Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz kabelmania27 #3081 üzenetére

    Megpróbálom nagyjából leírni. Bejön a lakásba a kábel és szétoszt egy splitter a két szobára. Mindkét szobában van STB. Az Én szobámban van még egy splitter, ami az STB-nek és a modemnek osztja szét a kábelt. Mindegyiket UPC-s szerelő tette be és nem is lett hozzányúlva. Az STB-ken is jó a jelszint. Azokkal inkább az a bajom, hogy baromira kezdenek öregedni. Az egyiket már cserélték is, de az "új" sem új, hanem használt, javított és némileg zajosabb is az eredetinél. Már néztem a Thomson honlapját egyébként, ahol jóval korszerűbb és energiatakarékosabb készülékek vannak, amik ráadásul nem is melegednek ennyire. Remélem lesz majd új idén! A modem egyébként kiválóan működik és egy DrayTek Vigor2113n router van hozzákapcsolva. Amikor bekötötték ment gond nélkül minden. Most is csak ez az egy lassulás az, amit tapasztalok. Lehet, hogy egyszerűen az a baj, hogy sokan seedelnek velem együtt. Konkrétan egy Linux disztró van berakva és lehet ezért nincs upload. Mert amúgy tényleg Én is mindent rendben találok a gépen. Ráadásul nemrég lett rárakva Windows 7 és az FTP-s uploaddal, vagy a sima weboldalról történő letöltéssel sincs gondom. Az megy, ahogy kell, amennyit bír a UPC-s hálózat. Természetesen aktuális terheléstől függően. Holnap mindenesetre berakom seedbe újra, egész napra. Meglátjuk mit dob a napi adatforgalom mérésekor.

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

Új hozzászólás Aktív témák