Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #72042496

    törölt tag

    válasz niof #23 üzenetére

    150 ezer forintért teljesen alap tévéket kapni (élvilágított 60 Hz-es panel, alacsony kontraszt és színtérlefedettség, értelmezhetetlen HDR, lassú smart platform). Van, ahová nem is kell jobb, de az OLED-eket nem is oda akarják eladni, és az amúgy OLED árban levő mini LED-es LCD-ket sem.

    Az nem földbe állás, ha az idén eladnak teszem azt 6 millió tévés panelt a tavalyi ~6,7 helyett. (2020-ban még a 4 milliót se érték el, 2021-ben lőtt csak ki 7 millió közelébe.)

    #26 Dr. Akula
    Ha úgy hagyod, akkor bekapcsol a képernyővédő. De ilyenre amúgy is kár lenne OLED-et venni, mert semmi nem látszana az előnyeiből.

    [ Szerkesztve ]

  • #72042496

    törölt tag

    válasz niof #38 üzenetére

    Jó, hát ez olyan, mintha odamennék valamelyik fényképezős topikba azzal, hogy az iPhone jó mindenre (nekem az a szint jó is), és az adott esetben millió forintos gépek melletti érveket lesöpörném, hogy bla-bla.

    Én amúgy kifejezetten nem akartam mozit a nappaliba.

    [ Szerkesztve ]

  • zseko

    veterán

    válasz niof #38 üzenetére

    Jók azok, ha nincs is különösebb igényed jobbra. Nekem lett, miután benéztem a tévés topikba mit érdemes venni, hogy milyen lcd-k mennek még 4-500e-ért is, nem hogy az általam eredetileg becélzott ~120-150e forintért (felhősödés, bevilágítás, 'kopogtatásos panelteszt' kell hogy megtudd milyen, stb). Így inkább bevállaltam egy olcsó oledet (Hisense, 300e), aminek az árát azóta sem bántam meg, pedig már a 150e-et is eléggé sajnáltam egy szimpla tévéért, mert felesleges kiadásnak tartottam (csak már nem 24"-on akartam filmeket nézni).
    Egy idevágó hasonló példát én is fel tudok amúgy hozni. Míg egyesek több százezret ölnek bele a hangrendszerbe a tévéhez, hogy 'tökéletes hangzás legyen', meg 5,1/7,1 meg minden apjaf..sza, én ezt totál feleslegesnek tartom és hidegen hagy, ez a tévé számomra elég jól szól ahhoz, hogy élvezni tudjam rajta még a zenehallgatást is, pedig én attól agyfaszt kapok ha nincs elegendő mély a zenénél és cincogást kell hallgatni, mint tesóméknál vagy a nappaliban lévő tévénél.

    HR24.hu

  • zseko

    veterán

    válasz niof #44 üzenetére

    Nem hibátlan az én tévém sem egyébként, legfőképp az appok mennyisége nagyon szűk. Nincs se HBO MAX, se SkyShowtime többek között például. Havernak van egy LG C1-es oled, gondolkoztam rajta, azon van minden app ami nekem kellene, annyit viszont szerintem nem ér az a tévé mint amennyivel többe került volna. Egyébként is van egy FireTV 4K Max kütyüm, így eleve mint megjelenítőt akartam egy tévét, tehát az appok hiánya marginális dolog, és a képminőségét meg imádom.
    Én annak nem tudom idejét hogy mikor néztem utoljára tévét, tévéadást :) Kb. 2008-tól már biztosan két monitorom volt, azóta biztosan nem volt tévém tavalyig nyárig. De tévéadást azóta sem nézek és ezután sem tervezek, be sincs kötve, csak streaming megy.
    Amit vettem tévé az 55", felfért volna a 65" is, és így egy év használat után úgy vélem, ahhoz a távolsághoz ahonnan nézem, talán jobb méret is lett volna. De ez is marha jó már így is, az eddigi, monitoros filmezéshez képest pedig ég és föld a különbség. [kép]
    Egy pár hónapra kölcsönkapott alap 720p-s projektor hozta meg a kedvet, gondolkoztam olyanban is, de egyrészt marha sokat fogyaszt tévéhez képest, másrészt rohadt meleget csinált a szobában, nyáron kifejezetten élmény volt :) Halk se volt, na meg sötét kell neki, így inkább tévét vettem.
    Ez a lézer tévé viszont érdekes így elsőre, csak az ára húzós, ahogy írod.

    HR24.hu

Új hozzászólás Aktív témák