Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stigma

    addikt

    Sziasztok, picit nagyobb lélegzetvétele, de érdeklődnék, hogy jól csináltam a dolgokat vagy sem.
    2 db DS118-at vettem/vettünk, melyet ismerősömnek,a régebben írt külföldi munkavégzéses projektet csinálom van rá kb 2 napom, szóval elég sportos, de eddig jól haladok:

    Most a fő NAS-t csinálom mellyel a legfontosabb és eddig az alábbiakat hoztam létre:
    Borisz76 leírását használtam: Link
    - új fiók + 2 NAS-t hozzáadtam a fiókhoz.
    - Létrehoztam egy felhasználót, mely admin jogosultságokkal rendelkezik és az admin csoporthoz csatoltam.
    - Nem kellett HDD-t formázni, mivel 1 volt alap EXT4-re formázta a rendszer
    - Frissítés DMS rendszer:Minden vasárnap reggel frissítsen.
    - Transmission: 3rd party appból leírás alapján feltettem, tökéletesen működik, 9091-es alap portal. Belépéshez felhasználónév és jelszó szükséges.
    - Mediaserver: Engedélyeztem, de lehet ehelyett az okosTV-n lévő DS Video nevű alkalmazást fogjuk használni mert könnyedén elérhető és simán problémamentese a lejátszás a hálózaton/SMB-n.
    - Photo Station: feltettem és engedélyeztem ezáltal a /photo mappába beszort kékekkel tökéletesen működnek.
    - Video Station: filmek/sorozatokat beszúrtam, tökéletesen betöltötte. Lejátszás hálózaton keresztül TV-n teljesen jó.

    Kérdéseim:
    - Blokkolás: Még nem állítottam be de jó lehet...Szükséges?
    - Antivirus Essential: Érdemes beállítani ha csak filmek/sorozatok és képek lesznek rajta, meg telefon backup?
    - Távoli elérés: kérdésem az lenne, hogy ha tárolódik akarok ránézni a letöltésre elég a letsencrypt rész megcsinálni úgy ahogy van? => Link
    gondolom a későbbiekbena https miatt érdemes lehet.
    - Mediaserver vagy Video Station: engedélyeztem elég sok beállítási lehetősége van. Transzkódolni nem szeretnék , ha jól néztem akkor ennek lehetőségét alapból a rendszer kikapcsolja ugye? Sima FullHD-s filmek lesznek nézve gigabit LAN-on ezért semmiféleképpen nincs szükségem rá.
    - Távoli elérés:
    - Transmission: Itt ha jól nézem van valami EZ-Varázsló melllyel a tűzval + DDNS+ engedélyezett programokhoz fog majd portokat és elérési utakat rendelni. Jó ha ezt végicsinálom ?
    Mivel van Quickconnect emiatt a photo station-t elérem, viszont egyenlőre a torrenteket nem, de gondolom ha ezt végigkattintom akkor többmindent is letudhatok 1 kattintásra.

    Amit most találtam az az alábbi video: youtube

    ezenfelül valami user error biztos volt mert 100%-on pörög a CPU mert ahogy nézem video-t és képeket konvertál...ezt hol tudom kikapcsolni? (Video Station vagy mediaserver?)
    Válaszotokat előre is köszi. :R

    [ Szerkesztve ]

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Új hozzászólás Aktív témák