Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • NRG

    tag

    Sziasztok!

    Most olvastam a Horizon Go-ról és egy ideje már várok az új mediaboxra, a mostani philipsben néha visít a HDD csapágy. Tudja valaki, hogy elérhető-e már az új Horizon box?

  • csabi63

    senior tag

    válasz Intruder2k5 #33801 üzenetére

    Talán nem,mert léteznek 2 CI+ kártyát kezelő DVB-C HD boxok.Gyárt ilyeneket a Technisat,a VU+ Duo,a Panasonic,és a Miraclebox is.Többek között.De ezek ugye nem 20k-ba kerülnek,mint az Opticum.3-500€ között mozog az áruk,de van 1100€-ért is.Csak ínyenceknek.Abban van 3 tuner,3 CI+ slot,2,5 Tera HDD,PiP,3D,2D-3D konvertálás,meg anyám tyúkja.
    De ha kiveszem a ficsőröket,ugyanazt tudják,mint a "házi" Sisco.Nem ettem meszet,hogy egy TV árát költsem egy saját boxra.De nyilvánvalóan ezeket is eladják.A svájci UPC fórumon gyakran találkozni ilyen tulajokkal.Akinek twin CI+-os a box,az betehet 2 UPC kártyát.De náluk nem ezért elterjedt a twin CI+ box.Ott rengeteg ember Sky Digital előfizető is,így a két CI slot remek megoldás.Bár náluk a legnagyobb UPC csomagban 180 csatorna(97 HD)van+Horizon box.Ez csekély 44€/hó.De ezek szerint a nép egy részének az nem pénz,és nem választék.Tehát kell a Sky is,amihez viszont másik box dukál.Így a Hans inkább lemondja a két boxot,és kártyázik.Ahhoz vesz egy 2 CI+ slot-os saját boxot,és ennyi.
    Ez viszont felvet egy magyar szemmel felettébb érdekes kérdést.Hogy a bánatban fér meg ott a két rivális egymás mellett?Mert egy lakásban megy mindkét kártya.Ott nincs olyan,hogy én húztam ki a kábelt,takarodj innen?Vagy az lehet a sokat emlegetett Európa?

  • kezo0

    addikt

    válasz gduck #45090 üzenetére

    Pedig a Kaon leírásában ez a rész mintha egy külső HDD-re történő felvétel lehetőségéről szólna - legalábbis online cseh-magyar fordítóval kb. ennyit ki lehet hámozni a szövegből... ;)

    Szóval én inkább arra tippelek, hogy az erősebb eszközben van belső HDD is, a Kaonra meg külsőt kell rádugni, és akkor arra rögzítheted azt az egy adást, amit éppen nézel, tekintve, hogy 1 tuneres.

    Fogalmam sincs, mi értelme lenne egy ilyen, még butább eszközt bevezetni a meglévő, amúgy is korlátozott tudású boxok mellé, hacsak nem az a terv, hogy a teljes jelenlegi box-választékot idővel kivezetik, és jön helyettük a korábban belinkelt erősebb Horizon HD box, meg ez a nagyon lájtos Kaon, és majd e kettő között lehet választani a kedves előfizetőknek. Hát, nagyon kíváncsi vagyok, olyan jó lenne már egy igazi előrelépés, nem hátra...

    (És persze új boxok, új gyermekbetegségek - de legalább lesz téma a jövőben is ebben a topikban. :P )

    [ Szerkesztve ]

    Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

  • csabi63

    senior tag

    válasz maki1976 #45872 üzenetére

    Egyéni csatornalista készíthető a Kaon és a Horizon box-on is. Eszerint. (Google fordító, józan vagyok.)
    Már ha ugyanazokat a készülékeket kapjuk, mint amit a csehek. De ha nem is, sz@rabbat csak nem hoznak ide. Ez a Kaon amúgy is elég gagyi az 1 tunerjével. HDD sincs benne, külsőt kell rátolni, amit persze nem adnak mellé.

  • kezo0

    addikt

    válasz csabi63 #45885 üzenetére

    1. "a Kaon és a Horizon box-on": szerintem egyelőre csak egyféle boxról tudunk, ami a Kaon 900-as, és azon a Horizon Lite névre hallgató platform lesz elérhető. Kezdettől fogva találgatás tárgya, hogy lesz-e egy ennél komolyabb, nagyobb tudású eszköz is (bár a Kaon 900-asról sem tudjuk még pontosan, hogy mit tud). De a lényeg, hogy ha netán kétféle box is lesz, mindkettőn a Horizon Lite fog futni.

    2. Az új ÁSZF-szövegben szerepel egy ilyen tétel is: "UPC Horizon HD Mediabox-hoz tartozó külső USB-s háttértároló kártérítési díja". Tehát valami külső HDD-t lehet majd bérelni. Kérdés, hogy csak ezt, vagy saját merevlemezt is engednek-e majd rádugni a boxra, és ha igen, az max. mekkora kapacitású lehet.

    [ Szerkesztve ]

    Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

  • csabi63

    senior tag

    válasz kezo0 #45888 üzenetére

    Bánom is én, nekem nem kell box, van sajátom. :D Csak próbálok informált lenni, és szimplán kíváncsi vagyok.
    Az viszont tény, hogy a cselákoknál 2 box van. 1 Kaon, és 1 Horizon. A Kaon havidíja 70 korona, a Horizon-é 190. A Horizon 4 tuneres, a Kaon 1. A Horizon 300 órát tud rögzíteni a beépített HDD-re, a Kaon-ban nincs HDD.

  • gduck

    addikt

    válasz tomp #45941 üzenetére

    Ja, hétfőn minden kiderül :)

    Azért én kíváncsi vagyok, hogy ez a Horizon Lite (saját elnevezésem: kiherélt Horizon) mire lesz használható.

    - lesz benne ugye csicsa menü
    - mivel IP TV-t tud, talán majd vissza lehet nézni az elmúlt hét TV műsorait is
    - lesz egy db nyavajás tuner (ez tök jó, lassan már 0 tuneres lesz a box amit a UPC ad, ha tovább csökkentik a tunerek számát)
    - lehet majd külső HDD-re menteni, de hogy közben lehet-e majd TV-t nézni (esetleg neten keresztül?) az már erősen kérdéses

    Szal ezeket gondolom én és ezek alapján a 7 éves PHILIPS kenterbe veri ezt a "szegény ember" Horizonját :D

  • gduck

    addikt

    válasz #54715584 #47348 üzenetére

    Hát sajnos nem ért ide a 4 éves technológia :W

    Ez egy olcsón beszerezhető box IPTV funkcióval, külső HDD-vel és 1db DVB-C tunerrel, amin a Horizon Lite nevű szoftver fut. A 4 éves technológiához csak annyi a köze, hogy a szoftver ugyanúgy néz ki rajta.

    Ennek ellenére sokan reménykedünk ezekben:
    - ez egy jól használható, stabil box lesz
    - jó magyar szokással ellentétben, leszokunk a felvétel funkcióról

    [ Szerkesztve ]

  • maki1976

    tag

    válasz szabogabor10 #47379 üzenetére

    Igen, ez valóban visszafejlesztés, mert szinte csak az egy hetes visszanézés funkció lenne újdonság, pozitív irányú fejlesztés. A jelenlegi box-ok (HD PVR) többet tudnak, nem kell hozzájuk külön HDD, lehet e rögzítés mellett másik csatornát is nézni, és nem kell külön-külön 7 ezer Forintos áron UTP kábeleket kihúzni az összes Horizon Lite Box-hoz. De valszeg igazad van, amit akarnak úgy is bevezetik, és drágán ránk fogják erőltetni. Az ára itt kb annyi lesz a butított verziós Horizon lite-nak, mint a nyugati országokban a jobbnak.

    [ Szerkesztve ]

  • szabogabor10

    veterán

    válasz #54715584 #47411 üzenetére

    De most úgymond az egész Cisco boxért fizetsz 2000 Ft-ot, itt meg csak a nyamvadt HDD-ért kell majd valamennyit. Kíváncsi leszek, mennyi lesz. Ha ezért a Horizon-ért felárat kérnek, az a pofátlanság csúcsa lesz.

    [ Szerkesztve ]

    iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

  • gduck

    addikt

    Csak azért mert már régen volt szóba hozva a Horizon :K

    Tesztelők megkérdezhetnék a UPC-t hogy lesz-e nálunk/legyen nálunk Pace DMC7002 box is. Ebben van kábelmodem, 2,4/5GHz Wifi, 500GB HDD és 4db DVB-C tuner is ;) És hát amúgy ez a HORIZON (olcsóbb változata)!

    Tudom ezzel nem sokat lehet elérni, de hátha megmozdul valakinek a fejében valami. Mert nem akarom elhinni, hogy a magyar UPC, aki rengeteg innovatív fejlesztést csinált már, csak ezt a Kaon fapados csodát hajlandó behozni az országba :(

    [ Szerkesztve ]

  • maki1976

    tag

    válasz rache #47660 üzenetére

    szevasz! Köszi szépen az infókat! Ez egy nagy halom trágya röviden és velősen szólva! Most már tuti, hogy felesleges bevezetnie ezt az UPC-nek, mert a kutya nem fog rá előfizetni... Előre elkönyvelhetik a bukást nyugodtan! Nekem tuti, hogy ilyen hulladék nem kell a mostani DVR HD eszköz helyett, mert az mindenben jobb a Horizon boxnál, csak a 7 napos visszanézés nincs benne.

    A Horizon box távirányítója nem kezeli a TV-t, csak azt a csatornát lehet rajta nézni amit éppen rögzít, persze csak ha van hozzá külün HDD, külön UTP kábelezést is igényel, és alapból egy gyenge tudású és minőségű box ez a Kaon...

    [ Szerkesztve ]

  • gduck

    addikt

    Egy kis szösszenet, tőlem :D :

    UPC Horizon – „a jövő megérkezett”

    A jövő valóban megérkezett 2012 szeptemberében, amikor a UPC Hollandiában bevezette a Horizon platformot. A Horizon szolgáltatással három Samsung beltéri egységet vezettek be, amiből a legnagyobb 6 tunerrel, 500GB-os merevlemezzel, beépített kábelmodemmel, 2,4 és 5 GHz-es Wifi egységgel rendelkezett. (Hogy csak a főbb tulajdonságokat említsem) A kisebb egységek vezetékes és vezeték nélküli kapcsolattal kapcsolódhattak hozzá és így pl az összes eszköz elérte a felvett tartalmakat is. Ráadásul a háztartásban lévő PC és mobil eszközökre is tudta streamelni a tartalmakat.
    Először a Liberty Global (2014-ben beleolvadt a Holland UPC) 2015/Q4 üzleti jelentésében lehetett olvasni, hogy Magyarországon, Szlovákiában és Romániában 2016 első felében bevezetésre kerül a „Horizon-light” platform. Tehát három és fél év elteltével hazánkba is „megérkezett a jövő”.

    A doboz

    A Horizon HD box egy Kaon KCF-SA900PCO típusú beltéri egység. (Aminek a megfelelőségi nyilatkozata 2013. augusztus 28-ra van dátumozva, azaz senki ne egy új fejlesztésű eszközre gondoljon) „Kistestvére” a Kaon KCF-SA700PCO eredetileg a saját szoftverével működött a Cseh UPC hálózatán, egészen 2015 áprilisáig, amikor frissítésként megkapta a „Horizon-light” szoftvert. Ez egyben azt is jelenti, hogy az új Horizon HD box már egy kiforrott szoftverrel érkezhetett. Méreteit tekintve meglepően kicsi, 19cmx15cm és mindössze 3cm magas. A hátoldalát teljes hosszában elfoglalják a csatlakozók, így szellőző nyílások a két oldalán és az alján találhatóak. Szerencsére a 12V/1A-es tápegységet nem zsúfolták bele ebbe a kis házba. Bal középen egy 4 karakteres kijelző kapott helyett, ami mellett jobb oldalon – egy kis ajtó mögött – található a kártyaolvasó modul. A kijelző bekapcsolt állapotban az aktuális csatorna számát, műsorújság és videótár nézése közben egy szimpla UPC feliratot, kikapcsolt állapotban pedig az aktuális időt mutatja, ami mellékesen kiváló éjjeli fényt biztosít a szobában :D A készülék belsejében bal oldalt hátul található 1db DVC-C tuner, középen a processzor egy kb. 1cm magas hűtőbordával, majd jobb oldalon a kártyaolvasó. A tuner és processzor elég jól melegszik, tapasztalatom alapján célszerű az egész boxot megemelni pár centivel, mert ez rengeteget jelent a hűtése szempontjából. Mivel kábelmodem nem került bele, egy UTP kábelre szükségünk van a teljes funkcionalitás kihasználásához. (A UPC alternatív megoldásként powerline adapter használatát javasolja.)

    Horizon-light

    A Horizon szoftver (erről rengeteg videó található a neten) elég látványosra sikerült, a menü és a csatornaváltás sebessége is gyors, gördülékeny. Egyedül akkor találkoztam lassulással, amikor a háttérben felvétel volt elindítva. Sajnos itt is igaz az, ami a régebbi UPC boxoknál is, hogy bizonyos műveletekkel le lehet „fagyasztani” az egész boxot Ami engem a legjobban zavar, hogy a Horizon Go felületre költöztetett távrögzítés, a nevével ellentétben ezzel a boxal nem működik. Szintén érdekes a pénztárcabarát videótár is, mivel csak az ingyenes (vagy az előfizetés miatt ingyenes) tartalmak érhetőek el. A UPC TV apps itt is megtalálható, de sajnos a YouTube alkalmazást kihagyták belőle.

    Vissza a múltba

    A csatornák egy részénél a műsorvisszanéző szolgáltatás segítségével (ami praktikusan a műsorújságból érhető el) egy hétre visszamenőleg megnézhetjük a műsorokat (sajnos itt se mindent). A visszanézés időpont alapján történik, tehát ha a műsorban csúszás volt, akkor még az előző műsor végénél kezdődik a lejátszás. Ezt csak rosszabbá teszi az, hogy általában a tekerés funkció le van tiltva, így akár 10-15 percet is kénytelenek vagyunk végignézni egy kiválasztott műsor visszanézésekor. Jó hír viszont, hogy a műsorvisszanéző felvétel alatt is működik!

