Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soulfly842

    addikt

    válasz Vesa #4401 üzenetére

    Ne a részinformációkat forgasd ki pls önkényesen. A jelenlegi felfogásra vonatkozik, s ugyanez a jelenség megfigyelhető volt az AZ kapcsán a JELENLEGI helyzetben. A média felkapta.

    A saját - ezirányú szubjektív véleményem más kérdés -, ha ilyet hangsúlyozok, akkor mint eddig bármikor most is lefogom írni, a kedvedért is kiemelve. A szubjektív véleményemmel egyébként találkozik, de nem emiatt írtam - csak a média felkapta, hogy sorba állítják le nagyobb országok, s ilyen az átlagember.

    'Há némán' a németek meg a többi se adatja csak a magyarok' - és elutasítják. Főleg, ha az RTL híradó és a társai is sorolja, hogy hány országban nem adják, s a primitív szalagcímeken túl más adatokat nem néznek, hogy hány emberből hány esetben volt ez a helyzet, s ez az oltatlanok számához viszonyítva hány százalékot/ezreléket/lepke.-nyi adatot jelent.

    #4356Kékes525

    A hozzászólás, amire reagáltam a napi esetszámok látszacsökkenését emelte ki és erre reagáltam. A napi halálozás a súlyos esetek, kórházban ápoltak száma nyilván elsődleges prioritású, de egy intézkedésben, vagy szigorításban később lehet bármilyen látszat, mert több időnek kell ahhoz eltelnie, hogy ott a számok nyelvén megmutatkozzon.

    #4360daneel_hu

    "Heti mozgóátlagot tekintve 2 napja tetőztünk.
    (hacsak nem fog mégjobban begyorsulni, akkor szép lassan csorgunk lefelé)"

    Pont ezt mondom :) itt nem egy olyan - szokásos alacsony hétvégi rendkívül alacsony számokat tükröző nap volt, hanem kettő a márc. 15 miatt így a két napos torzulás heti 'átlaga' fals számokat tükrözhet. Ebből ne induljunk ki, mert ez most félrevezető.

    A másik - amit szintén ne hagyj figyelmen kívül -, hogy a szennyvízadatok további brutális romlást mutatnak országosan. Így két hétig még felesleges olyan javulásokat keresni a statisztikákban, mint amit látni szeretnénk... :(

    #4378Krinyo

    Itt nem a "'komolyan vevés" vagy a "nem komolyan vevés volt a hangsúlyos", hanem az, hogy a számok nyelvén a szigorításoktól számítva a csúsztatott adatközlések mellett mi az a szint, amiben már megjelenhet bármilyen informális adat. Pont arra is hivtam fel, a figyelmet, hogy a hétvégi adatok/tesztek hiánya a március 15-vel megtoldva fals következtetéseket eredeményezhet.

    Abban abszolúte igazad van, hogy vannak ebben fontosabb adatok is (lásd, amit kékesnek is írtam), de az intézkedésektől számítva annyi idő nem telt el, hogy a számok esetében kimutatható eredményt jelentsen (lappangási időt és azt figyelembe véve, hogy átlagosan kb. hány nappal a tünetek megjelenésétől kerül kórházba/lélegeztetőgépre a beteg)

    Nyilván a legfontosabb adatokat kell majd figyelni - ami a szigorítási indexet figyelembe véve (sokszor leírtam már) valószínűleg nem fogja elérni a kívánt hatást. A csehekhez képest egy hajszálnyival vagyunk arrébb, ez biztosan nem fog megváltást jelenteni az EÜ-nek.

    A favipiravir kapcsán ugyanezt a véleményt leírtam korábban. Hogy hogyan csaphat ez majd vissza azokban az esetekben, amikor hazaküldenek több embert, aki alapesetben kórházi kezelésre szorult volna - hogy milyen hatékonysággal lesz így kezelhető egy hirtelen állapotromlás esetén a beteg állapota, s milyen hatékonysággal lett volna kezelhető, ha a kórházban romlik tovább az állapot.

    Nyilván nem vagyok EÜ szakember, de ettől függetlenül ennek a 'súlyossága' nyilvánvaló.

    Az a tény szingtén sem jó ómen, hogy napról napra nő heti átlagot nézve a pozitív tesztek aránya. :( (Ugyebár, minél magasabb a pozitív tesztek aránya, annál magasabb a statisztikába be nem kerülő adat is - nem tesztelünk eleget, ezt jól tudtuk... azt is, hogy így falls az elhalálozási arány is... akár részben ennek is betudható (a kevés tesztnek), hogy látszólag az elhalálozások száma arányosan ilyen magas... értelemszerűen, ha hasonló pozitivitási rátával történne az esetek felkutatása, mint sok más adatban, akkor kiderülne, hogy sokkal több volt a tényleges eset, s ennek arányszámaiban más volt az elhalálozási mutató is)

    #4409Ringman
    #4407Jablocskov

    :( ez szomorú így és elgondolkodtató... veszélyeztetett embereket egy légtérbe zárni, úgy hogy a vakcináknak utána még hetekig nem lesz valós védettsége?

    #4405Krinyo

    Ez tényleg nagyon korrekt, s úgy látom azt vette alapul, amikor a kapcsolódó mennyiségek felszabadítása is megtörtént. Ez alapján jól látható, hogy haladtak azért, ahogy tudtak.

    Én továbbra is azt mondom, hogy az oltásoknak az igazi főpróbája most lesz. Az eddigi legkomolyabb mennyiségek most zúdultak/most zúdulnak ránk.

    Én kíváncsi leszek és szurkolok, hogy jól menjen - hátha legalább részben visszakapjuk az életünket mielőbb.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák