nekem. De ez egy hosszú történet, és semmi közöd nincs hozzá.
    Visszatérve hozzád. Nem semmi, hogy mennyi időd van ilyenekkel foglalkozni. Még nekem kell írogatni, és magyarázkodni, hogy őfelségének, miért is nem adtam el a videókártyámat.
    Azért, mert egyszerűen, neked semmi nem volt jó. nem tudtál eljönni érte, nem tudtál senkit elköldeni oda, ahol jü nekem, és akkor mikor jó nekem. Mivel nekem kurvára nincs időm szórakozni, sőt idegrendszerem nincs kisakkozni, hogy hogyan oldod meg ezt a nehéz logikai feladatot, ezért jól letiltottalak, és ott is fogsz maradni örökre.. Mert az ilyen emberekből, és vásárlókból mint te nem kérek soha sem.
    Továbbá, szeretném ha bocsánatot kérnél, amiatt, hogy gyanusítgatsz, hogy így lopott, meg úgy lopott a cucc. Mit képzelsz magadról, hogy mindenféle kitalációkat írogatsz rólam a topikokba. Hát nincs neked életed ember??
    Érdekes, hogy mióta itt vagyok a PH-n 1597 napja, volt 107 apróhírdetésem, rengeteg, rengeteg eladott cucc, soha senkinek nem volt baja velem. Soha senkinek nem volt baja a garanciális ugyintézéseimmel. Vmi elromlott, hozták azonnal kapták rá a csere cuccot. Törzsvásárlóim vannak, akik rendszeresen vesznek tőlem. Soha senki nem jött ide sírni, csak te, de te is csak azért, mert nem tudtál eljönni érte, és mivel agyilag lefárasztottál, én letiltottalak, te pedig továbbra is irogattad az üziket, mint valami holdkóros megállás nélkül a hülye dumádat. Ez ennyire felbaszta az agyadat, hogy mindenféle kitalációkat, meg lehúzásokat Írogatsz rólam.
    Részemről ez volt az utolsó gondolatmenet veled kapcsolatban, tudom neked tengernyi az időd, még foglalkozzál a témával éveket, és utána élvezzél rá egyet.

    UI: Írtam, hogy bontatlan a kártya, és nem tudom milyen csatik vannak rajta, és kérdeztem, hogy lessek bele?? Te meg írtad, hogy nem kell..
    Te kis kötekedős :)

  • devcse

    csendes tag

    üdv mindenkinek,
    segítséget kérek, még nem fordult elő ilyen (szerencsére) a praxisomban, pedig pár évet már lehúztam adok-veszekbe itthon és külföldön is.
    lolmár nevezetű taggal (sajnos most látom, hogy kitiltottátok) sefteltünk, kb 15e értékű mobilt cseréltünk VOLNA. normális tagnak tűnt, előtte sokat beszéltünk.
    én rendben elküldtem (sajnos csak ajánlott levélként) becsomagolva a cuccost, kb egy hétre rá rákérdezek, és jelzi a kolléga, hogy megjött a csomag, de csak a doboza. papír van benne, nincs teló.
    mivel kis értékről van szó, mégis mit lehet tenni? NEM a teló fáj, nem a pénz, HANEM hogy hülyének akarnak nézni.
    tud vki segíteni, mit lehet tenni? légyszi...

  • Tom-e

    aktív tag

    Sziasztok

    achmed úgy néz ki, hogy sok pénzzel átvert. Több hétig ígérgetett, telefonszámát ezek után törölte az adatlapjáról, telefonja hangpostaként jelentkezik be. Aki bármi információt, elérhetőséget tud róla, kérem privátban ossza meg.

Új hozzászólás Aktív témák