Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr K

    senior tag

    válasz kpityu2 #69325 üzenetére

    "Nekem a fő bajom, hogy már induláskor a bizonyítatlan zoonózis hipotézist propagálja"

    Régi motorosként tisztában vagyok vele, hogy te a mesterséges eredetben "hiszel" (mert az sincs bizonyítva), de a tudományos konszenzus jelenleg a természetes eredetre hajlik. Azt pedig nem állítja a cikk, hogy biztosan zoonózis volt, csak annyit mond, hogy "valószínűleg". És azt se hagyjuk teljesen figyelmen kívül, hogy ez kimondottan egy olyan cikk, ami a különböző fajok közötti keresztfertőzésekkel is foglalkozik, azaz a szerzőktől nyilván nem áll távol a zoonózis koncepciója sem. ;)

    "Az, hogy az Omikron egerekben fejlődhetett csak találgatás"

    De ez egy olyan találgatás, ami mellett lehet tudományosan érvelni. Lásd pl. #66154. (Ezen az sem változtat, hogy manapság mintha a krónikus covid (valakiben évekig tenyészik (és mutálódik) a vírus) koncepció lenne a legnépszerűbb, de ez csak saját benyomás, nem tudom ezzel kapcsolatban mi most a tudományos "közhangulat".)

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

Új hozzászólás Aktív témák