Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Drizzt

    nagyúr

    válasz Stanlee #48870 üzenetére

    "A mindenfele csokkentesi probalkozas kb. ugyanazon a szinten levo talalgatas es atgondolatlan megszoritas, mint ami mar lassan 2 eve megy. A beutazasi szigoritasnak nem latod a hatasat a fertozes szamokon. Ha jol emlekszem akkor dec 6-tol el, tehat ha beutazol UK-be, akkor negativ teszt kell egy nap karantennal, majd utana engednek csak ki a tarsadalomba. Semmi megtores nincs a statisztikaban, mert az a valtozat mar ott van es terjed a sima nepesseg kozott. Mar nem kintrol erkezik, hanem bentrol terjed eszeveszetten."
    Ha a fertőzés bármilyen forrását elvágod, azzal lassítod a fertőzést. Nem nagy mértékben, de ha egy héttel eltolod az intenzív felfutást, már azzal azt elérheted, hogy 7%-kal több embered kap harmadik dózist és ez nem mindegy. A számokon nem tudom megmondani, hogy látszik-e ebből valami, vagy nem, mert nem tudom milyenek lennének a számok nélküle. Az, hogy nagyon nő, nem jelenti azt, hogy kevesebb intézkedéseel ne nőne jobban. Bizonyos fertőzésszám mellett nyilván elenyészővé válik a dolog haszna.
    "A nemeteknel a tomegkozlekedesen is 3G van, utobbi 1 hetben aktivan hasznaltam vonatot, metrot, buszt, hany alkalommal ellenoriztek szerinted? soha. Szoval ennyit is ernek az atgondolatlan szabalyozasok. Most jottem haza Mo-rol Nemetorszagba, alig engedtek fel a repulore, mert csak kitoltott Einreiseanmeldunggal lehet beutazni, gondolod a helyi Gesundheitsamt azota is keresett hogy karantenba kerultem, vagy mi a csocs van?"
    Nem gondolom, hogy egy szabály csak akkor lesz betartva, ha úton-útfélen ellenőrzik.
    "Mielott azt mondanatok, hogy mekkora antivaxer dumat nyomok, 2x oltva vagyok, booster-re be vagyok jelentkezve, munkahelyemen ha bemegyek mindig keszul gyorsteszt, FFP2 maszkban nyomulok mindenhol, de konyorgom, ne veszitsek mar el a politikusok a realitaserzekuket."
    Senki nem mondja, hogy antivaxer dumát nyomnál, én legalábbis biztosan nem. Viszont ezekkel pont azt akarnák elérni, hogy hamarabb jöjjön a boostered, mint az omikron. Valamennyire elkeseredett kísérlet ez, nem biztos, hogy sokat fog használni. Német vezetőség úgy ítéli meg, hogy érdemes megpróbálni. Másik végletnek meg ott vagyunk mi, ahol semmilyen látható felkészülés nincs. Nem látható azért biztosan van, legalább az, hogy megint egyre bevallottabb, hogy veszünk még Pfizert.

    I am having fun staying poor.

Új hozzászólás Aktív témák