Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Skyhunter

    senior tag

    válasz Jorus #25039 üzenetére

    Akkor tőled kérdezzük, SLI-ben összeadódik a Vram? Tehát pl 2 db 2070 az 16GB rendelkezésre álló fedélzeti memóriát jelent?

  • MasterMind

    tag

    válasz Jorus #25039 üzenetére

    Ez sajnálatos, akkor eléggé lukra futottam. Reditten írta valaki, hogy nála semmilyen más környezetben nem dobott akkorát a SLI, mint moddolt Skyrim-nél és ezt egyértelműen a VRAM számlájára írta. Próbáltam visszakeresni a subot, de nem találom.

    A teszt felajánlást nagyon köszönöm és lehet élnék is vele aképpen, hogy első körben küldhetnél egy modlistát (LE vagy SE?) csak, hogy tudjam mik pörgetik a kártyákat és majd később egy benchmarkot egy, illetve a két 2070-el. Ezzel annyi gond lehet, hogy valószínűleg mindkét esetben stabil 60 FPS-ed lesz a kevés mod miatt. A Skyrim 60 FPS-re van limitálva, ha e fölé van kényszerítve bármilyen módon, akkor fizikai anomáliák jelenhetnek meg. Elméletben erre is van megoldás, de ez még nem teljesen tiszta számomra. Egy ENB+Pfuscher (vagy más 4K) textúrák talán annyira megterhelik már a kártyát, hogy beessen 60 alá és lehessen különbséget mérni. Ha körülményes a dolog, akkor természetesen hagyjad, annyira azért nem fontos de ha van kedved hozzá, érdekes lehet.

    tibiamp: Köszi, nagyon várom már, de még hosszú az út. :) Ha a SLI kiesik, akár még szóba is jöhet, bár most hirtelen nincs kedvem elkölteni 3k-t érte. ;]

    Interceptor: Ha arra gondolsz, hogy még rengeteg időm van, akkor az nálam semmit nem jelent. Ahogy Jorus is írta, lehet még a Skyrimet pörgetem majd, mire kijön a 7, de nem ez a cél. :D
    Tipp: Aki még játszik vele, azoknak egy javaslat.
    SkyrimPrefs.ini:
    [Display]
    iVolumetricLightingQuality=3
    Ezt egy Fallout-hoz tartozó leírásban találtam, de Skyrimnél is működik. Nagyon szépen eltünteti azt a fajta fehéres/világos (számomra szmogos) felfénylést, ami a vanilla állapotot alapvetően jellemzi.
    Ugyanitt bVolumetricLightingEnable legyen bekapcsolva, azaz 1-re állítva. Screenshot készítése előtte/utána javasolt a különbség tettenérésében.
    szerk.:
    VikMorroHun: Óóó, ezt én is sokszor hallottam. Pedig, egy lore-friendly módon szétmoddolt game sokkal-sokkal nagyobbat üt első végigjátszásra, mint az bárki gondolná. Ezért IS csinálom így. :K

    szerk2.: Ha már ezen a platformon elcsíptelek, segíts már nekem, hogy a magyarításról mit kell tudnom? Az Oblinál durván megszenvedtem vele, de végül sikerült. Biztos megtalálnék minden infot visszakeresve, de spórolj nekem egy kis időt. :D :R

Új hozzászólás Aktív témák