Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • elder troll

    senior tag

    Haver hívott múlt héten, hogy volt egy "kisebb" csőtörés. Bokáig érő vízbe lépett hajnalban, amikor egy gyerekjáték bekapcsolására felébredt. A pc közelébe melegebb volt a víz, úgyhogy sprintelt lekapcsolni a biztosítékot. A pc egy földön lévő elosztóba volt dugva, nyilván ment a gép is. Egy hét után ránéztem a gépre, már csere lappal mentem és egyéb alkatrészekkel, de csak egy bios reset miatt nem indult a a rendszer, mert alapértelmezetten nem ahci-re volt állítva a sata beállítása. Az egyik periféria tápkanóc molex része belelógott a vízbe (zöldes-kék korrizió), pont arra a madzagra volt kötve a hdd (sata).
    Minden működik, korábban nem győztem neki magyarázni a minőségi táp fontosságát, most láttam igazán, hogy ez mennyit számít. Egy 400w-os bq táp volt a delikvens (emlékeim szerint fsp belsős), már bánom, hogy nem fotóztam le. Még mindig nem hiszem el, hogy még az a hdd is hibátlan, aminek a kábele belelógott a vízbe menet közben. Szar eladó vagyok saját szempotokat tekintve (mindenre is felhívom a vevő figyelmét, stb), de a világ összes bq tápját el tudnám adni kétszer ezek után :DDD
    Az alsó szomszéd csak kicsit kapott az áldásból, mert az erkély irányába volt egy kis lejtés (panel helyett tégla).

Új hozzászólás Aktív témák