Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ujvendeg

    tag

    Írja itt egy "nagyúr", hogy jók a számok - és igaza van. De ha ehelyütt ismert Goethe neve: ő mondta, minden botnak két vége van.

    Azaz: lehet játszani is a számokkal, de másrészről ridegek is: bonthatatlan érvek. - És noha már "szakma összes lantját" rég és önként letettem, én biztos nem hajigálnám a bulvárosan hangzatos megjegyzéseket, és nem akarnám az úgynevezett szakértelmemet olvasóim előtt megingatni, csupán azért, mert én, a szerző mondom meg, a leendő vásárló milyen paraméterekre legyen tekintettel: számlálatlan alkalommal nyilatkoztam, leírtam: az Apple-csoda és egy Android-alapú telefon kizárólag olyan analógia szerint hasonlítható össze, mint ahogy hónapos retek és a császárkörte is összehasonlítható: mindkettő kerti növény: de a két techno-ipari, telekommunikációs rendszer merőben más alapon nyugszik. Kétségkívül vannak igen lényeges műszaki kereszteződési pontjaik.

    Ha viszont ezt nézem, és nem az iPhone nevű egyház tagja vagyok, hanem a hideg adatokra figyelek, és - még ha esetemben nincs is így teljesen - tegyük fel, hogy vásárláskor az alább sorolandó adatok alapján fizetek ki magyar viszonylatban arcátlanul magas árak miatt igenis nagy pénzeket.

    Az alábbi két kis strófa: két telefon néhány műszaki jellemzője, és nem hit és nem nagyotmondás szülte. Mindkét termék vadonatúj, 2023-as kiadású, s mindkettő kérlelhetetlenül, és az áráért cserébe igen gyorsan el fog avulni, mert érkezik a "következő legeslegjobb" - ha az ilyesmit egy nyugati szaklap ezerszer leírja, vajon nálunk milyen mozgatók alapján dobálózik valaki hangzatos, de közel sem biztos, hogy cáfolhatatlan megjegyzésekkel??? Nézzük csak:

    1. Az első adatsor találomra, s ez fontos, találomra kiragadott néhány műszaki, technikai tény, egy ma, nálunk is kapható, idei telefon néhány jellemzője:

    Hang: -25,4 LUFS (nagyon jó)
    Akku állóképesség: 115h
    Kijelző: 6,5 hüvelyk, képpont-sűrűsége - nagyon nem mindegy az emberi szemnek - : 643 ppi sűrűség
    5 tengelyes giroszkóp EIS, OIS
    3,5x-5,2x folyamatos optikai zoom

    2.Tiszteletteljes és közbevetett kérdésem: ki kinek ver oda - ha már ezt a belvárosi flaszternyelvet kell használni????
    Az újabb "Szent Grál", az iPhone 15 pro néhány ismerhető műszaki jellemzője:

    Kijelző: 6,1 hüvelyk, képpont-sűrűsége: 461 ppi sűrűség, tehát a fenti készülékhez mérten egy jóval kisebb felületen. jóval alacsonyabb ppi.
    A LUFS-adat még nem ismert, a szokásos módon hatalmas pénzért nem tartozik a leendő fogyasztóra az akku állóképessége.
    Kijelző 19,5:9 képarányú, a telefon 3x optikai zoom-al rendelkezik. Zárt rendszer, s majd meglátjuk a tényleges életkörülmények között, és nem steril laborban hogyan teljesít, mennyire arcátlan összegért?

    Ismétlem: szabad még nekem ezen adatok alapján telefont választani? Ha esetleg igen a válasz - még egyszer: kinek "ver oda" ez az ájtatosan elővezetett, az európaitól mindenben különböző életviszonyokhoz igazodva és egy abszolút másféle technikai hagyományhoz kötődve készülő - nem, nem csoda, egy mobiltelefon a sok közül, amit felénk sikk, sznobság, kivagyiság használni, két röntgen-orvos másfél havi bérét kiadni érte: összesen három modell is volt a birtokomban valaha, és se szebb, se jobb, se egészségesebb, és főleg különb ember nem lettem tőle, de hálaimát rebegtem, mikor végre megszabadultam a fél napokig használható "csodától". S ha már ennyit fecsegtem: a fotózást hagyjuk, egy szaklapnál rövid ideig csináltam, akkori áron kb. 2 millió forintos alapgép, több Nikon volt a szolgálati eszköz, még véletlenül sem iPhone. Örülünk, hogy megjelent, tessék vásárolni, de nem ver oda a készülék sehova. (Ha valaki esetleg nem jött volna rá, az 1.-es pont alatt néhány adatával szereplő, mindenféle boltokban, áruházakban kapható telefon nevére, megmondom, 1 ü. jófajta vörösborért...)

  • ujvendeg

    tag

    válasz atiska007 #8 üzenetére

    Tessék röhögni, aztán tessék megnézni a legnagyobb hirdetési oldalakon vonat-rakományra való, nem öt, hanem négy éves iPhone-tól szabadulnának a tulajdonosok....
    A nagy kacagásban: egy ismerősöm csaknem évtizedig gyűjtött egy M5-ös BMW-re, kipróbálhattam: minden szó igaz, ami túlzónak tűnhet a kocsiról - csak éppen ezer okból minálunk nem kihasználható. Abszolút ostoba szeszély, feltűnési viszketegség, s főleg pénzkidobás volt, és avult naponta, az illető ma egy minden autós finomsággal felszerelt, pár éves, remek kis Mondeóval közlekedik. Ez is szörnyeteg az 1200-as motorral szerelt apróbb autóhoz mérten: no de, könyörgöm, micsoda kisebbségi érzések kompenzációja és potenciális veszély a többi közlekedővel szemben, ha egy - az ön mindenre használatos kifejezését kölcsönzöm - brutális autót viszek ki a magyarországi közforgalomba? A szemlélettel van a hiba, nem az iPhone-nal, egy kedves orvosbarátom a típus megjelenése óta csak iPhone-t használ, de van "ereje" kimondani, ez a telefon legfőképpen az amerikaiak részére készül, ahol nem "családtag" egy avulásban megelőzhetetlen használati tárgy: mert a "brutál" iPhone ennyi, sem több, sem kevesebb.

Új hozzászólás Aktív témák