Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rick4

    félisten

    válasz Cs1csó #14305 üzenetére

    Itt ez az akksi csak kint volt a garázsban, nem használtam másfél éve, szóval adta magát a dolog, de ha nem lett volna kéznél, lehet nem ezt teszem alá...

    Az viszont érdekes, hogy a készülék maga bírja a napokkal ezelőtt említett 470W-nyi teljesítményigény táplálását, ezzel szemben furcsa, hogy van rajta egy olyan ledsor, ami a terhelést jelzi, nekem nem egyértelmű, mi alapján világít. Amikor csak a standby cuccok mennek róla, 72W-ot mutat az invertel előtti kábelszakaszon a konnektorba dugott fogyimérő ( tehát ebben az inverter fogyasztása, és esetleg az akksi töltése is benne van), ekkor 2 led világít. Most, hogy a másik szobában megy a monitor, erősítő, gép, 160W-on áll a fogyimérő, viszont a 4 ledből már 3 világít. A 160W-ra nem túl egészséges arány....
    A baj akkor kezdődik, mikor bekapcsolom a projektort és a benti erősítőt is, illetve itt se kapcsolok ki semmit, ekkor a fogyimérő felmegy 470W környékére, az inverternél viszont kigyullad az overload led, bár az overload csippanás be tud csippanni egy felet akkor is, ha itt bekapcsolom a gépet-monitort, nem hinném, hogy hatalmas az induláskori áramfelvételük, de csippan, szerintem az csak a hirtelen terhelésre jelez.
    Ennek ellenére megy a cucc, sőt, mint írtam, ezt a 470W-ot simán kiszolgálta egy teszt erejéig a véges türelmem miatt csak 11 pecig, és a feltöltött akksi jelzés ezidő alatt még csak a 100-ról a 75%-os-ra se esett le, tehát az akksi bírja, a led ellenére a készülék se nyűgösködött.
    De létezhet, hogy az inverter nem bír a papíron 600W teljesítmény ellenére 480W-ot overload (led) nélkül kiszolgálni? Ezeket is ugyanúgy kell számolni, mint a szünetmenteseket? nem 600VA, hanem 600W van ráírva, megjelölve, a weboldalon,a manualban, a címkén is, mindenhol.

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák