Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MrCsiT

    addikt

    válasz MrCsiT #188 üzenetére

    ..arról nem is beszélve, hogy az Asus nem remekel a frissítésekkel: köztudott, hogy az elrontott NAT-olási hibára (amitől letérdeltek 100 Mbps környékére pl. a digis netek egy-egy Asus router FW frissítése után) is fél évet kellett várni (az AC68U-ra 11.10-n voltak hajlandók kiadni egy újabb FW-t, de addigra már megkérdeztem az ügyfélszolgálatot, hogy szerintük ez rendben van-e? )

    Van egy Syno NAS-om, és a mostani Asus AC68U-val sajnos elő-előfordult már(az új FW-t ma fogom feltenni, meglátom, lesz-e javulás) az, hogy a MediaServerről DLNA-n nézett film közben elhullott a NAS a hálózatról, és 5mp múlva került vissza a TV-re. Gondolnám, hogy egyedi a dolog, de épp Syno+AC68U párosával ugyanezt a hibát riportolták neten, ez a másik ok, ami váltásra sarkall.Ezt kivéve az AC68U is egy kiváló eszköz, más gondom nincs vele.

    Kérdésem, hogy akinek pl. 2600AC van, és esetleg Syno NAS mellette, tapasztalta-e a fenti DLNA hibát, vagy sem?

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • Kendek

    MODERÁTOR

    válasz MrCsiT #188 üzenetére

    Az 5 GHz-es rádiótól ne várj csodát, a falak, de még a levegő páratartalma is eléggé csillapítja a jelet. Nem azt mondom, hogy csak helyiségen belül használható, de egy nagyobb lakást sem biztos, hogy jól lefed. Annyi előnye mondjuk van, hogy a szomszédok kevésbé zavarják egymást.
    Az viszont tény, hogy hatóságilag maximalizálva van a sugárzási teljesítmény (5 GHz-nél még a csatorna sem mindegy), gyárilag annál többet semelyik kereskedelmi forgalomban kapható router sem tud. Pár éve még nem volt ekkora a szigor, így előfordulhat, hogy egy régebbi router erősebb jelet tud sugározni, de ez is inkább a 2,4 GHz-es sávra jellemző.
    Az RT2600ac sem éppen az erősebb rádiója miatt ajánlott, hanem mert technikailag kiforrottabb (wave 2), modernebb és stabilabb.

    <-ƘƘ->

  • Multibit

    veterán

    válasz MrCsiT #188 üzenetére

    A végén kezdem. Igen, az AC68U az egyik legjobb wifi szórás tekintetében. Ha az sem tudja jól megoldani a feladatot, akkor fel kell készülni, hogy zsebbenyúlós lesz a művelet.
    Nagyon sokszor olvasok hasonló gondokról, nagyon sokszor olvasom, hogy nem lehet kábelezni. Mindig lehet kábelezni, más kérdés, hogy a vele járó kényelmetlenségeket nem akarja felvállalni a felhasználó. Nem feltétlenül kell arra gondolni, hogy végig kell kábelezni a lakást, kilométeres vezetékekkel. De ha sok helyiséget kell ellátni gyors wifivel, legalább az AP-kat kábellel kéne a routerhez kapcsolni!
    Én is panelben élek. Minden olyan eszközt, ami igényli a stabilitást és a nagy sebességet kábeleztem. Nyilván a telefonok, tabletek az éterből kapják/küldik a biteket. Viszont ez utóbbiaknak nincs szükségük nagy sebességre. Nálam is 5 GHz-es kliensek vannak (egyedül az én öreg telefonom miatt nincs még lekapcsolva a 2.4 GHz-es rádió). Azaz, ha néhány falon túl csökken a wifi sebessége, nem tragédia. Márpedig az 5 GHz-es wifi lassulni fog, ez biztos.
    Nekem nincs nagy lakásom, egy 2x2 MIMO-s router 2x2 MIMO-s és MIMO nélküli wifi kliensekkel jól ellátja a feladatát. Igaz, sokat tettem érte. A router nagyjából a lakás közepén van, jól belőtt antennákkal. Nincs a közelében monitor, tévé és egyéb zavaró eszköz. Az elsődleges laposomba vettem egy AzureWave AW-CE123H kártyát, a - valamivel gyengébben teljesítő - Intel AC7260 ment a kis laposba. A csatornaszámokat is kísérletezés után lőttem be.
    Tehát nem mindig a hatótávval van baj. Meg vagyok győződve róla, hogy az AC68U-nak nincs baj a hatótávjával. Nálad is a wifi átvitel legnagyobb problémája a környezet lehet. Ahogy írtam, ha másképp nem megy és mindenképpen gyors wifi kell, akkor AP-kat kell tenni a fontosabb helyiségekbe! Ezek lehetnek olcsóbb routerek, de akár Ubiquiti ufók is. Igen, sajnos ez már sokba fáj. Ha mindenképpen spórolni kell, lehet próbát tenni powerline adapterekkel (bár ezek közül is a drágább, okosabb eszközökkel nagyobb az esély a sikerre).

    Elnézést kérek a Synology routerek tulajdonosaitól az offtopic értekezés miatt!

Új hozzászólás Aktív témák