    HD DVR

    A médiabox DVR készülékké „alakítható” egy külső HDD segítségével. (Ezt lehet UPC-s és saját is) Elméletben csak 160-500GB-os HDD-t kezel, de nekem a 16GB os pendrivet is simán megformázta és használta. ( A formázás egy ext4 típusú partíciót hoz létre és természetesen a HDD teljes tartalma törlődik.) Viszont pendrive használatánál felvétel közben a felvett anyag és a menü is akadozott, amit HDD használatánál egyáltalán nem tapasztaltam. A kódolatlan adókról felvett anyag PC-re menthető és lejátszható. A kódolt adókról felvett anyag sajnos kódolt. (Ilyen felvételeknél egy amúgy üres fájlba bekerül 16 byte, ami engem kísértetiesen kódolási kulcsra emlékeztet, de ezzel foglalkozzanak majd a hozzáértők :D ) Felvétel közben más csatorna nem nézhető, kis vigasz viszont hogy ilyenkor a videótár és a műsorvisszanéző funkció működik. Tehát ha épp egy olyan csatornát szeretnénk nézni, aminél elérhető a visszanéző funkció akkor szerencsénk van.

    Egyebek
    - A műsorvisszanéző és a videótár még nem mindig működik, sokszor VOD033 vagy VOD034 hibát dob.
    - A hálózat kezelése elég érdekes, ha közvetlenül a modemhez csatlakoztatom, akkor NINCS IP CÍM felirat fogad a státusz oldalon, ennek ellenére viszont működik (esetleg IPV6 címet kap ilyenkor, amit a szoftver nem tud megjeleníteni?) Ha router után rakom, akkor természetesen belső IP címet kap, viszont ilyenkor a router publikus IP címét írja a státusz oldalon.

    Vélemény

    Ez mindig szubjektív dolog, ezért nem is írnék sokat. Van aki szeretni fogja és van aki meg utálni. Én csalódott vagyok, mert sok funkciót elvesztünk ezzel a boxal és igazándiból én nem nevezném ezt DVR boxnak. Remélem hamarosan jön a jobbik Horizon HD box (Pace DMC7002) 4 tunerrel és beépített kábelmodemmel ;) Így 3. boxnak elmegy, de a két PHILIPS-et semmi pénzért nem adnám oda érte :D

    [ Szerkesztve ]

  • gduck

    addikt

    válasz #99546112 #48481 üzenetére

    Menüje gyors, csak néha akadozik, de olyankor az egész box lelassul (okát nem igazán értem). Videótár kép alapú (minden filmnek van borítója) a megjelenés "akadozik". Gondolom mivel nincs gyorsítótárazás (hdd ugye alapból nincs benne, így erre nem alapozhatnak) ezért az összes képet mindig le kell neki töltenie és emiatt lassú a képek megjelenítése is. Nem erre tervezték a Horizon szoftvert, csak ráerőltették... ez ebből is jól látszik.

    (#48482) mikung: nálad kisebb a verziószám? Ez komoly :D

    [ Szerkesztve ]

  • maki1976

    tag

    válasz ztsoft #48537 üzenetére

    Itt a UPC válasza a jobb boxról feltett kérdésemre:

    Köszönjük visszajelzésed!
    A UPC-nél meghallgatjuk Ügyfeleink igényeit és törődünk azokkal. Folyamatosan azon dolgozunk, hogy szolgáltatásaink minden Előfizetőnk számára vonzó és elérhető legyen, ezért jövőbeni fejlesztéseink lévén a UPC Horizon Mediabox és vele együtt a UPC digitális kábeltelevízió szolgáltatásai még színvonalasabbá és egyszerűbben kezelhetőbbé válnak majd. Innovatív szolgáltatóként egy új típusú televíziós platform bevezetésén vagyunk túl, ami a jövőben Ügyfeleink teljes körű kiszolgálását hivatott kiszolgálni. A televíziós platform tudását és képességét még tovább bővítjük, és bízunk benne hogy jövőbeni fejlesztéseink téged is elégedettséggel töltenek majd el. Köszönjük, hogy minket választottál, és a jövőben is állunk további rendelkezésedre.

    Ez volt a kérdésem:

    Kedves UPC!

    Alternatív megoldásként egy prémium minőségű, nagyobb tudású boxot is tehetnétek a kínálatba, mert rajtam kívül biztos sokan hajlandóak lennének többet is fizetni egy ilyen eszközért. Ez a mostani Horizon box maximum a digitális szolgáltatás belépő szintjéhez ingyenesen adható, de nem nevezhető a jövőnek, és ez így nem prémium szolgáltatás. Ha 'fapados' szolgáltatás kell, akkor az olcsósága miatt sokan a 'négybetűs' szolgáltatót fogják inkább választani, ott a hasonló tudású box (nincs rajta Horizon rendszer/menü, 7napos visszanézési lehetőság) 300Ft, de az sem kötelező, (saját tévével is nézhető a TV csatornák kártya és box nélkül) mivel az összes csatorna kódolatlan. A prémium és extra szolgáltatások (Wi-Free, UPC Phone, Horizon Go, pár tv csatorna, ami csak itt érhető el) különböztették meg a UPC-t az olcsóbb szolgáltatóktól, de ezzel a Horizon box-szal sikerült alulmúlni magatokat. Ráadásul a csatorna bővítés is akadozik alig került be új csatorna (szinte az összes nagy szolgáltató bővített több tv adással), sőt mi több, több volt a kikerülő tv adás. Várható egy normálisabb paraméterekkel rendelkező box a közeljövöben, amiben több tuner lesz, rca csatlakozó, nem csak egy scart csatlakozó, képes az otthoni hálózatról/usb- ről (külső HDD, pendrive) lejátszani médiafájlokat (film, zene), lesz benne HDD (winchester) stb, olyan melyik nem a legolcsóbb kategóriába tartozó ipari hulladék, hanem valóban prémium kategóriát képvisel?

    http://www.hwsw.hu/hirek/49035/upc-horizon-set-top-box-belteri-mediacenter-kiprobaltuk-teszt.html

    Valami hasonlóra számíthatunk a közeljövőben?

    [ Szerkesztve ]

  • Skyhigh

    senior tag

    UPC házatáján komoly gondok vannak,
    Levelezgetek velük a HorizonBox miatt, mármint hogy milyen alternatívát tudnak ajánlani, ha nekem 2 felvételt kell egyszerre rögzíteni lehetőleg egy box áron, ugyanis még 1-1,5 évig hűségben vagyok.
    Ugye jelezték, hogy az új Box "limitáltsága" az nem szerződésszegés a részükről, plusz felhívták a figyelmemet hogy nem is vagyok hűségben.
    Ezen kissé ledöbbentem, mert Augusztus- szeptember környékén kötötték be magukat hozzám (Trio M) és akkor tényleg nem vállaltam hűséget, majd kb 1 hónappal később amikor úgy döntöttem hogy maradhatnak és rendeltem egy plusz mediacardot és kissé sokalltam az árukat és ekkor felajánlották, hogy ha kötök 2 év hűséget mindenre (a Trio M csomagra) akkor olcsóbb lesz és az is lett.
    Mivel a UPC kb egy hete a válaszukban jelezte, hogy nem vagyok hűségben és bmikor lemondhatom a BOX-omat ha majd Horizonra cserélik, csak visszaírtam nekik, hogy nincs igazuk, mert én 2017 szept-ig kb hűségben vagyok és igenis adjanak alternatívát a Horizon box-ra.

    Most visszaküldte az ügyfélszolgálat a legelső első szerződésemet, hogy nézem csak meg, hogy nincs benne hűség.
    Ezt most hivatalos levélnek vettem így most a UPC szerint nem vagyok hűségben és ~10000Ft-ot fizetek Trio M + felvétel Cisco + HD-ért illetve +1 extra Mediacard +HD-ért...

