Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Jorus #18172 üzenetére

    Jó, hogy ezt felhoztad! :K

    A "sötét" értelmezés eddig elkerülte a figyelmem, pedig talán ez a legérthetőbb számomra, hogy miként következhetnek így a "sorsfordító kapcsolókból" az egyes befejezések, és hogy illenek hozzájuk a prológusok.

    Legelőször mindenképp félreértettem a saját eredeti "kunyhós" befejezésem. Azt hittem, hogy Ciri meghal. Ezt látszott támogatni az is, hogy Geralt talán kvázi öngyilkos lesz (nagyon úgy néz ki, mint ha hagyná, hogy túlerőbe kerüljenek a szörnyek), ami szintén arra hajaz, hogy "itt a világvége" (minden mindegy).
    Ezt nyilván utáltam több szempontból is (miért így következik azokból a válaszopciókból, és persze hogy személy szerint gyakorlatilag elbuktam a kampányt, kezdhetném elölről, illetve a spoileres olvasgatás után "csak" onnan, hogy találkozom Ciri-vel).

    Később meg lettem győzve arról, hogy Ciri mindig túléli, és csak az változik, hogy visszajön-e. De ezzel sem voltam teljesen kibékülve. Akár csak amiatt, hogy attól még beköszönhetne elmondani a jó hírt, hogy túlélte és a világ is megmenekül (éljen mindenki nyugodtan, békében, nincs a nyakukon a világvége, foglaljuk ezt be az új próféciákba, stb). Két perc után bármi kamu indokkal leléphetne, ha egyszerűen nem bírja a pofánkat. De picit nehéz elhinni azt is, hogy annyira megutál itt mindenkit, hogy soha senkit nem akar látni. (Főleg, hogy szerintem inkább heves és érzelmes, mint végtelenül passzív jellem, szóval inkább veszekszik egy nagyot, akár üt, vág, rugdal, de közben mégis próbál a végére kibékülni, csak levezeti a gőzt. Vagy ha megbocsáthatatlant tettél, akkor nem nyugszik, míg vérrel bosszulja meg, de ez utóbbi itt nyilván nem él.)

    A végén a toronyban folytatott beszélgetés is több értelmet látszik nyerni, ha teljesen fel kell áldoznia magát. A Geralt féle "pontok" is jobban összhangban vannak ebben a teóriával azzal, amit előtte sugallgat Avallac'h. Kicsit úgy tűnik, hogy Avi is higgadtságot, felelősségérzetet, távolba tekintő mérlegelést próbál beletáplálni Ciri-be, és mi is az efféle megnyilvánulásainkért kapunk sokszor "negatív" pontot (ami a kunyhóba terel, a "nyugodj meg", "gondold végig és ne csak magaddal törődj"), "pozitívat" pedig akkor, ha a pillanatnyi vidámságot, a saját kis életünket helyezzük előtérbe ("a világ meglesz nélkülünk is, nem vagy köteles feláldozni magad érte, csinálj amit épp kedved tartja"), bár ez sem teljesen konzisztens (de ha nagyon pragmatikus akarok lenni, akkor pl. a sírlátogatás is időpazarlás, ha hatalmas feladat áll a nyakadban, "soha ne hátraáztassák a holtak az élőket").

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák