Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • j.bravo

    addikt

    válasz werttzui #135 üzenetére

    Szerintem ebből a szempontból a Hoya-val sincs baj, legalábbis ha a HMC-t vagy Super HMC-t veszed. Vékonyabb az üveg, de szerintem ne azt vedd alapnak ahogy a Pálvölgyiben az asztalhoz csapkodják a szűrőket. Sehol máshol nem láttam sem eladót, sem fotóst így bánni se a lencséivel, se a szűrőivel. Talán nem véletlenül ;)
    Ja és 12 réteget jelent a Hoyánál a HMC, ha jól emlékszem. Nekem elég :D

    Persze ha az embernek rengeteg pénze van akkor vegye meg a B+W-t nyugodtan, biztos hogy nem fog ártani - csak ha veszünk egy-egy ilyen és olyan UV szűrőt, aztán kipróbáljuk ugyanott ugyanakkor ugyanazon a gépen, és mutatsz eltérést a képeken 300%-os nagyítás alatt, akkor jövök neked néhány sörrel ;)
    Egy bevonat nélkülivel már lehet hogy lenne különbség, pl. becsillan amikor a többrétegű bevonatos nem. De egy minőségi és egy még minőségibb között a különbség vsz. csak a tudatban lenne.
    Ja és sokan, pl. hali01 vagy zsiga667 nagy megelégedéssel használnak fapados Hama szűrőket is.


    És ha az ember alapvetően nem üti-vágja a gépét-objektívjét, akkor mechanikailag is rendben van.

    [Szerkesztve]

    Whatever.

Új hozzászólás Aktív témák