    Gyorsan megnéztem mit lehet a neten kalkulálni 2 évvel 11550-re jön ki (4. hónaptól ha nincs saját HDD-d a horizonhoz), hűség nélkül meg ~14000-re...

    Én ennek mondjuk csak örülök, de elszomorít, hogy ennyire jó a rendszerük....

    A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

  • brmaci

    csendes tag

    válasz ztsoft #48693 üzenetére

    Igaz, azt kellet volna, mert azóta soha többet nem kacsoltak vissza oda. A technikus viszont akit a szoftver frissítés miatt küldtek, nem ismerte fel a külső hdd-t sem. Megkérdezte van-e olyan eszközöm, amire rögzíteni lehet. Mondtam neki, hogy ott van előtte az az aprócska doboz, épp most törölt le róla minden felvételt. a hölgy, aki tegnap a mérnökökkel beszélt, ígérete ellenére nem hívott vissza, a koma, akivel ma beszéltem nem tudta, hogy tegnap mit akart intézni a hölgy, mert elfelejtette rögzíteni. Káosz, teljes káosz.
    Ma visszamondtam az egész Horizon izét a francba. küldik a régihez hasonló boxot futárral. Egy héten belül, így kb. két hét alatt megszabadulok ettől a rémálomtól. :C

    "Mocskos idők, szeretned kéne, a jövő itt van és sose lesz vége!"

  • kezo0

    addikt

    válasz #99546112 #49153 üzenetére

    Az jó kérdés, hogy ilyenkor automatikusan adnak-e az új box mellé külső USB-s HDD-t is, de én – nyilván rosszindulatúan – arra tippelek, hogy nem. Mert szerintem ők úgy tekintik, hogy a felvétel funkciót kiváltja a műsorvisszanéző funkció (miközben ugye baromira nem váltja ki). A külső HDD egy extra. De ne legyen igazam.

    (És vajon ha Horizon boxot kapsz, akkor az UTP-kábelt is automatikusan és ingyenesen elviszik odáig? Én majd erre is kíváncsi lennék.)

    Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

  • kezo0

    addikt

    válasz cigam #49478 üzenetére

    Nem az a hátrány, hogy bérelhetsz, hanem az, hogy a Ciscoban eleve benne van egy HDD, amiért nem kell külön fizetni, viszont ha a Horizonhoz akarsz egy HDD-t, akkor vagy venned kell egyet a saját pénzeden, vagy bérelni egyet a UPC-től, de annak is külön díja van. Ez a külső HDD annyiban bekerült az előnyök közé is, hogy nagyobb is lehet, mint ami a Ciscoban van.
    Persze annak megítélése, hogy mi tartozik az előnyökhöz és mi a hátrányokhoz, tartalmaz némi szubjektivitást, de ez az én táblázatom, az én véleményem, és szerintem az a lényeg, hogy a tények benne legyenek, olvasni meg mindenki tud. Tehát majd legfeljebb azt mondja magának valaki, hogy én ezt a tulajdonságot az előnyökhöz, azt viszont inkább a hátrányokhoz tettem volna, mert én így gondolom. Ettől függetlenül a táblázat nem vezette őt félre, mert abban a tények szerepelnek, legfeljebb ő máshogy ítéli meg ezeket a tényeket a saját szempontjából.

    És egyelőre pont a bizonyítható tények hiánya miatt nem tenném bele azt, hogy a UPC által a Horizon boxhoz adott + 30 Mb/s sávszélesség igaz-e vagy sem, ill. milyen műszaki megoldással lehet igaz, mivel e téren láthatóan tök ellentétes vélemények csapnak össze, és nem vagyok látó ember, hogy eldöntsem, kinek van igaza. :)
    Ezt most mindenkinek válaszoltam, aki eddig reagált a táblázatra, megköszönve a segítséget, egyben nem remélve egy pillanatig sem, hogy végül összeállhat egy olyan táblázat, amivel majd mindenki tökéletesen egyetért. ;) De ha másra nem, arra majd jó lesz, hogy amikor netán felhív engem is egy üzletkötő, hogy rámsózza az új boxukat, amivel szerinte nincs probléma, és tök kedvezőek a bevezetés tapasztalatai, akkor ezt a táblázatot elővéve, tételes felsorolással tudjam őt elküldeni olyan meleg éghajlatra, amilyen meleg ez a csodabox...

    Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

  • brmaci

    csendes tag

    Kész, vége! Megszabadultam a Horizon box-tól és a jövőtől! Közel egy hónapnyi vergődés után visszaszereztem jogos jussomat. :D
    10 napnyi birkózás után ultimátumként közöltem az upccal, hogy élek a 14 napon belüli elállás lehetőségével és kérem vissza a régi boxot, holnap megyek érte (2 percre lakom egy ügyfélszolgálattól). Kis türelmet kérnek, zene, jó, de nem tudnak régi típusú boxot adni, csak azzal egyenértékűt és nem mehetek érte, mert csakis futárral tudják eljuttatni hozzám, jövő héten bármikor jöhet a futár (ez volt csütörtökön) előzőnap hív az időpont miatt.
    Eltelt egy hét, következő csütörtökön megint hívom upct, hogy hát nem üzent a futár, akkor már nem jön holnap se? Kis türelmet, zene, sajnos előző kolléganőnk hibázott, elfelejtett szólni a futárnak, de jövő héten már egészenbiztosan jön, előtte üzen sms-ben és mégegyszer elnézést kérnek.
    Újabb egy hét múlva, kis türelmet zene, én itt azt látom, hogy nem is lehet megoldani ennek a boxnak a futárral való kiszállítását, kiküldök egy technikust, aki üzembehelyezi a készüléket. Köszönöm szépen, de ide még egy technikus be nem teszi a lábát, nem lehetne, hogy átmegyek érte az ügyfélszolgálatra? Az nem lehet, mert nekik nincs raktáron. Honnan tudja? Na, jó megkérdezem és visszahívom. (10 perc múlva). Mehet a boxért, van nekik. (Anyááád!) És milyen az a box pontosan? Azt nem tudom, mert már csak a Horizon boxot forgalmazzuk.
    Ügyfélszolgálaton. Jó napot, hoztam vissza ezt a hulladékot, kérem a régit. Azt nem lehet csak úgy visszacserélgetni. De bizony, hogy lehet nézze csak meg a gépén. Na, jó, hozom. És milyen típus? Nem tudom. De van benne hdd. Van. És két tuner? Mi az, hogy két tuner? Az nincs, csak egy. Akkor nem kell, nem azonos tudású az előzővel. Más nincs, de minek a két tuner? Hogy egyik műsort nézzem, a másikat felvegyem.
    Ja, azt tudja.
    Hazaviszem, kibontom. Egy Cisco. Zsír új, tökéletes, vége a rémálomnak. :C

    u.i.: úgy tűnik nem jön át hdmi-n a digitális hang, holnap hívom a hibabejelentőt! :DDD

    "Mocskos idők, szeretned kéne, a jövő itt van és sose lesz vége!"

  • gduck

    addikt

    válasz tomp #50084 üzenetére

    Pontosan :)

    Nálam 3 hétig vacakolt, állandóan megszűnt a net kapcsolata. Ez egy hete megszűnt.
    Videótár/visszajátszás hibák sincsenek már, de persze a minőség nem olyan mint egy saját felvételé. HD minőség eleve felejtős.

    Ha nem melegedne ennyire és gyorsabb hardver lenne benne, akkor egy egészen használható FAPADOS box lenne :) (Persze a kábelmodem és HDD hiánya elég gáz.. Még mindig nem értem hogy adhatta a nevét ehhez a vacakhoz a UPC :( ) Akinek viszont még nem volt másik UPC box, az simán el lesz ezzel is. Én mindenesetre reménykedek, hogy a jobb Horizon box is előbb-utóbb elérhető lesz.

    Egyébként ma mondta kolléganőm, hogy szeretne felvevős boxot de sajnos már csak Horizont adtak volna, de arról az ügyintéző meg lebeszélte :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • kezo0

    addikt

    válasz mikung #50644 üzenetére

    Én inkább arra gondolok, hogy ez is egy lépés a tévés platform IPTV-szerű működési irányba történő terelése felé. Nyilvánvaló a törekvésük, hogy az előfizetőknél csak minél olcsóbb és egyszerűbb, "buta" boxok legyenek (lásd beépített HDD és kábelmodem hiánya a Horizon boxon), és minél több szolgáltatás legyen elérhető a "felhőből". Ehhez pedig kell a tárolókapacitás és a sávszélesség dögivel.

    Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

  • IamTheDog

    tag

    Sziasztok,

    volt egy már nem hűségidős trio szerződésem a UPC-nél. Gondoltam túl sokat fizetek, felhívtam őket, hogy jó nekem a kevesebb TV-csatornás alacsonyabb csomag, átállnék arra. Azt mondták semmi akadálya, meg is beszéltük a dolgokat.

    Viszont elkövettem azt a hibát, hogy a Horizon Boxot kértem a jelenlegi felvevős hd médiabox helyett, mert ha ez marad, akkor ugye 2000 ft plusz havonta. Gondoltam van nekem külső hdd-m, majd használom azt.

    Viszont most utánaolvastam a Horizon boxnak, és még ki is próbálnám, de aztán leesett, hogy kábellel kell a netet bekötni, ezt meg nem tudom megoldani.

    Szóval a lényeg, hogy vissza kéne csinálnom a dolgokat, de nem tudom hogy megy ez az elállásos dolog. Már hétfőn jelezhetem, hogy technikai akadályok miatt mégis maradnék a régi csomagnál? Még nem történt semmi, minden szolgáltatásom a régi. Vagy meg kell várnom, amíg hozza a posta a Horizon Boxot? És ha elállok a szerződéstől, akkor minden a régi marad, még az előfizetési díjaim is?

    Köszi a választ előre is

  • pjen

    félisten

    válasz F-ECT$ #51446 üzenetére

    A Horizon Go egy netes Tv nézési opció.A mire Te gondolsz az a horizon box azon megy a vissza nézés és külső HDD re felvétel előfizetéstől függően.

  • Dirac

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nálam tegnap kötötték be a digital gold - 240 net - meg valami telefon kombót.
    A tv esetén fél óra múlva kiderült, hogy több adó nincs "aktiválva", ezért fél órát töltöttem telefonon az ügyfélszolgáltatónál, mire "megkaptam" őket (a tv analóg, van egy fekete Horizon feliratú box hozzá).

    Külső HDD-m nincs, viszont ami rögtön megtetszett (volna) elsőre, az a 7 napig visszanézhető műsorok.

    A probléma ott van, hogy bármelyik csatornát választom, a Lejátszás az elejétől használatával kiírja, hogy Helyezze magát kényelembe, aztán jön valami VOD033 hiba (minden csatorna esetében).

    Van, akinél működik?

    [ Szerkesztve ]

  • RufuszX

    senior tag

    válasz RufuszX #52261 üzenetére

    Na megvan a válasz: a lényeg, hogy net menjen a horizon boxba.
    Jelenleg a hgw bridge módban van, egy router osztja a netet, a horizon boxba pedig egy ac repeater segítségével egy lan kábelen megy be a net. Működik szépen.
    (eleinte nem akart menni a trükk: box áramtalanít, router újraindít, amikor felállt a hálózat a box áram alá helyez, elég sok idő míg kap IP-t és bejelentkezik a hálózatba, de utána megy szépen a műsor visszanézés stb.)

    A szerelőnek fogalma nem volt hogy fog-e működni vagy sem, de rendes volt mert próbálkozott, viszont semmire sem jutott :) nekem kellett megcsinálni...

    A fura nekem az volt, hogy azt mondta nekem hogy alapcsomag esetén nem mondhatná el hogy felvevős a készülék (eddig nem fizettem felvevős szolgáltatásért, de úgy tudtam, hogy a horizon box esetén ez automatikus szolgáltatás felár nélkül). A doboz leírásában is benne van hogy külső hdd-re lehet rögzíteni vele.
    Ehhez kapcsolódóan mekkora a minimálisan ajánlott tároló? (a leírás alapján 160 GB-os hdd kell, de mondjuk egy 32 vagy 64 GB-os pendrive is jó lehet?)

    [ Szerkesztve ]

  • Okosandroid

    tag

    válasz #14595328 #52550 üzenetére

    Ez a megoldás tényleg szuper :) Én "sajnos" lecseréltem a Cisco boxom egy Horizon HD boxra,amin minden szép és jó,csak éppen a HD adások nem mennek :D Akadozik olyankor..belassul.. minden baja van. Előnye hogy felvétel opció nélkül tudok műsort felvenni külső HDD-re amit az első alkalommal megformáz és csak azon a boxon engedi a lejátszást. Viszont miközben felveszek nem tudok visszanézni műsort a visszanézőben mert kifagy az egész... Szóval vicc kategória a UPC jövője :D Megvan még a Cisco boxom,nem adtam vissza nekik,lehet megtartom,visszaaktiváltatom azt a kártyát és repül a Horizon.

  • kezo0

    addikt

    válasz unicumnext #53503 üzenetére

    Tényleg nem megy. Cisco boxon ugyan lehet az időben visszafelé léptetni az EPG-t, de most egyik műsoron sincs ott a visszanézhetőséget jelző piktogram. És ugyanez a helyzet a Horizon Go-ban is.
    Tök jó, ha az ember direkt azért nem vesz fel egy műsort a HDD-re, mert az majd úgyis visszanézhető lesz, erre épp nem megy a szolgáltatás, amikor vissza szeretné nézni...

    Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

  • Sn00k

    veterán

    Valaki hasznal kulso hdd et horizon boxhoz? Szeretnek musort rogziteni es gondolkozom hogy beruhazok egyre. Van konkret tipus ami ajanlott?

    3njoy the Lif3

  • Mauzes

    őstag

    válasz Mauzes #54622 üzenetére

    Egyébként tud valaki olyan dologról, ami miatt érdemesebb a Horizon box-ot megtartani és nem visszakérni a Cisco-t? Tegnap alaposabban próbálgattam, és nekem eddig az alábbi meglátásaim vannak:

    Horizon előnyök:
    1. Nagy +, hogy a Horizon-on a kedvenc csatornák hozzáadása után a kedvencek egyesével növekvő számsorrendben jelennek meg és még tetszőleges sorrendbe is lehet őket rakni. Amikor ezt legutóbb próbáltam a Cisco-n, akkor nem lehetett saját kedvenc sorrendet beállítani, ráadásul megmaradt az eredeti csatornakiosztás számozása is, így "lyukak" maradtak a kedvenc csatornák között. Ha számgombokkal egy nem kedvenc csatorna számát írtad be, akkor kilépett a kedvencek listájából, sőt még olyankor is, amikor egy három számjegyű kedvenc csatorna számát (jól) beírtad. Na ilyen a Horizon-nál nincs.
    2. Kis +, hogy az EPG gyorsan bejön (Cisco-n guide-nak hívták és nagyon lassú volt)
    3. Kis +, hogy egy fokkal talán jobban néz ki a menü, jópofa az is, hogy a csatornák logóját megjeleníti.

    Horizon hátrányok:
    1. Nagy -, hogy a Horizon távirányítója nem kezeli a TV-t. Korábban a Samsung távhoz hozzá sem értem soha, most tök idegesítő, hogy minden alkalommal kétszer kell be- és kikapcsolni.
    2. Nagy -, hogy felvételnél nem tudsz elkapcsolni más csatornára. Nem szoktam gyakran használni a funkciót, de ez mennyire nevetséges visszalépés már.
    3. Kis -, hogy ha a kedvencek lista módban a gyors csatornalapozó felületre váltasz, akkor nem csak a kedvenceket listázza, hanem mindet, így kábé kétszer annyit kell lapoznod.
    4. Kis -, hogy nem lehet egy sorozat minden részére beállítani a felvételt előre. A Cisco mintha tudott volna ilyet.
    5. Kis -, hogy egy 10 méteres UTP kábelt kellett átvezetnem a szobán, és még a HDD is külön van bekötve.
    6. Kis -, hogy a tvtár nem működött, legalábbis én nem tudtam kiválasztani semmit.
    7. Kis -, hogy 2 nap alatt már kétszer fagyott le vagy nem működött valamilyen funkciója ,csak újraindítás után. Ez csak azért kis mínusz, mert a Cisco is szarakodott időnként, csak áramtalaníts segített rajta.

    [ Szerkesztve ]

  • Gubek-Einste

    Topikgazda

    válasz Mauzes #54798 üzenetére

    Horizon esetén ha raksz rá saját HDD-t akkor tudod használni a visszatekerés/felvételt, a szolgáltató által adott HDD az fizetős.
    Régi box-oknál változatlan a helyzet.

    Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

  • vargalex

    félisten

    válasz cigam #55186 üzenetére

    Előre bocsátom, hogy nincs Horizon boxom és nem is szeretnék, sőt rögzítős boxom sincs. A szívás szerintem ott van, hogy ha valaki kéri a felvétel opciót, akkor is ezt a boxot adják külső HDD-vel, ha jól tudom. Márpedig, ő akkor is csak azt tudja felvenni, amit néz (vagy nem néz semmit), míg a Cisco boxxal rendelkező akár egy másik csatornát is. Ugyan azért a pénzért...
    Az már csak hab a tortán, hogy az UPC oldalán a felvétel opció leírásánál a Miért jó? fülön is ez a szöveg szerepel:

    "Két adón is izgalmas műsor megy? Egyszerre? A felvétel opció lehetővé teszi, hogy míg az egyiket nézi, a másikat rögzítse."

    Alex

  • kezo0

    addikt

    válasz cigam #55238 üzenetére

    Én voltam, aki táblázatba rendezte az előnyöket/hátrányokat, de azóta a helyzet csak tovább romlott a Horizon box szempontjából, hiszen azóta már az összes többi box is tudja a műsorvisszanézést (ráadásul egyes infók szerint még jobb minőségben is, mint a Horizon)... És szerintem az is csak bizonyos nézőpontból szemlélve előny, hogy nagyobb (persze nem akármekkora) HDD-t is rá tudsz kötni, mint amekkora a Ciscoban van beépítve, hiszen a Cisco beépített merevlemezéért nem kell külön fizetni, míg a külső HDD-ért, amit a Horizonra dugsz (azért, hogy felvedd, amit nézel, muhhahha...), a zsebedbe kell nyúlnod.
    De majd frissítem azt a táblázatot, ha még érdekel itt valakit.

    Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

  • Vicctor

    csendes tag

    Sziasztok,

    Én is azok közé tartozom akik végtelenül megbánták hogy a Cisco -t visszadtam a Horizon GO Box -ért.

    Rá van dugva egy 320GB -os külső HDD.
    Csak nekem van olyan gondom, hogy ha az éppen nézett élő műsort meg akarnám állítani a Pause gombbal, vagy éppen ha a el akarnám kezdeni felvenni a REC gombbal akkor azt írja ki hogy a tárhely megtelt és töröljek ? Miközben a tárhely teljesen üres.
    Az időzített felvétel a műsorújságból ugyanakkor működik.

  • Gubek-Einste

    Topikgazda

    válasz bernel #56624 üzenetére

    Amit +1k-ért adnak az egy külső HDD, alapból is tudsz felvenni a Horizon box-szal saját HDD-re.

    Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

  • nyesix

    senior tag

    13 kerületi vagyok én is, nálam a Cisco HDR media box szarakodik mostanában.
    Elgondolkoztam a box cseréjén, de már csak Horizon box, és mediacard van. Egyikben sincs HDD, bármelyiket is választom, nekem kell egy külső vinyót rátenni, hogy arra menjen a rögzítés. (a TV-m új, HDD kezelése nem probléma)

    mit javasoltok inkább: Horizon mediabox, vagy mediacard. Nekem a TV saját műsorújsága miatt szimpatikusabb a card. Ha ez lesz, és a TV re teszek egy vinyót, úgy is működik a rögzítés? Ki mit használ? Mik a tapasztalatok?

  • kezo0

    addikt

    válasz nyesix #57826 üzenetére

    Szia,
    a hard reset a következő: úgy helyezd áram alá a hátoldalon levő billenőkapcsolóval a boxot, hogy közben egyidejűleg nyomva tartod az előlapon a CH+, CH– és REC gombokat. Ha játszol valamilyen hangszeren, akkor kicsit könnyebb ezt a három gombot egy kézzel nyomva tartani, egyébként kell hozzá némi kézügyesség. ;)
    A korábban rögzített műsorok nem fognak elveszni, ellenben minden más beállítás igen.
    A box EPG-je egy teljes heti műsort lát előre, a mediacarddal viszont csak kb. 24 órát fogsz előre látni – ezt tudnod kell, ha kártyára akarsz váltani. Továbbá a mediacarddal nem fogod elérni a videotárat, MyPrime-ot, műsorvisszanézőt, vagyis semmilyen interaktív tartalmat, amit a boxszal igen (a Ciscoval is elérhető a MyPrime, tehát ezzel sincs előnyben a Horizon box!). A Horizon box hardvere igen gyenge még ahhoz a lebutított szoftverhez is, amit írtak rá, ezért nem ajánlott. Külső HDD-re is csak azt a műsort tudod vele rögzíteni, amit éppen nézel – vagy választhatod azt is, hogy rögzítés közben nem nézed. :P A lényeg, hogy rögzítés közben nem tudsz másik csatornára kapcsolni, ami kicsit vicces így, 2017-ben... De vigyázz, mert ha a tévédben csak egy tuner van, akkor mediacard használata esetén a tévére dugott HDD-vel sem tudsz majd más csatornára váltani, mint amit éppen rögzítesz. Ha duplatuneres a tévé, akkor kódolt adás rögzítése közben tudsz legalább egy kódolatlan csatornát nézni, ill. kódolatlan csatorna rögzítése közben bármilyen másikat nézni. Viszont ha kódolt csatorna rögzítése közben egy másik kódoltat néznél, ahhoz dupla CI+ slot kell a tévén, és 2 db mediacard használata. ;)
    Szóval ilyen szempontból a legjobban akkor jársz, ha meggyógyítod a Cisco boxot, mert azzal bármilyen csatornát nézhetsz, miközben egy bármilyen másikat nézel.

    [ Szerkesztve ]

    Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

  • ztsoft

    őstag

    válasz Intruder2k5 #59479 üzenetére

    Régebben a Horizon HD box-nál nem a felvétel opcióért kellett fizetni, hanem a HDD bérlésért.

    Most megnézve az oldalukon, még mindig így szerepel.

    Nekem sincs felvétel opcióm, de egy 16 GB-os pendrive bedugása esetén felismerte, le is formázta, el is indult a felvétel. Természetesen, vissza is néztem, működik.

    Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

  • ArthurShelby

    addikt

    válasz fokukac #59657 üzenetére

    Box-on szerintem macera visszanézni, ahhoz föl kell venni a hdd-re. Inkább a horizon go műsorújságnál keresd meg a forma1-et, ott menni fog.

    A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

  • kezo0

    addikt

    válasz TeeJay #60102 üzenetére

    Szerintem egyikünknek sincs igazán rálátása arra, hogy milyen igényei vannak a többségnek, így te is csak a saját magad igényei alapján feltételezed, hogy mások is arra vágynak, mint te. Pedig lehet, hogy nem. ;)
    Nekem pl. pont nem elég, ha csak meg tudom nézni a műsort, amit éppen ad a tévé. Én ugyanis szinte semmit nem nézek valós időben, mert olyankor többnyire nem vagyok otthon, vagy mást csinálok, vagy egyszerűen csak át akarom ugrani a műsorokba illesztett reklámblokkokat. Szóval rengeteg műsort rögzítek. Van olyan, hogy egyidejűleg kettőt is, miközben egy harmadikat nézek. Ez korábban megoldható volt egyetlen boxon, mert a Philips 3 tuneres volt. Aztán jött a Cisco box, ami már csak 2 tuneres, de két, egymást időben átfedő műsor felvételét nem lehet rá előre beprogramozni. A mediacard még ennyire sem teremt lehetőséget, mivel egy kódolt csatorna rögzítésekor (a tévére kötött HDD-re) nem lehet közben egy másik kódolt csatornát nézni, akkor sem, ha valakinek két tuneres tévéje van... Most azt ne is említsük, hogy a többségnek csak egy tuneres tévéje van, így bármilyen műsor rögzítése közben nem tud semmilyen másikat nézni. Szóval pont annyit tud a mediacarddal, mint a Horizon boxszal... Az meg nekem édeskevés.
    Tehát nekem pont olyan változások kellenének, amelyek nagyobb szabadságot és több lehetőséget engednek meg a műsorrögzítés terén. Ennek megfelelően töltöttem ki a kérdőívet is. Kellene a mediacardhoz is a teljes, egy hetes EPG, a műsorvisszanézés lehetősége, a műsorok rögzítésének lehetősége (ugye ezek mind kiválaszthatók voltak a kérdőívben), plusz extra kívánságként beleírtam, hogy jó lenne, ha a kártya a tévében is úgy viselkedne, mint a boxban, tehát az 1 db kártya egyidejűleg nem csak egy csatornát tudna kikódolni. Ha a két tuneres boxhoz elég 1 db kártya, akkor egy két tuneres tévéhez is legyen elég 1 db kártya, ha kódolt adás rögzítése közben egy másik kódoltat akarok nézni, vagy netán egyidejűleg két kódolt csatornát rögzíteni. Na, hát nekem pl. ilyen igényeim vannak, ezek élveznek prioritást. Abban egyetértünk, hogy a videotár, a játékok meg a UPC portál elérhetősége egy mediacardos tévéről nálam is az utolsó helyekre sorolódott.
    Persze tisztában vagyok vele, hogy az én igenyeim nem számítanak átlagosnak, de jó lenne, ha a hozzám hasonló heavy userek igényeit is ki tudná szolgálni az ország legnagyobb szolgáltatója – ha kell, akkor persze némi extra díjazás ellenében.

    * Egy apróság: azt írod, hogy minden digitális csatorna kódolt a UPC-nél, de ez nincs így, mivel huszonvalahány csatorna kódolatlanul vehető. (Tény, hogy ez még mindig sokkal kevesebb, mint a négybetűs szolgáltatónál, ahol minden csatorna kódolatlan.)

    [ Szerkesztve ]

    Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

  • Ledi

    aktív tag

    válasz #54715584 #60116 üzenetére

    Én nem vettem észre különbséget a sebességben.A Horizon talán egyik pozitívuma a gyorsasága. Régen nekem még Thomson dvr box volt, ott az epg megjelenítése 20-25 mp. volt (tényleg 1x lemértem :)) ). Itt 1-2 mp. Az eltérés annyi, hogy betettek egy fekete képernyőt a műsorújság megjelenése elé.

    A másik előnye a régiekhez képest, hogy nincs letiltva az usb port, így használhatsz saját hdd-t, és nem kell havi 1000 -t bérelni.

  • tkesy

    őstag

    Sziasztok,

    Hamarosan lejár a T-s hűségem, és mivel most már felén is elérhető a UPC megfordult a fejemben a váltás gondolata. Viszont ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem, amire eddig nem találtam választ.

    A UPC oldalán, ha beírom a címem, feldobja a Happy Home Mix 2 csomagot 6 499 Ft/hó árral. Jól gondolom, hogy ez a normál havi díj a teljes időszakra (2év) és itt nincs olyan, hogy az első két hónapban kedvezményesen adják utána meg emelnek?

    Aztán, mivel ez 500-as nettel rendelkező csomag, gondolom ezt a Puma6-os Connect Box-ot kapnák, amit ahogy visszaolvastam érdemes inkább modem üzemmódban használni és külön router venni, főként ha torrent is menne rajta.
    Amire viszont kíváncsi lennék, hogy ha csak modem-ként használom a Connect Box-ot, akkor is rá lehet kötni-e lan kábellel a tv-hez való médiabox-ot?
    Vagy ez csak akkor megy, ha HGW-ként használom a Connect Box-ot? Vagy teljesen mindegy, mert koax kábellel vinnék le a jelet a médiabox-ig?
    Ha már médiabox, akkor jól olvastam, hogy a Horizon médiabox-al/ban:
    - nincs belső hdd, így nekem kell csatlakoztatnom egyet, fel szeretnék venni valamit, de ehhez meg kell rendeltem a szolgáltatást havi +1k-ért
    - egyszerre csak 1 adás vehető fel, és abból is csak az amit nézek, és csak azon a box-al játszató le amin felvettem
    - az élő adás sem állítható meg és tekerhető vissza egyszerűen,
    - nem rendezhetőek tetszőleges sorba a tv csatornák,
    - a boxnak vannak sebességbeli gondjai a gyenge hardver miatt.

    A telefon nem érdekes, hogy mit tud, úgysem használnánk.

    Előre is köszi a választ.

    [ Szerkesztve ]

    >>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

  • ztsoft

    őstag

    Másnál is vannak gondok a Viasat3 HD adással? Rendszeresen akadozik a kép és/vagy hang. Igaz ez tapasztalható több HD csatornánál is, de nem ilyen sűrűn (néha még SD csatornák is akadnak). A jelszintek itt vannak.

    Már mindent kipróbáltam a Horizon box-nál (újraindítás, reset), de nem oldotta meg a problémát.

    Más. Sikeresen teszteltem az időzített felvételt a Horizon box-on, gondoltam, ha már tudja akkor nem kelek fel a Japán F1-es 3. szabadedzésre a hajnali órákban, majd felveszi nekem szépen. Van itthon egy 80 GB-os 2.5" HDD nBase házban, rádugtam, formáztam, minden tökéletes (próba felvétel simán megy), beállítottam a felvételt az EPG-ből, majd kikapcsoltam a box-ot (a kijelzőt, meg a HDD LED-jét letakartam, ne világítson éjszaka).
    Másnap délután jött a fekete leves! Ugye reggel időmérő, így délutáni szórakozásnak szántam a felvételt. A listában szerepel a felvétel, de elindítani nem tudtam (többszöri kísérlet, újraindítás hatására sem). Mind egy, majd megnézem a vissza nézővel, az is csak a felét volt hajlandó leadni (többszöri próbálkozásnál is ugyan ott állt meg). Így maradt a "virágbolt".

    Kíváncsi voltam a HDD-n lévő fájlokra, így rádugtam a laptopra, egy kis hókusz-pókusz után már láttam is a hiba okát. Sikerült a "drágának" 0 Byte-os fájlokat készíteni! :W Találtam egy SQLite3 adatbázis fájlt is, meg is sikerült nyitni, elég sok infót tárol a felvételről, de a felvett méret nem szerepel benne.

    Ezek után még egyszer biztos nem jut eszbe, hogy felvételt készítsek vele!

    Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

  • masterminds

    csendes tag

    válasz Teaway #63846 üzenetére

    Nem, ez 2017! :)
    Beállítottam tegnap tesztelésből egy adást, és a felvétel kezdetekor átváltott rá automatikusan.
    (Amúgy le is van írva sajnos a kézikönyvében.)

    "FIGYELEM!
    Digitális műsorrögzítést csak abban az esetben kezdeményezhet, ha a UPC Horizon
    HD Mediaboxhoz külső USB-s háttértároló eszközt csatlakoztatott. A digitális felvevő
    funkcióval egy időben csak egy műsort tud rögzíteni, és a felvétel rögzítése közben a
    csatornaváltás nem lehetséges.
    "

    Ezen kívül még az adás megállításához (time-shift) is csatlakoztatni kell külső HDD-t, különben nem elérhető a funkció.

    " Pillanat megállítás / Pause gomb
    – segítségével megállíthatja az elindított műsort.
    (Digitális műsorrögzítő esetén kizárólag akkor érhető el ez a funkció, ha a mediaboxra
    külső USB-s háttértároló csatlakozik.)
    "

    A (kics) távirányítóján lévő TV/Mediabox átváltó is inaktív. (Szintén leírás szerint.)

    Sajnos sok tekintetben nagy visszalépés egyelőre ez a szabox.

    [ Szerkesztve ]

  • rgeorge

    addikt

    válasz #72042496 #64626 üzenetére

    Igen. Tehát a felvétel mellett bármi mást nézhetsz, amit megállíthatsz is, vagy két felvétel mehet párhuzamosan (ilyenkor élő adást nem tudsz nézni). Ami a Cisco STB nagy előnye, hogy a műsorvisszanézést is implementálták, azaz messze jobb, mint a Horizon Box. Rettegek is, hogy tönkre fog menni vagy a box vagy a HDD benne, amit nem hiszem, hogy lehet cserélni.

    Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

  • cocka

    veterán

    válasz KergeK@csa #64841 üzenetére

    Állítólag nem, mert a kódkártya csak a UPC által kínált médiaboxokkal működik együtt.

    Más: Egyébként azt honnan lehet tudni, hogy mekkora HDD-t támogat az a csodás Horizon HD box?

  • kezo0

    addikt

    válasz cocka #64842 üzenetére

    Ha kicsit (értsd: pár napot) visszaolvasol, akkor láthatod majd, hogy nemrégiben – és még régebben is, nem is egyszer – volt itt szó róla, hogy milyen, a kereskedelemben kapható boxok lehetnek esetleg képesek kiváltani a UPC saját Horizon boxát. Volt, aki írt is konkrét típust, ami állítólag működik a mediacarddal (ami ugye egy kártya és egy modul, összepárosítva), de az így elérhető előnyök legalábbis kétségesek. Arról nem beszélve, hogy a UPC bármikor gondol egyet, és frissít valamit a kártya/modul szoftverén, és ezt követően esetleg már nem fog együttműködni egy ilyen, nem kevés pénzen megvásárolt boxszal a mediacard... Szóval ha van is olyan box, ami használható a UPC rendszerében, szerintem akkor is kockázatos ilyenbe beruházni.

    Ami pedig a Horizon boxhoz csatlakoztatható külső HDD-t illeti, ez max. 500 GB kapacitású lehet a UPC weboldalán található leírás szerint: [link]

    [ Szerkesztve ]

    Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

  • cozmo

    őstag

    Sziasztok
    Keresetem itt a fórumban, de nem találtam pár dolgot:

    HDD:
    Tényleg max 500GB- os külső HDD csatlakoztatható a Horizont boxhoz?
    Vagy lehet nagyobb is de max 500GB-ot használ belőle?
    Milyen külső HDD javasolt amit nem pörget szét a box 1 év alatt ha folyton rajta lóg?
    Ez utóbbit hol a legolcsóbb megvenni?

    Távirányító:

    Kaptam új nyújtott szappan formájú távirányítót. Ez már tényleg nem tanítható meg a TV vezérlésére mint a régi?
    Ha a válasz nem. A legújabb már tanítható? (ami a kézikönyv 18.o. 1.3.3.2-es fejezetben látható)

    Box kijelző:
    Fényerő állítható valahol?

    Előre is köszönöm a válaszokat.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

  • ztsoft

    őstag

    válasz Simba86 #66450 üzenetére

    Szia!

    Ezt neked kell eldöntened, hogy melyik maradjon, melyik passzol jobban az igényeidhez. De egy pár dolgot tudok írni a Horizon HD box-ról.

    1, Gyenge hardver a szoftverhez képest (azaz, lassú).
    2, Van felvételi lehetőség saját külső HDD-vel, de nem mindig sikerül neki a felvétel.
    3, Az interaktív szolgáltatásokhoz külön UTP kábel kell.
    4, A visszanézőben a stream erősen le van butítva, mind a kép, mind a hang.

    Ha többet szeretnél róla, akkor keress rá itt a fórumon, már egy párszor leírtuk, talán még összehasonlítás is van.

    Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

  • Tuya

    tag

    Sziasztok!

    UPC Horizon box külső HDD kérdés (elhiszem,hogy le van írva valahol,de amíg egy troll beírja,hogy a google a barátom meg olvassak vissza....na de nem megyek bele).

    2 kérdés:
    -Mekkora külső HDD-t lehet csatlakoztatni?Valahol olvastam,hogy 160-500 giga...pont ilyenem nincs, esetleg más méret is összejött valakinek, pl nagyobb pendrive, stb....

    -Ha régi vinyót szerzek akkor az áramellátást rack-el oldjam meg,külső táp...vagy van valami átalakító kábel USB-re?

    Köszi!

Új hozzászólás Aktív témák