Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jarlax

    tag

    Sziasztok!
    Segítségeteket kérném az alábbi problémámra:
    Van egy WDR 4300 routerem, eddig 2 PC volt rajta kábelen, wifin + 3PC, meg néhány telefon. Mindezidáig viszonylag normálisan működött a rendszer (több mint egy éve), csak a kölkök egyre gyakrabban hisztiztek, hogy nagy a ping, laggolnak, megszakad a net, stb.. Rendes családapaként próbáltam gyermekeim agyi leépülésüket elősegíteni (had játszanak szegénykék, mondjuk nem kisgyrekek már), így elsőzör egyik kapott egy powerline adaptert (nagy a lakás és kábelozás nem megoldható sajna, jobb ötletem meg nem volt), ezzel még semmi baj nem volt, majd elkezdte a másik gyermek, hogy neki is kell. Itt jöttek a problémák. Ugyanis csak 4 port van a routeren, és még egy médialejátszó is lóg rajta, kellett a hely. Mit tudtam tenni, elővettem egy régi, a fiók alján porosodó routert, és rádugtam a másikra. Még így is ment rendesen a rendszer, de amikor a 3. gyerek (22 éves) is bejelentette az igényét (ő már magának megvette), és amikor az is ráment a rendszerre, elkezdett akadozni az egész hálózat, nagy pingek, stb.., újraindítások ideig óráig segítenek, de ha mindenki rajt van, nem nagyon használható a rendszer. Mi lehet a probléma? A powerline adapterek, a + router, vagy valami más? Eddig is ennyi gép volt rajta, de most már a szülői gépeken is akadozik a net. Esetleg milyen megoldást ajánlotok ezen problémák orvosolására?
    Előre is köszi.

Új hozzászólás Aktív témák