Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz ubyegon2 #28967 üzenetére

    Nem kell kiemelni egyes részeket, szmájlikkal + extra jelzőkkel toldani a szöveget, az egyszerű mondandóját valószínűleg mindenki képes értelmezni. Részemről pusztán csak arról volt szó, hogy a szimpla kipróbálás a fentebb említett egyéb módokon is megoldható. Ha már ott nem tetszik valami, akkor lehet fel sem telepíti a user élesben, mint pl. én. Illetve programokat telepíteni egy live / perzisztens live rendszerben is lehet, de utóbbit akár full le lehet frissíteni stb. Valamint attól, hogy valaki meg tud csinálni egy éles telepítést, még nem feltétlen fog vele minden helyzetben szórakozni. Fentebb egyik kolléga épp a Linux Lite telepítési hibája kapcsán is csak a virtuális gépet vette elő.

    Igen, megcsinálják, aztán pl. UEFI-ben jól meg is szívják vele —► [link]. De akad példa arra is, amikor a GRUB-ban hiába van ott a Windows Boot Manager, mégsem indítható a rendszer —► [link]. Például laptopoknál, amelyeken elég buta UEFI van, azoknál bele lehet futni ilyenbe. Történetesen nekem is van egy és a boot eszközt F12-vel külön kiválasztva tudom csak elindítani a Windowst. De aki ezeket sem próbálta, vagy esetleg nincs UEFI-s telepítéssel tapasztalata, annak nyilván nem sokat mondanak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák