Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PredatorZoli

    senior tag

    válasz Ixion77 #6560 üzenetére

    Én is úgy gondolom, hogy a forint árfolyamot előbb utóbb el kell engedni és el kell fogadni a mostaninál egy rosszabb egyensúlyi szintet (mondjuk 410-430 körül), mert ez a realitás.

  • aAron_

    őstag

    válasz Ixion77 #6560 üzenetére

    Kamatemelés leállítása és kommunikálása egyértelműen hibás volt, ezt szinte biztos, hogy a jegybankban is így látják most már.

    EURHUF jelenlegi kondíciók mellett is már 400 környékére várható 1 év múlva. Ettől feljebbi tartományba jelentősen elmenni szerintem veszélyes.

    Hogy néz ki egy vállalat saját tőke költsége? rE = rf + béta * MRP + egyéb kockázati felárak. Mennyi egy átlagos beruházás durationje? Nem tudom, de tippre valahol 5 és 10 év között. Ebből kifolyólag ugyan növelhető beruházások NPV-ja betéti kamatok csökkentésével, de az csak a rövid oldal diszkontrátáit fogja meghatározni. Én nem hiszem, hogy jelentős hatása lenne.

    Jegybanki eszközök valóban bonyolultak, de ezért a kormány is felelős. Monetáris eszközökbe piszkálással, több szintű kamatrendszer fenntartásával.

    Kereslet megjelenése fizetési mérleg romláson, forint gyengülésen keresztül is okozhat inflációt. De hogy hol van az ideális állapot, passz.

    Szerintem a problémákra a megoldás elég unalmas: kiszámítható, bizalmat visszaépítő, prudens gazdaságpolitika. Ennek megvalósulása magával hozná a kamatok csökkenését is. De ahogy te is írtad, ilyen nem lesz. Úgyhogy inkább folytatódik az egymásra mutogatás, rendszer szétfeszítése. MNB nem hiába óvatos.

    What is your ikigai?

Új hozzászólás Aktív témák