Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    Topikgazda

    válasz HIJ #719 üzenetére

    Márka terén nehéz megállapítani, hogy mi lesz a jó és mi nem, pl teljesen noname is lehet jó, és nagyon márkásban is lehet selejt. Nem látom sok értelmét annak, hogy a márkát nézd, de ha ez a vágyad, akkor keress márkásokat, és nézz utána a cégnek. Néhánynál én megtettem, pl a Draka és a Nexans most a Prysmian Group részei [link], mindegyiknek több, mint 100 éves múlja van kábel gyártásban. Az Excelnek csak 30 éves múlja van, de elvileg az is nagyon jó kábeleket gyárt. [link]. A Belden is 100+ éve gyárt kábelt. [link] Az R&M 50 éves cég, ők is elég régóta foglalkoznak kábelekkel. [link]. A Mellanox is jó márka, de csak komoly hálózati kábeleket gyárt, ilyen 10-400 gigabites átvitelhez egészen más csatlakozókkal. [link] Van még egy csomó ilyen saját márkás jellegű mindenes elektronikás cég, akikről nem tudni kikkel gyártatnak, de annyira az ő kábeleik se rosszak, pl Equip, Gembird, LogiLink, stb. UTP kábelem konkrétan nincs tőlük, de olcsó kábel teszter, szerszámok meg USB hosszabbító van, és azok működnek. A Legrand érdekes, mert ők inkább kábelsínt, aljzatokat, stb. gyártanak, a kábel terén valószínűleg csak ilyen saját márkás viszonteladók ők is. Valahol a két kategória között lehetnek bizalom terén, vagy inkább a második kategóriában. Itthoni webshopoktól, amiket láttam kb. ez a választék.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

  • inf3rno

    Topikgazda

    válasz HIJ #719 üzenetére

    Elképzelhető amúgy, hogy nem a kábellel van a gond, hanem hogy mondjuk sodort rezes kábelt tettél be fali aljzathoz, esetleg cat5 aljzatra kötöttél cat5e kábelt. A fali kábel, amit aljzatra lehet kötni vagy keystone anyára, az tömör rezes, a sodort rezes csak patch kábelnek jó a fali aljzat és az aktuális kütyü között, azt lóbálod a levegőben. Ha nincs aljzat, meg nem csőben megy a kábel, akkor a fapados megoldás az szokott lenni, hogy átfúrják a falat, aztán jó hosszú patch kábelek mennek a falhoz fogatva vagy a földön, hasonlóan, mint ahogy a koaxot szokták megoldani a tv társaságok. Elég ocsmány, ha engem kérdezel. Nincs értelme cat5e-ről cat6-ra váltani szerintem, mert aljzatot is kell cserélned hozzá meg patch kábeleket is, akkor meg már inkább cat6a-t ajánlom, az tud 10 gigabitet, és idővel majd megjelennek az ahhoz való hálókártyák, switchek, routerek olcsóbban is. Már most is vannak, csak az átlag nem tudja megfizetni, meg az átlagnak nincs is szüksége akkora sebességre. Azért inkább cat6a, mint cat7, mert az utóbbi csatlakozója már más formájú, és nem visszafele kompatibilis a régi eszközökkel, illetve amennyire én tudom szerelni is máshogy kell. Van még az árnyékolás, ami egy külön téma, az is számít a csatlakozó és kábel választásnál. Az U/UTP a teljesen árnyékolatlan, az S/FTP meg a duplán árnyékolt, elvileg az most a legjobb, de a szerelése, földelése nem triviális. Valamit véd úgy is, hogy nincs normálisan megcsinálva, de talán nem éri meg a többlet pénzt az U/UTP-hez képest, ha nem csinálod meg rendesen. Fontos még, hogy ne vidd villannyal egy csőben ezeket az adatkábeleket, mert áram indukálódhat bennük, és megsütik a hálókártyát, routert, stb. amire rákötöd őket. Nagyjából ennyi a lényeg a témában. Beletenném az összefoglalóba, mert mindenki ugyanazt kérdezi, de nem nagyon akarnak betenni topicgazdának.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

  • inf3rno

    Topikgazda

    válasz HIJ #723 üzenetére

    Az is lehet, hogy a kábel jó, csak a router vagy a hálókártya, ami hibás. Rövidebb távon talán tudja a 10 gigát is, de nincs rá garancia.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

  • inf3rno

    Topikgazda

    válasz HIJ #724 üzenetére

    Ez cat5e, csak elírták. Rákeresve valami román cég gyártja.

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák