Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • amargo

    addikt

    válasz PROTRON #21910 üzenetére

    Félreérthetően fogalmaztam a napelemes T1-T2-vel kapcsolatban, azzal a házon belül semmit nem akarok védeni, ugye az áramszolgáltató ezt azért írja elő, hogy az ingatlan felől jövő túlfeszültség ne menjen ki a közös hálózatra, ha jól értem, ehhez nem is nyúlnék hozzá. Nálunk amúgy az AC oldalon Fatech-t telepítettek (ez ráadásul "csak" T2-es). DC oldalon is van stringenként levezető: [link] most nem mentem meg kinézni, hogy 500Vdc-e vagy 1000-es.

    Nálam is mint sokaknál a védendő eszközök előtt van T3-as védelem, de ugye ez ahogy írtátok is T1-T2 nélkül egy picivel ér többet mint a semmi.

    pjen:
    Alapjában nincs olyan kritikus eszköz, amit ne lehetne pótolni, még az adatok is külön szeparálva vannak. A biztosítás is térít. A két mellettem lévő ház mind magasabb, nincs levezetőjük se, ergo, ha bármelyikbe belecsap, akkor a földből nem gondolom, hogy átjönne hozzánk a túlfeszültség. Jobban tartok tőle, hogy kiviszi a villám az egyik ~40éves platánt/tuját és rádől a házra.

    A kérdés inkább tényleg annyi, hogy azt a pár 60-80e megéri-e elkölteni még T1-T2 védelemre pluszban? Mert csak maga a gépek újra beszerzése és telepítése időfaktorilag drágább lenne, mint ez a kisebb összeg.. tehát nem milliókat akarok rá költeni, mert itt még villámhárítója sincs senkinek (~200m-re van egy iskola, azon van egyedül).

    [ Szerkesztve ]

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    válasz PROTRON #21914 üzenetére

    Természetesen nem közvetlenül csatlakozik rá és igen a napelem felől érkezőkre védve is vannak, de számomra inkább a hálózat felől jövő túlfeszültség érdekelne.

    Optikám van, igen ott nem jön túlfeszültség.

    "Viszont a környéken becsapó villámmal szemben fontos hogy legyen "T1+T2" védelem, mint a nem régiben jelzett kolléga példája mutatja."
    Pont ez a része érdekel, tehát érdemes felrakni.

    Na igen, ez a Fatech márka kemény :D valami alibabáról vásáról cucc lehet, eddig gondot nem okozott, de ez már tényleg nem ide tartozik, majd kitalálom.

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    válasz PROTRON #21916 üzenetére

    A Fronius-t lehet nem ott gyártják, de persze valami árú kapcsolás elképzelhető, 3 év alatt bajom még nem származott ezekből a Fatech-ből, de azért na :)

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

Új hozzászólás Aktív témák