Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • panoly

    tag

    válasz t72killer #7225 üzenetére

    Arra, hogy kriminális a dél-afrikai mutáns ellen van valami aránylag új study vagy egyelőre ez az aránylag kis mintás dél-afrikai vizsgálat van?
    https://www.medpagetoday.com/infectiousdisease/covid19/91658

    Ahogy látom összesen 750 ember kapta meg a két dózist (átlag 28 napos különbséggel, aminél a többi variánssal szemben is jobb hatékonyságot lehet elérni nagyobb különbséggel) és és 19-nél alakult ki "mild-to-moderate" betegség. Senki nem került kórházba, de kihangsúlyozza a cikk, hogy túl kevés ember ez ahhoz, hogy következtetést vonjunk le ebbe az irányba. Nekem inkább az az érdekes, hogy a placebo 23/717 megbetegedés annyira hasonló a másik csoporthoz, hogy én a 10%-ot se mondanám rá jószívvel. Kár, hogy nem lehet olvasni antitest számról, hogy volt-e megfelelő immunválasz az oltásra.

    Szóval a kérdésem az, hogy ezzel kapcsolatban vannak újabb tanulmányok? Ez annyira karcsúnak tűnik és olyan nehéz elképzelni, hogy Sputnyikra láttam valami ~50 körüli számot a D-Afrikaira, az AZ meg lényegében betegség elkerülése szempontjából hatástalan?

    Szóval számomra nagyon kevés ez az egy vizsgálat, cserében viszont azt látom, hogy a gyártó se töri össze magát, hogy nagyobb mintás bármit produkáljon ebből -> ez az ami miatt inkább kételkednék a hatékonyságban.

    szerk.: látom megelőztek, csak nincs hvg előfizum :)

    [ Szerkesztve ]

  • panoly

    tag

    válasz t72killer #8011 üzenetére

    Szerintem a gyakorlatban még mindig nem tudunk eleget a mutánsok elleni védelemről. Klinikai vizsgálatokban kimutatták hogy nagyon csökken az antitestek hatékonysága mondjuk a Dél-Afrikai ellen, de nagy adathalmazon még nem látszik ez mit is okoz. Az általad is sokszor hivatkozott 10%-os Astra vizsgálatot pedig ha jobban megnézed és szívedre teszed a kezed, akkor nyugodtan mondhatsz 0%-ot is vagy teljes hatékonytalanságot is, mert ha átolvasod a vizsgálatot azt látod hogy nincs érdemi különbség a placebo és az oltott között - valami nagy gebasz van ott. A briteket szétoltották Astraval, majd ott ki fog derülni mi lesz a játék vége ott, hiszen már jelen vannak az antitest kerülők is, de nem tudjuk, hogy a sejtes immunválasz jó lesz-e valamire.

    Az Astra-nak szinte csak hátránya van a többihez képest, ezt aláírom, de ettől függetlenül egy 1500 főn, egy geológiai lokáción végzett kísérlet kevés infó ahhoz hogy már temessük az oltást teljesen a mutációkkal szemben.

    Azon meg tényleg érdemes lehet elgondolkozni, hogy a J&J-t is vizsgálják vérrög témában holott az ad26-ot használ pont mint a sputnyik egyik shotja.

    Tegnap kaptam AZ-t, a családban ketten kaptak még rajtam kívül köztük a 31 éves baratnőm, bennem van a félsz természetesen + ki is fektetett éjszakára keményen, de nem merem teljes meggyőződéssel azt mondani, hogy pl egy Sputnyikkal, de akár az mrns-sekkel nem lehet hasonló mértékű probléma.
    Ezek mellé úgy gondolom hogy a 222/34m még mindig jó szám, de úgy hiszem hogy az esetek jelentékeny része felszínre sem került.

    Én bízok benne hogy jó védelmet fog adni nekem az AZ, és abban is hogy mondjuk ha a sputnyikkal oltott anyukámmal beszívjuk az übermutánst, akkor is megússzuk kórház nélkül.

    Szerk.: Természetesen én is inkább Pfizerrel oltattam volna a családot, de hiszek benne, hogy egy minél gyorsabb társadalmi szintű átoltottság segít visszaszorítani a járványt és ehhez az AZ is megteszi, majd más felveszi a Pfizert, aki az AZ-t nem fogadta volna el. Legalább 1 oltottal több lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • panoly

    tag

    válasz Lauda #8589 üzenetére

    A hatásossággal kapcsolatban vannak frissebb adatok, igaz a gyártó honlapja, de a cdc-n is meg lehet találni:
    [link]
    76% és érdemes figyelembe venni, hogy ez a 4 héttel egymás után adott két shotra vonatkozó vizsgálat. Más vizsgálatok kimutatták, hogy ezt az időt növelve még lehet növelni a hatékonyságot (konkrétan egy shot 90 napig kb tudja ezt a hatékonyságot - talán köze van a csimpánz adeno elleni antitestek mennyiségéhez - by Rusvai).

    Másik topicba írtak egy feltételezést, hogy az adag csökkentése esetleg csökkentheti a vérrög kockázatot, ami szerintem jelenleg ennek a vakcinának messze a legnagyobb problémája. Bizalmatlanságot szül + jó eséllyel hozzájárul néhány tipikusan fiatalabb ember halálához, ami nagyon nagyon nem jó. Ausztráliában ~700e beoltott ember után 2 trombózisos eset volt (szerencsére egyikük sem halt meg).

    Az új mutánsok ellen kellene átfogóbb vizsgálatot készíteni vele kapcsolatban, és tuningolni a vakcinán vagy az ellenjavalt kórképeken változtatni, de nem szabad elfelejteni, hogy piszkosul olcsó, indiában is gyártják és nagyon jól meg fogja ez is a brit mutánst, ami talán a legjobban terjedő változat most.

    A linkelt táblázatodban a Sinopharmnak 79%-os hatékonyság van feltüntetve, az ég világon semmilyen adatom nincs ennek megcáfolására, azonban a rendelkezésre álló adatok miatt pl én jobban bíznék az AZ hatékonyságában.

    Nem azt mondom, hogy ez lesz a jövő oltóanyaga Magyarországon, de világszinten nagyon sokat jelentene jól betuningolni ezt a vakcinát.

    Engem egyébként durván kiütött és azóta is gyomorszájnál szorító érzésem van, tehát azért szépen képes mellékhatásokat hozni.

  • panoly

    tag

    válasz bulikavagyok #13898 üzenetére

    Első Astra után paráztam én is rá. Két gyorsteszt is így nézett ki (alulról telefon leddel világítva pislákolt valamit az igg csík). 19 és 21. napon néztem.
    Emiatt 26. napon elmentem vérvételesre, az 170AU-t mutatott, 50-es határértékkel - úgyhogy sajnos a gyorsteszt tényleg nem mindig tökéletes (az egyik nekem is biosynex volt).

  • panoly

    tag

    válasz Parci #13904 üzenetére

    Valóban lehetett volna több türelmem. A 19-es napos ingyenes céges volt, oda csak azért mentem be, a 21. nap, az saját, és ez alapján az ábra alapján gondoltam, hogy nem túl korai.

    [link]

    Plusz a 76%-os első shot efficiency 22-90 nap között. Szerintem lehet, hogy inkább csak magasabb antitest szintre vannak belőve ezek a gyorstesztek, egyébként tudtam, hogy a vektorosak a leglassabbak.

  • panoly

    tag

    Sziasztok!

    Eddig nem használtam online alkalmazást, de lassan rákanyarodnánk a külföldi útra, úgyhogy beléptem az EESZT-be, több problémával is találkoztam. Jelen pillanatban csak az Uniós digitális oltási igazolvány igénylés menüpontot találtam, ahol legalább az első Astrámat meg tudnám nézni, itt viszont a keresés nem ad eredményt, annak ellenére, hogy plasztik kártyám már jó régóta megérkezett.

    Side note - két hetet kellett csúsztatni a második Astrámat mert a HO nem kapott oltóanyagot, és Fejér megyéből is hallottam hasonló történeteket HO fronton.

    Szóval a kérdés: kinek kell írjak, hogy hová tűnt az oltásom, illetve esetleg mással is fordult-e elő ilyen?

    A mobilalkalmazások menüpontban pedig ez fogad:
    Az eszköz inaktiválásának átfutási ideje 1 óra.

    Hiba a regisztrált mobilalkalmazások lekérdezése közben!

    Páromnak simán fel tudtuk rakni, de itt valami bootloopba keveredhettem.

  • panoly

    tag

    Sziasztok!
    Most jöttem vissza az Országos Sportegészségügyi Intézetből. Dokumentációs kör után (nem nyomtattam lapot), 5 perc alatt sorra kerültem 3. emlékeztető oltás gyanánt (moderna és pfizer közül választhattam astrára).
    Többekben felmerült a kérdés, miért vonzóbb, mint a regisztráció: nézegettem egy hete is időpontokat, lassabban (későbbi időpontra) és sokkal távolabb jutottam volna a boosterhez mint így. Más kérdés, hogy lutri volt, hogy mennyien lesznek, de itt kifejezetten kevesen voltak.

  • panoly

    tag

    Sziasztok!
    Bár nyilvánvalónak tűnik, de kérnék egy megerősítést vagy cáfolást.
    Párom 31 éves, 2 Astra oltást kapott, július elején a másodikat. Volt egy betegsége augusztusban ami majdnem két hónapig visszatérő hányással és torokdagadással járt. A kivizsgálás folyamatban - természetesen nem triviális a mostani eü-ben, és 1-1,5 hónapja már nem jött vissza a hányás, étvágya is van, ezt az állapotot szeretnénk legalább fenntartani.

    Én hétfőn voltam 3. oltáson, két Astra után ugyanúgy, nála meg szerdán mérettünk egy antitestszámot, whitelab centaur teszt, hogy ha még esetleg jó az érték, akkor várjunk.
    Az érték 26,6 BAU/ml volt, a pozitív skála 21,8-3270 között mér. Ez nagyon karcsú érték, gondolom kockáztatván hogy esetleg belobbantja (áttételes módon akár) a gasztroenterológiai problémát, érdemes lehet beadatni?

  • panoly

    tag

    válasz Drizzt #43875 üzenetére

    Köszönöm neked is, és mindenkinek a választ!
    Az a baj, hogy ezt így tényleg baromira nehéz mérlegelni - jó lenne jövő látni. Az biztos, hogy ez a védelem most karcsú, egy covid nagyon megboríthatja.

Új hozzászólás Aktív témák