Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz NandoXXL #84 üzenetére

    Bár >50% egyetértek azzal, amit írtál, szerintem kihagyod belőle azt a kisebbséget, amit eleve kitaszít magából a társadalom (már anélkül is, hogy bármi hatással lenne rá a technológia, de még azzal együtt is változatlanul...). Miért ítéled el őket, ha egy "kevésbé káros alternatívát" keresnek maguknak ahelyett, hogy magányosan (lassú-)öngyilkosok lesznek valamilyen módon (nem feltétlenül vágják fel az ereiket egy kád vízben fekve, amihez talán nincs is elég "bátorságuk", de pl. valamilyen tudatmódosító szert tolnak látástól vakulásig [akár orvosi rendelvényre], és még csak nem is azért, mert szeretik annak hatásait, hanem pusztán azért, mert számukra az a "kisebbik rossz", egy menekülés a hétköznapi "rémálomból", ahol szinte mindenki levegőnek nézi, vagy direktben elutasítja őket...)?

    Egy benzó+antipszichotikum+antidepresszán + alkohol + "akármi" kómához képest szerintem "semmi" egy "AI" barátnő. Ha előbbit kiváltja utóbbi (nálam nem, de hipotetikusan szólva), akkor szerintem ez még "viszonylag egészséges" alternatíva.

    Igen, azért fontolom meg ezt is, mert én is "nagyjából valahol ott" vagyok.
    De ha szubjektívé tesszük, szerintem az általad említett "terápia" (én is próbáltam már, még önként is drága magánorvoshoz, de egyszer "kényszerítve" is [egyszer bedugott a családom egy állami elmegyógyintézetbe, ahonnan 2 hétig tartott kiszabadulni egy rakat pénz árán, amit ügyvédeknek és magánorvosoknak ígértem oda telefonon, ha kijuttatnak végre a börtönből + alaposan kitettem magamért, hogy "rúgjanak ki végre", mert kvázi lázadást szítok a bentlakók közt azzal, hogy manipulálom a sok hülyét, aki körülöttem van, mint egy nyájat]) legalább akkora agymosás szeretne lenni, mint amit a nagy tech. cégek "AI" algói próbálnak produkálni lehetőleg mindenkin.
    A "terapeuták" dolga elsősorban nem az, hogy segítsenek neked "megtalálni önmagad", "kibontakoztatni önmagad" , de véletlenül sem "szeretni önmagad akként, aminek születtél", hanem "végre/újra/vissza-integrálni téged a Mátrix-ba" [mindenféle 'olcsó' pszichés, és szükség szerint pszicho-farmakológiai trükkökel/segédletekkel].

    Bár egyetértek azzal, hogy "a kreativitál egyfajta mentális betegség, és áldottak azok, akik átlagosak", [a Biblia 1, vagy a 2.-es Krisztus-könyv is mond erről valamit, hogy 'áldottak a leki-szegények'] de azért nem uszítanék a maradék kisebbségre "elme-fasisztákat".

    Ugyanakkor nem ítéltekkel el téged sem, ha neked "bevált" a "terápia". Részemről "mindenki találja meg a saját mérgét", csak senki ne akarja senki más torkán lenyomni a saját kedvenc mérgét...
    Ha valaki heroin/kokaim mámorban akar meghalni, az az ő dolga, ugyan úgy, mint ha egy olcsó "AI"-nak nevezett idióta chatbot-al akarja magát hülyére maszturbálni. Legyen az ő dolga, hogy miként akarja elpusztítani magát. Csak senki olyan ne akarja megmondani másnak, hogy miként szabad magát elpusztítani, aki aktívan benne van a csőcselékben, aki hamarosan elpusztítja az egész emberiséget a komplett Föld-el együtt az elfogadott kánont szavalva ("szent háborúkban" és/vagy klíma-katasztrófával, /stb).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák