Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lemusz

    addikt

    Írtam pár napja a Telekom FB oldalán a csetbe, rákérdeztem a Speedport Entry 2i és az ipv6 közti kapcsolatra. Igazából nem vártam semmi különöset, csak kíváncsi voltam válaszolnak-e egyáltalán. 1-2 üzenetcserét követően, az MT azonosítómat megadva végül azt mondta Kitti, hogy egyes eszközök gyártói oldalán működési gondokat tapasztaltak, melynek javítását már jelezték a gyártónak, de ettől függetlenül hívjam fel a 1414-et és ott a műszaki kollégák simán betudják állítani nekem az ipv6-ot. Megköszöntem neki, de telefonálni nem volt kedvem. Tegnap viszont egy random online felületes belépésnél látom, hogy már be is van állítva az ipv6, ami WLAN-on rögtön aktív volt az okostelómra, LAN-on viszont előbb a gépen is engedélyezni kellett a kis pipát, hogy a kezelőfelületen is látszódjon a cím. A windows is már úgy jelzi ki az ipv6-os sort, mint az ipv4-nél, tehát hogy van kapcsolat. Böngészőben ipv6 teszter oldalak is megerősítik az új technologyt. Pingek tekintetében egyelőre nem nagyon tudtam tesztelni, de úgy látszik Budapest felé nem csökkent a ping, a Nyugat-Európai nagyvárosok felé viszont egy picit mintha alacsonyabb lenne, de nem sokkal, csupán 3-5ms-sel. Nagyobb csökkenést reméltem, de sebaj, ez is több mint a semmi és örülök, hogy van. Már csak arra lennék kíváncsi, hogy csak nekem állították-e be ilyen típusú eszközzel vagy másoknak is. Tehát Speedport Entry 2i. Akinek ilyenje van csekkolja le, köszi. :)

Új hozzászólás Aktív témák