Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • musculus

    tag

    válasz GZoli7 #1128 üzenetére

    Na, megvan. Nem tudok elég hálás lenni a segítségetekért!
    Elmondom mi történt, hátha valaki okul a hibámból.

    - A telefonomon az 1 gigás partíció és a külső SD-kártya fullon volt, a belső 2 gigás partíció pedig teljesen üres.
    - Ez nem tetszett, és (nagy hiba: full backup nélkül, csak részleges dolgokat csináltam) rászabadítottam egy partícionáló progit, ahol sajnos nem a 2,5 GiB-os opciót válaszottam, ezért a telefon újraindulásakor a /data nem csatolódott fel (nem is mountolhatot volna fel, mert jól elrontottam)
    - Az SP_Flash_Tool_v3.1304.0.119 segítségével a needromról letöltött új változatot (130701) megpróbáltam feltenni, többször nekiálltam, fel is másolt adatokat, de valamiért a MBR-ot nem írta felül (pedig bizisten' bepipáltam azt is), így boot loopba kerültem, miközben a /data mount errort írt az eredeti recovery menü.
    - Ájvé fórumtárs segített priviben, megemlítette, hogy a szétszedett telefont 1. csatlakoztatni kell a géphez 2. indítani az SP programot 3. betenni a telóba az akkut. (bár úgy emlékeztem, hogy ezt eddig is így csináltam, de miután Ájvé figyelmeztetett, azonnal fel tudtam tenni egy romot :DDD )

    Több óra vesződés után megcsináltam a készülék romolását, ami normál esetben 10 perc munka...

    Nade, ezek után kiírta ez a jótét lélek, hogy invalid IMEI.
    - Felraktam a ThL.W100.130701.JBV2.HD.EN.COM.8P32_MT6589 romot, de nem indult el rajta a MobileUncle, hogy az imeit helyrerakhassam, hiába a root.
    - Felraktam a ro.edi romot, hátha. De nem itt sem indult a MobileUncle. Kiírta, hogy "root", meg h "loading", és ennyi.
    - A szolgáltatói kódok betárcsázása csak addig ment, hogy *#06* - invalid imei, pedig Poonkie is ebben az irányban javasolt lépéseket...
    - Az imei átírására szolgáló apk nem hozott sikert.
    - Külső programokkal való átírás szintén eredménytelen volt, pedig itt már nagyon el voltam keseredve. Ennyiszer még életemben nem indítottam újra egyetlen egy gépet sem.

    - Újra újra visszaraktam a 130701-es romot az esélytelenek nyugalmával.
    - GZoli7 által linkelt videót végignéztem, rootolás nélkül nyugodtan bepötyögtem *#15963#* kódot, - ez bejött :F - és szépen átírtam az IMEI számokat.

    - Újraindítva eltűnt az Invalid IMEI hiba. :C

    Én is félig informatikus szerzet vagyok, és hiszek abban, hogy az esetek 99%-ban user error van, de nem értem:
    miért nem indult el a mobileuncle tools a telón és miért nem lehetett belső, majd külső friss alkalmazásokkal átírni? Egy sokadik flashnél ez hogyan változhat meg...?

    De ami a lényeg: :C nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek!

    Homo sapiens non urinat in ventum - "And so it goes..."

Új hozzászólás Aktív témák