Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Reevs255

    újonc

    Sziasztok!

    Egy elég érdekes és összetett problémám lenne.. Előre is bocsi a hosszú leírásért, de így kerek és érthető.

    Setup:
    Adott egy "Netmánia XXL" (120 Mb/s net) és egy "IPTV Családi+HD" csomag.
    A lakásba koax kábelen jön be a net, és egy "cisco epc3925" modembe csatlakozik.
    1 TV, 2 asztali gép, 1 laptop, 2 okos telefon és 1 tablet használja, álltalában max 3 egyidőben. Most már (másfél hónapja) az IPTV kivételével mindet egy saját router szolgál ki (tplink archer c20 v1).
    A net évek óta (kb 3-4 éve) stabi volt, semmi szakadás vagy szolgáltatás kiesés, a modem is rendesen ment akárhány eszközt csatlakoztattunk rá kábelen / wifin.
    Torrentezni is simán torrenteztem, akárhány letöltés/feltöltés futott akárhány szálon, max a net belassult de nem szakadt meg.

    Probléma:
    Pár hónapja (úgy kb nyár közepe óta) a szolgáltató által biztosított "cisco epc3925" modem teljesen meghülyült, az iptv -t leszámítva ha 1 -nél több dolog van rajta (pl iptv + 1 gép kábelesen oké, 2 gép kábelen már kiüti) akkor újraindulgat fél percenként. Wifit egyáltalán nem lehet használni, ha bármi akar csatlakozni rá újraindul a modem.
    Torrentezésnél legyen az steam (mert hogy részben a steam is torrentet használ) vagy utorrent, ha 7 MB/s fölé megy a letöltés akkor a modem újraindul. Levettem a maximum csatlakozások számát először 200 -ról 100 -ra, majd 50 -re, majd 40 -re, és 40 -nél eldöcög, de akkor viszont nem nagyon tud 7 MB/s fölé menni, ha mégis véletlenül fölé menne, a modem újraindul.
    Ha beiktatok egy routert és csak azt kötöm rá a modemre (+iptv marad), minden mást a router szolgál ki (wifi + lan + dhcp), akkor a routerről már tökéletesen megy minden eszköz egyidőben, de a torrentezésnél tapasztalt probléma megmarad.
    Ha nem torrentezek (értsd valamit letöltök a netről csak úgy, vagy mondjuk origin kliensben egy játékot), rendben megy, simán viszi a letöltéseket akár 27 MB/s -el is jobb napokon.

    Amiket eddig kipróbáltam / kipróbált a T:
    - Kikapcsolni a wifit a modemben, ennek eredményeképp legalább 1 géppel ment kábelen (2 géppel már nem)
    - az előzőből következtetve saját routert kötöttem be, azzal osztottam tovább a netet, de a torrentezés probléma megmaradt
    - T kicserélte a modemet egy ugyanolyanra, a probléma változatlanul fenn áll
    - T kicserélte a jelerősítőt a ház előtt lévő oszlopon, a probléma változatlanu fenn áll
    - T leellenőrizte a koax kábel csatlakozóit és magát a kábelt, cserélt pár csatit de hiába (ja és lebontotta a fél bejárati ajtót :)) )
    - T firmware -t frissített állítólag a modemben (szerintem csak lerázó szöveg volt, mert minden beállításom megmaradt)
    - + sok egyéb felesleges kör ami sehová se vezetett (vírusos a gépem, a torrent nem támogatott, wifi nem támogatott, több gép nem támogatott, vegyek routert), de időhúzásnak jó volt

    Jelenleg ott tartunk, hogy következő Kedden megint jönnek modemet cserélni, de amikor megkérdeztem, hogy milyen típust raknak be mert a cisco epc3925 -el már 2x próbálkoztunk akkor nem tudtak válaszolni :).

    Amiket gyanítok:
    - Anyámmal kéretlenül kötöttek (értsd átBtták mert nem ért hozzá) egy új netet Júli 29. -én, ami az előző 30 Mb/s (vagy hasonlóan alacsony) -est leváltotta erre a 120 -asra, de modemet nem cseréltek, ez a cisco modem meg már egy régi típus, az új technológiájú és gyorsabb netet már képtelen kezelni (nem néztem utána, csak feltételezem)
    - Nem jó a firmware a modemben
    - Másnak se jó csak sokan nem értenek hozzá és meggyőzik, hogy ez így a normális (ahogy engem is próbáltak); vagy lehet észre se veszik mert nem torrenteznek, nincs több gép a modemen, saját routert használnak

    Volt valakinek ilyen típusu problémája, akár Ténél akár másnál? Szerintetek mi lehet a gond?
    Köszi előre is!

    [ Szerkesztve ]

  • Reevs255

    újonc

    válasz kabelmania27 #73192 üzenetére

    Nincs osztó, a koax közvetlen a modembe megy, abból 1 lan port iptv, 1 pedig a routerbe ami bridged -be van kötve statikus IP -vel (hogy azonos alhálón legyen a modem belső IP -jével), és a router osztja tovább a netet, ami jelenleg hibátlan, csak torrentezni nem tudok normálisan, és ha bármi mást dugok a modemre a routeren kívül akkor elszáll.

  • Reevs255

    újonc

    válasz kabelmania27 #73195 üzenetére

    Saját router van, torrentnél a titkosítás be van kapcsolva, de nem kapcsolnám be az eröltetettet, mert akkor csak olyannal kommunikál akinél szintén ez az érték van beállítva, azokból meg nyilván kevesebben vannak, miután az alapértelmezett érték a "nincs titkosítás", és ezt nem szokták az emberek állítgatni. A feltöltési letöltési kapcsolatok számát már az ötödére csökkentettem (eredeti 200 jelenlegi 40, de például steam kliensben ilyet nem is lehet állítani, max a letöltés sebességét) az alapértelmezettnek, a letöltési sebességet is csökkentettem 7 MB/s -re, de pont ezt szeretném elkerülni, mert nem azért van erősebb net hogy lassabban töltsek le (eddig ilyenre nem volt szükség, és hasított 9 - 11 MB/s -el is akár).
    Ettől függetlenül nem akarok hálátlannak tűnni, köszönöm az eddigi tippeket. :)

  • Reevs255

    újonc

    válasz poli27 #73197 üzenetére

    hmm, most hogy így említed szerintem nem... vagy ha igen akkor a másik modem tápja használt volt, és ugyan olyan szögben hullott rá a por :K :D Na majd ha beszélek a keddi tekivel mondom neki, feltétlen hozzon másik tápot is :) köszi!
    Bevallom furcsa is volt de nem figyeltem, mert távmunkában dolgoztam itthonról és hagytam a szakit had dolgozzon.

    [ Szerkesztve ]

  • Reevs255

    újonc

    válasz adika4444 #73206 üzenetére

    Szia, köszi a tippeket!
    Gyanús nekem, hogy a táp lesz a ludas ha terhelésre romlik ahogy kabelmania27 írta, de meglátjuk mi lesz kedden. A wifit már nem a modemről használom, a saját routeremről meg megy, ha a modemen bekapcsolom ezt a funkciót akkor fél percenként újraindul, ami úgyszint a terheléses problémára utal. A 27 MB/s -et originnel értem el egy game letöltése közben, és kb az volt a csúcs úgy 2 percig péntek délelőtt, meg is lepődtem rajta, de ez nem egy általános sebesség, csak egyszeri csúcs :P Szemléltetésként mondtam, hogy sima letöltéseknél rendben megy, az átlag valóban 7 - 14.
    A cisco modemben kikapcsoltam minden tűzfalra vonatkozó opciót, semmi nem blokkol semmit elvileg.

Új hozzászólás Aktív témák