- Fotók, videók mobillal
- Redmi Watch 5 - formás, de egyszerű
- CMF Phone 2 Pro - a százezer forintos kérdés
- Hónap végén érkezik a Xiaomi Band 10, ára is van
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Mobil flották
- Yettel topik
- Samsung Galaxy S22 Ultra - na, kinél van toll?
- Magisk
- Egy szenzor, két zoomkamera: újraírta a Huawei a mobilfotózás történetét
Új hozzászólás Aktív témák
-
96bit széles, 186gb/s sávszéllel van
Viszonyításnak
Rtx3050 192gb/s
rx6400 128gb/s
Rtx 4060 272gb/s (ez azért többször gyorsabb nála, mégis kevésnek tűnik)
1050ti 112gb/s
Hd4650 128bites 22gb/sSzóval 96bit lehet kevésnek tűnik de a sávszél szerint jól van belőve, azaz amikkel versenyez azokhoz összehasonlítható.
-
Robitrix
senior tag
válasz
MasterDeeJay #1 üzenetére
Amúgy a nagy teljesítményű kártyák kezdenek gigantikus méreteket ölteni. A haverom most vett egy radeon 7900 XT. akkora, mint egy hajókoffer....
Téglaként is remekekül lehetne használni házépítésben a falazáshoz. A saját súlya kitépné egy idő után a PCI buszból, hiába van becsavarozva. Már alá kell ducolni egy VGA kártya támasztóval, mint egy roskadozó házat. Régen az radeon RX 460-as kártya egy ventivel 500 gramm alatt volt. a GTX 1660-as két ventivel már 560 gramm körül volt. az RTX 3060.as 2 ventivel 780 gramm körül. a haverom kártyája simán van már 1,5 kg-os. Mire eljutunk majd a 9000 nvidia sorozathoz(és annak radeon megfelelőihez) az lesz már vagy 20 kg.
Ez a kártya a mai kártyákhoz képest apróság. igaz túl sokat nem nézek ki belőle teljesítményben a 96 bites memória sávszél ismeretében. Kíváncsian várom azért a 64 majd a 32 , aztán 1 6 majd a 8 bites sávszélt.
Utoljára talán még egy radeon HD 4650.es kártyám volt 96 bites. Vagy 20 éve...
Vajon lesz 4 bites memória sávszél is az olcsóság jegyében? (az olcsóságot relatíve értettem) Végül is az első CPU is 4 bites volt valamikor a 70-es években. (Intel 4004) Nosztalgiáznak a gyártok?
-
nexwo
őstag
Valaki csak azért vesz ilyet hogy AV1-et kódoljon és tehermentesítse az (többnyire AMD) videokártyáját. [link]
-
Van már low profile, ez lenne az alap ilyen kategóriában.
SPARKLE Arc A310 ECO
MSI Arc A310 Low Profile 2X
ASRock Arc A380 Low Profile
SPARKLE Arc A380 GENIEA380 referencia (pontosaban a pro) is low profile:
https://www.techpowerup.com/gpu-specs/arc-pro-a40.c3925Intelnek ott van a 20w-os Iris Xe [link] , csak éppen china only, annál kevesebbet nem eszik modern kártya.
-
dseres
tag
válasz
MasterDeeJay #1 üzenetére
Ahhoz képest, hogy mekkora kártyákat kapni manapság, ez tényleg helytakarékos.
Sőt, még energiatakarékos is.
-
Helytakarékos....full méretben 2 slotosként...
Helytakarékos az a single slot és/vagy low profile szerintem.
Ha már ekkora akkor legyen már passzív hűtős. Semmilyen formában nem jó ez a megoldás.
Asrock A380 volt ilyen csak ott ég egy 8!!! pines tápcsatival megfejelték hogy még véletlenül se legyen jól megcsinálva.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- ZOTAC GeForce GTX 1080 8Gb ArcticStorm+Raijintek Triton 240mm radiator (+ventilátorok és fittingek)
- Gainward RTX 3070 Phantom 8GB GDDR6 Videokártya!
- ASUS TUF Gaming RX 6700 XT OC 12GB GDDR6 Videokártya!
- RTX 2060 6GB DDR6/ garancia/ ingyen foxpost
- GIGABYTE RTX 5080 16GB GDDR7 AERO OC SFF - Új, 3 év garancia - Eladó!
- Huawei P20 Lite 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! Asus H110M i5 7400 8GB DDR4 250GB SSD 1TB HDD GTX 1650 4GB ZALMAN S3 TG Chieftec 600W
- Microsoft Surface Pro 7 - Újszerű, dobozban, gyári töltővel, billentyűzettel
- AKCIÓ! HP Elitedesk 800 G1 USDT mini asztali számítógép - i7 4770S 16GB RAM 128GB SSD Intel HD
- Konzol felvásárlás!! Xbox Series S, Xbox Series X
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged