Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #86564352

    törölt tag

    válasz Vesa #15439 üzenetére

    Izrael fele már két dózis Pfizer. Ha oda is eljut az indiai variáns, akkor lesz éles teszt, hogy kell-e módosítani. Egyelőre bejött nekik ahogy visszatért az élet, még a békebeli harcok is újra kitörtek. A koronavírus már nem első hír ott.

    Szerintem is idő kell mindenhez, melyik vakcina hogyan teljesít melyik variáns ellen. Sok minden menet közben derül ki. Tavaly ilyenkor már annak is örültem volna, ha őszre egyszerű gyorsteszt lenne. Télre lettek vakcinák. Tavaszra a gyártási kapacitás is jobb lett. A nagyon hideg tárolás feltételről kiderült mégis megoldható. Aztán a 2. dózis 12 hétre adás hatékonyság derült ki. Hogy gyerekeknek is adható. Brit, dél-afrikai, brazil, indiai variáns már követni is nehéz, azért dolgozik mindegyik fajta vakcina ha kisebb hatékonysággal is. A nagyobb kérdés az indiai gyártású AstraZeneca mennyire elérhető, mennyire gyorsan tudják beadni, ha kisebb hatékonyság is viszont a súlyosabb lefolyástól megvéd. Ha jól tudom már Szputnyik is lesz náluk. Az indiai politika is elrontotta az export vakcina diplomáciával, az mRNA bőségben lévő USA és EU küldhetné a Janssen és AZ készleteket, viszont egyelőre inkább oxigént, felszereléseket kért India. Akkor így kell segíteni. Tűzoltás van. Aztán a tudomány legyőzi ezt az indiai változatot is.

Új hozzászólás Aktív témák