Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jeannie

    aktív tag

    A polár fent volt a gépen, többnyire azért, mert tájképet fotóztam, nem kifejezetten hogy levegye a fényértéket, spec makrónál le is csavartam és azok a képek szerintem tökéletesek lettek. Mármint minőségileg. A képek valóban túl kontrasztosak, de pl. van az épületeknek egy oldala amit direktben sütött a nap és az beégett, valamint sok kép lett túlexpós úgy hogy manuálisban a fénymérésnél jó értékeket jelzett a gép, és auto módban is túl világos lett, pedig ha ugye j.bravo azt mondja hogy a szűrőn keresztül számol a gép akkor ennek nem lenne szabad előfordulnia, tehát valamit én rontottam el csak nem tudom hogy mit, mert a gép visszajelzései alapján a képeknek jóknak kellene lenniük. Elfogadom hogy nagy valószínűséggel kompozíciós hiba lehet. Viszont a színek gyönyörűek, a Duna csillogását és az ablakok tükröződését meg kicsit a szmogot is levette a szűrő a levegőből, úgyhogy kifejezetten nincs semmi bajom, lehet többet kéne verőfényben fotóznom és egy kicsit a fénymérő alá állítani az epxot :)

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák